Anasayfa / Püf Noktası / Limon Kabuklarından Doğal Oda Parfümü Yapın

Limon Kabuklarından Doğal Oda Parfümü Yapın

Vanilya ile limon kokusunun girdiği hiçbir şey yoktur ki, iştahları açıp, huzur vermesin. Mutfaklarımızda kekten kurabiyeye, hatta reçellere kadar birçok lezzette vanilya ile limon kabuğunun aromasını kullanırız. Bu sefer de doğal oda parfümü yapımında kullanacağız. Limon kabuklarımız burada da devreye girerek mucizesini gösteriyor. Sadece limon değil, portakal ve mandalina kabukları da, aynı amaçla kullanılabilir. Sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış.  İşte doğal oda spreyi tarifi…

2 tatlı kaşığı vanilya

1 tatlı kaşığı tarçın

1 tatlı kaşığı limon kabuğu rendesi

1 tatlı kaşığı gül yağı

1,5 bardak su

Bütün malzemeleri karıştırın ve bir tencerede ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatın. Soğuyana kadar tencerenin kapağını açmayın. Daha sonra, soğuyan karışımı süzün ve boş bir sprey şişesine boşaltın. Arzuya göre limon kabuklarına ilave olarak portakal kabuğu rendesi kullanabileceğiniz gibi, sadece portakal kabukları ile de doğal oda parfümünü yapabilirsiniz.

Ev parfümü olarak çok iyi uyum sağlamaktadır; ev içerisinde ağır ve rahatsız edici bir koku yerine hafif ve doğal bir esinti yaratmaktadır. Hem de çocuklarda ve alerjik astımı yaşayan kişilerde problem yaratmamaktadır.

Her kullanımdan önce çalkalamayı unutmayın. Özellikle mutfaklardaki kötü kokulara karşı çok iyi bir alternatif olacaktır. Banyo, tuvalet gibi evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Bu doğal oda kokusunun en güzel tarafı, iştahsız çocukların iştahlarını açmasıdır; zira parfümde bulunan limon ve tarçın iştah açıcı özelliktedir.

Kahve ile lavabodaki kötü kokulara son

Evinizdeki kötü kokuların çaresi karbonatta

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yorum

  1. Oda parfümünü yaptim, harika bir koku oldu, gül yağı yoktu çilek yağı ekledim, kimyasal kokulari kullanmak istemiyordum bu cok iyi oldu,teşekkürler ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir