Anasayfa / Estetik / Lipoplasti
Lipoplati nasıl uygulanır
Lipoplasti nedir?

Lipoplasti

Lipoplasti nedir, nasıl uygulanır? Bu bölgesel zayıflama yönteminden kimler yararlanabilir?

Liposuctionı duymayan hemen hemen kalmamıştır. Lipoplasti ise kulaklara pek tanıdık gelmemekle birlikte ağrısız, sızısız ve iz bırakmaması sebebiyle, özellikle bölgesel incelmelerde etkili bir yöntemdir.

Fit bir vücuda sahip olmayı kim istemez? Günümüzde zarif ve ince bir fiziğe sahip olmak isteyen birçok kişi, kendisini spor salonlarına atmaktadır. Hemen herkes yaşamında bir kez de olsa diyet programı da uygulamıştır. Üstelik kadın-erkek fark etmeksizin görselliğe verilen önem de artmaktadır. Çok daha kısa bir sürede incelmek isteyenler ise estetik operasyonlara yönelmektedir. İşte böylesi durumlar için lipoplasti güzel bir seçenek oluşturmaktadır.

Liposuction yerine lipoplasti

Günümüzde hareketsizlik ve yanlış beslenme, bölgesel kilolarda artışa sebep oluyor. Belirli bölgelerde gözlemlenen yağlardan kurtulmanın en pratik yolu estetikten geçiyor. Bölgesel incelme denilince akla gelen lipopsuction yerine ise artık lipoplasti tekniği tercih ediliyor çünkü bu yöntem, hem çok daha az ağrı duyulmasını ve hem de sonuçların daha kalıcı olmasını sağlıyor.

Lipoplasti kimlere uygulanabilir?

Lipoplasti tekniği kadınlara uygulandığı gibi erkeklere de uygulanabilmektedir. Belirli bölgelerindeki fazlalıklarından yakınan herkes için pratik bir yöntemdir.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Kadınlarda daha çok bel, basen, sırt, karın, bacak ve diz içi bölgelerine uygulanmaktadır.

Erkeklerde ise karın, bel ve meme bölgelerinde kullanılmaktadır.

Lipoplasti birden fazla bölgeye uygulanabilir mi?

Zayıf hastalarda aynı anda birden fazla bölgeye uygulanarak vücudunda şekillenme sağlanabilmektedir.

Kilolu ancak obezite sınırına ulaşmamış kişilerde ise eş zamanlı olarak birden fazla bölgede uygulanan lipoplasti ile kilo verilip yine vücutta şekillenme gözlenecektir.

Lipoplasti nasıl uygulanır?

2 mm civarında mikro noktalar açılarak uygulanır, lipoplasti. Özel bir solüsyon kullanılarak yağ dokusu şişirilmektedir. Daha sonra mikro kanüllerle yağ çekimi yapılmaktadır. Kalan yağ fazlalıkları ise kendi kendine uygulama sonrasındaki 3-4 haftada incelmektedir.

Lipoplasti tekniğinde lokal anestezi kullanılabilirken, genel anestezi de tercihler arasında yer almaktadır. Eğer lokal anestezi kullanılırsa, hasta 3 saat sonra hastaneden ayrılabilmekte ve 2 gün içerisinde de yaşamına sorunsuz bir şekilde dönebilmektedir.

Lipoplasti sonrası nasıldır?

Bütün bölgesel incelme yöntemlerinde olduğu gibi lipoplasti sonrasında da önemli olan sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığının sürdürülmesidir. Kaybedilen kilolar, böylelikle çok daha kalıcı olacaktır.

Bitirmeden, estetikte ameliyatsız yöntem hakkındaki yazımızı da okumanızı önerelim.

Lipoplasti nedir, nasıl yapılır, kimlere ve nasıl uygulanır? Aradığınız yanıtları bulabildiğinizi umuyoruz.

Fazla yağlarınızdan kurtulduğunuz güzel bir yaşam dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir