Anasayfa / Püf Noktası / Lezzetli Bir Salatanın Sırrı

Lezzetli Bir Salatanın Sırrı

Bütün malzemeler ve belki de doğrama şekli bile aynıdır. Peki, neden bazılarının salatasının lezzeti hiçbir yerde bulunmaz? Farklı bir baharat ya da bilmediğiniz bir aroma mı katılır?

Marul ve maydanoz gibi yeşilliklerin yıkandıktan sonra mutlaka çok iyi kurulanması gerekir; çünkü ıslak kalan yeşillikler, zeytinyağını ememediği için çok lezzetli bir salata olamayacaktır.

Kilo verdirmek uğruna insanlara zeytinyağı kısıtlaması konulmaktadır. Kocaman bir tabak salataya eklenen bir tatlı kaşığı zeytinyağı da yetersiz gelmektedir. Üstelik zeytinyağı sayesinde emilen çeşitli vitaminler, vücuda alınamamaktadır. Bu yüzden, yeterli derecede zeytinyağı hem lezzetli bir salata için hem de sağlıklı ve dengeli beslenmek için gereklidir.

Sıra geldi harika bir sos hazırlamaya:

Zeytinyağı

Limon suyu

Tuz

Nar ekşisi

Bütün malzemeler, bir kaba konularak karıştırılır. Hazırlanmış olan salataya dökülür. Salatanızın zeytinyağı, tuz ve limon gibi malzemelerini teker teker değil de, ayrı bir kapta karıştırarak bir sos haline getirip öyle kullandığınızda farkı göreceksiniz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir