Anasayfa / Püf Noktası / Lezzetli Bir Salatanın Sırrı
En lezzetli salata nasıl yapılır?
En güzel salata nasıl yapılır?

Lezzetli Bir Salatanın Sırrı

En güzel salata nasıl yapılır? Lezzetli salataların sırrı nedir, nasıl yapılır?

Bütün malzemeler ve belki de doğrama şekli bile aynıdır. Peki, neden bazılarının salatasının lezzeti hiçbir yerde bulunmaz? Farklı bir baharat ya da bilmediğiniz bir aroma mı katılır?

En güzel salata nasıl yapılır?

√  Marul ve maydanoz gibi yeşilliklerin yıkandıktan sonra mutlaka çok iyi kurulanması gerekir; çünkü ıslak kalan yeşillikler, zeytinyağını ememediği için çok lezzetli bir salata olamayacaktır.

√  Kilo verdirmek uğruna insanlara zeytinyağı kısıtlaması konulmaktadır. Kocaman bir tabak salataya eklenen bir tatlı kaşığı zeytinyağı da yetersiz gelmektedir. Üstelik zeytinyağı sayesinde emilen çeşitli vitaminler, vücuda alınamamaktadır. Bu yüzden, yeterli derecede zeytinyağı hem lezzetli bir salata için hem de sağlıklı ve dengeli beslenmek için gereklidir.

√  Sıra geldi harika bir sos hazırlamaya:

  • Zeytinyağı
  • Limon suyu
  • Tuz
  • Nar ekşisi

Bütün malzemeler bir kaba konularak karıştırılır. Hazırlanmış olan salataya dökülür. Salatanızın zeytinyağı, tuz ve limon gibi malzemelerini teker teker değil de, ayrı bir kapta karıştırarak bir sos haline getirip öyle kullandığınızda farkı göreceksiniz.

√  Eğer bir sos hazırlamak istemiyorsanız, salatanıza önce limon suyu sonra zeytinyağı ekleyin. Limon suyunu önce eklediğinizde bütün yeşillikler limon suyunu emiyor. Lezzeti mi bi deneyin? 🙂

En güzel salata nasıl yapılır dedik ve püf noktalarını ekledik. Sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı? 🙂

⇒  Lezzetli Çorba Nasıl Yapılır, yazımızı mutlaka okuyun. Bu küçük sırlar çorbalarınızın lezzetini kat kat arttıracaktır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir