Anasayfa / Güzellik / Makyajınızı Yeşil Çayla Temizleyin
Doğal makyaj temizleme yöntemleri
Makyaj temizleme için doğal yöntemler

Makyajınızı Yeşil Çayla Temizleyin

Makyaj temizleme için doğal yöntemler nelerdir? Ev yapımı makyaj temizleyiciler hazırlanabilir mi?

Akşamları işten ya da bir eğlenceden döndükten sonra çok zor gelir, makyaj temizliği. Pratik olduğu içindir ki kozmetik dünyasının sunduğu çeşitli makyaj temizleyici ürünleri tercih edilir.

Cildiniz makyaj temizleyici ürünlere karşı hassasiyet gösteriyorsa paraben ve türevlerinden korkup doğal makyaj temizleyicinizi kendiniz yapmak istiyorsanız, Fiskosta.com sizin için harika bir tarif sunuyor…

Makyaj temizleme için doğal yöntemler

Ev yapımı doğal makyaj temizleme yöntemleri neler olabilir, konuşacağız. Önce malzemelerimizi verelim:

Yeşil çay

Hint yağı

Buğday yağı

Ozon yağı

Doğal makyaj temizleyicisi tarifi

Demlenen bir fincan yeşil çaya 1 tatlı kaşığı Hint yağı, bir tatlı kaşığı ozon yağı ve 2 tatlı kaşığı buğday yağı eklenerek cam bir kavanoza konulur.

Karışım, her kullanımdan önce çalkalanır ve bir pamuğa damlatılarak cilt temizliği yapılır.

Hazırlanmış bu doğal makyaj temizleyicisi, göz makyajı da dâhil bütün makyaj kalıntılarından cildin arınmasına yardımcı olur.

Banyo dolabında saklanabilir. Çok çabuk bozulmamakla birlikte doğal ürünlerin bakteri üretmemesi için sık sık yenilenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Buğday yağında bulunan E vitamini aynı zamanda cildi besleyecek, yorgun ve hırpalanmış ciltleri de onaracaktır. Ancak bu yağlara alerji gösterebilen cilt tiplerine sahip kişilerin özellikle göz makyajı temizliğinde dikkatli olmaları önerilir.

Evet, ev yapımı makyaj temizleyiciler artık oldukça yaygın kullanılıyor. Kadınların çok sevdiği göz kalemi seçimi için de Göz Kalemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızı okuyabilirsiniz.

Makyaj temizleme için doğal yöntemler nelerdir sorusuna etkili bir doğal karışım ile yanıt vermiş olduk. Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir