Anasayfa / Güzellik / Makyajınızı Yeşil Çayla Temizleyin

Makyajınızı Yeşil Çayla Temizleyin

Akşamları işten ya da bir eğlenceden döndükten sonra çok zor gelir, makyaj temizliği. Pratik olduğu içindir ki, kozmetik dünyasının sunduğu çeşitli makyaj temizleyici ürünleri tercih edilir.

Cildiniz makyaj temizleyici ürünlere karşı hassasiyet gösteriyorsa, paraben ve türevlerinden korkup doğal makyaj temizleyicinizi kendiniz yapmak istiyorsanız, fiskosta.com sizin için harika bir tarif sunuyor…

Doğal makyaj temizleyicisi tarifi

Yeşil çay

Hint yağı

Buğday yağı

Ozan yağı

Demlenen bir fincan yeşil çaya 1 tatlı kaşığı hintyağı, bir tatlı kaşığı ozon yağı ve 2 tatlı kaşığı buğday yağı eklenerek cam bir kavanoza konulur.  Karışım, her kullanımdan önce çalkalanır ve bir pamuğa damlatılarak cilt temizliği yapılır.

Hazırlanmış bu doğal makyaj temizleyicisi, göz makyajı da dâhil, bütün makyaj kalıntılarından cildin arınmasına yardımcı olur.

Banyo dolabında saklanılabilir. Çok çabuk bozulmamakla birlikte, doğal ürünlerin bakteri üretmemesi için sık sık yenilenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Buğday yağında bulunan E vitamini, aynı zamanda cildi besleyecek, yorgun ve hırpalanmış ciltleri de onaracaktır. Ancak, bu yağlara alerji gösterebilen cilt tiplerine sahip kişilerin özellikle göz makyajı temizliğinde dikkatli olmaları önerilir.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir