Anasayfa / Püf Noktası / Limon-Mandalina Kabuklarını Sakın Atmayın!

Limon-Mandalina Kabuklarını Sakın Atmayın!

Mandalina ve limonun yalnızca suyunu kullanıp, kabuklarını çöpe atarak aslında ne kadar büyük bir hata yapıyoruz. Mandalina-limon kabuklarını nasıl değerlendirebileceğiniz, fiskosta.com’da.

Mandalina kabukları

Limon kabukları

Su

Bir sürahi suya, küçük parçalar halinde koparacağınız limon ya da mandalina kabukları atılır ve sabaha kadar bekletilir. Limon ve mandalina kabuklarının aromasının suya harika bir lezzet verdiği görülecektir.

Bol C vitamini barındıran mandalina ve limon kabukları, bağışıklık sistemini güçlendirerek diş etlerini besleyecektir. Yine turunçgillerin kabuğunda bulunan D-Limonen maddesi, cildin parlayıp canlanmasında çok etkilidir.

Turunçgillerin kabukları sadece suya değil, çaya da küçük bir parça konulabilir. Bunun düzenli olarak 15 gün boyunca uygulanması durumunda, cilt parlayacak ve gözle görülür bir canlılık kazanacaktır.

 ⇒ Limon kabukları nasıl değerlendirilir?

Limon kabuklarından oda parfümü yapımı

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Gül yapraklarından neler yapılır?

Gül Yaprakları ile Ne Yapılır? | Tonik, Gül Suyu ve Cilt Bakımı İçin 7 Öneri

Gül yaprakları ile ne yapılır? Gül yapraklarından neler yapılır? Gül yaprağının faydaları nelerdir? Gül yapraklarından ...

2 Yorumlar

  1. Slm benim bir sorum olacak benim 4 yaşında ellerinizden öper bir kızım var. ama kanser hastası. hep üşüyorum diyo. bende kuşburnu elma limon mandalina birde nane bunları kabuguyla kaynatıp suyunu içirdim acaba faydalımıdır bilen varsa nolur yazabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir