Anasayfa / Sağlık / Kuru Öksürük Tedavi Yöntemi – Tereyağı Faktörü
kuru öksürük için doğal formül

Kuru Öksürük Tedavi Yöntemi – Tereyağı Faktörü

Kuru öksürük nasıl geçer, diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. İlk bölümde, kuru öksürük nedenlerini ve öksürük krizi geçirdiğiniz anlarda neler yapabileceğinizi bulabileceksiniz. İlk bölümde ise kısa sürede boğazınızı rahatlatacak bir öneri, okuyucumuzdan gelecek. Burada sözü öksürükle başı belada olan Ahmet Bey’e bırakacağız. Ahmet Bey’in nükteli yaklaşımını beğeni ile okuyacağınızı umuyoruz.

Kuru öksürük nedenleri

•  Nem eksikliği, kuru öksürüğün birinci sebebidir. Kalorifer ve benzeri sebeplerle ortam nemsiz kalır. Boğaz da nemsiz kalarak öksürük yapabilir.

•  Nezle, kimi zaman da zatürre ve bronşit gibi rahatsızlıkların belirtileri arasında da bulunabilir.

•  Astım rahatsızlığı olanlarda kuru öksürük görülebilir.

•  Dönemsel yaşanılan alerjilerin belirtileri arasında da yer alabilir.

Kuru öksürüğe ne iyi gelir?

•  Bir bardak ılık suya 1’er çay kaşığı karbonat ve tuz ilave ederek karıştırın. Ortalama 2-3 saatte bir bu karışım ile gargara yapın.

•  Eğer burnunuz tıkalı ise aynı karışımı burnunuza damlatarak burun tıkanıklığınızın açılmasını sağlayın.

Şimdi Ahmet Bey’in önerisi:

Kuru öksürük tedavisi – doğal tedavi önerisi

Öksürüğün ne menem bir şey olduğunu bilenler bilir. Birazdan size anlatacağım maliyetsiz ve zahmetsiz yöntemden sonra bana duacı olacaksınız. Hiç unutmam, diye başlayan cümleler vardır ya, benim de böyle hikâyelerim olmuştur. Örneğin, hiç unutmam; önemli bir sınav zamanıydı. Beni bir öksürük yakalayıp, boğazımı sıkmasın mı! Üç, beş, on beş derken arkamdaki çocuk rahatsızlanmış olacak ki, sırtımı yumruklamaya başladı. Sonradan söylediğine göre, boğazıma bir şey durma ihtimaline karşı yumruklamışmış. 🙂 Hoca dışarı çıkmama izin verdi ama bu kez de gözlerim karardı. Kendime geldiğimde, etrafımda üç-beş kişi, bacaklarım her nedense hocanın ellerinde, tabii o dönem epeyce kilolu olduğumdan, yerde sürükleniyordum. Anlaşılan, sınavın kaynamasından korkan hoca, beni bir an önce dışarı çıkarmak istiyordu. Velhasıl kelam, nereden buldularsa, bir çay kaşığı kadar tereyağını dilimin üzerine koydular da, öksürüğüm birden kesildi. Herkes cebinde telefonla gezerken, o günden sonra ben bir paket tereyağı, hatta biraz abartayım, her ihtimale karşı biraz da zeytinyağı ile gezer oldum. 🙂

Evde yapabileceğiniz uygulamaları seviyorsanız, doğal öksürük şurubu tarifi tam size göre.

Kuru öksürük nasıl geçer, siz neler kullanıyorsunuz?

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yorum

  1. DoğanHerCanlıBirgünÖlecek

    Nihayetsiz hastalıklar, ilelebet; “payidar” kalacaktır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir