Anasayfa / Beslenme&Diyet / Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler ve İçecekler | Saraçoğlu, Maranki, Kubilay
Metabolizmayı hızlandırıcı yiyecekler ve içecekler nelerdir? Yağ yakımını hızlandırmak için
Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir?

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler ve İçecekler | Saraçoğlu, Maranki, Kubilay

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir? Vücutta yağ yakımı nasıl hızlandırılır? Metabolizmanın hızlı çalışması için ne yapılmalı? Her yönüyle metabolizma hızlandırma yolları…

Evet, metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı yiyecekler, içecekler ve öneriler yazımıza başlayalım.

Metabolizma nedir?

Metabolizma hızlandırıcı içecek ve yiyecekler konusuna ayrıntılı olarak değinmeden önce, metabolizma nedir, öncelikle bunu konuşalım.

Metabolizmamızın hızlı çalışması da yavaş çalışması da sorundur, kilo almamıza sebep olur. Metabolizma hızlandırıcı diyet tavsiye edildiğini biliyoruz. Biz de metabolizması hızlı çalışanlar için diyet önerisinde bulunmuştuk, göz atabilirsiniz. Yine yavaş metabolizma için diyet makalemizi de okumanızı önerelim.

Vücudun fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için harcadığı enerjiye metabolizma denir. Metabolizma hızı, kişiden kişiye göre farklılık gösterir.

Metabolizma hızlandırma yöntemleri ve formüller

Metabolizma hızlandırma, vücuttaki yağların atılmasına ve hızlı kilo verilmesine yardımcı olur. Metabolizması yavaş olan kişilerde yağlar genellikle karın ve göbek bölgesinde toplanır. Sindirim sistemini çalıştıran yiyecekler, yani metabolizmayı hızlandırıcı yiyecek ve içecekler mevcuttur.  Özellikle bazı besinler…

Peki metabolizmayı ne hızlandırır? Evet, metabolizmayı hızlandıran gıdalar konusunda ayrıntılı olarak bilgi vereceğiz. Metabolizmayı hızlandıran çay tarifleri uzman diyetisyenler tarafından önerilir; bunların en etkili olanlarından da paylaşacağız. Birtakım yöntemler ve formüller paylaşacağız. Artık gelelim, metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir konumuza…

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir?

Metabolizma hızlandıran yiyecekler ve içecekler neler olabilir, biraz bu konuya değinelim.

Dilerseniz, metabolizmayı hızlandıran içecekler ve yiyecekler listemizi önce birkaç maddede toparlayalım. Sonra, metabolizmayı hızlandıran yiyecek ve içecekler için daha ayrıntılı bilgiler ve uzmanların görüşlerini de paylaşacağız.

Soğuk su

Peynir altı suyu

Limonlu yoğurt

Kuru fasulye

Adaçayı

Kahve

Kabak çekirdeği

Avokado

Elma

Zencefil

Rezene

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir diyenler… Metabolizma hızlandırıcı yiyecek ve içecekler için kısa bir liste verdik. Dilerseniz konumuzu biraz daha açalım. İşte metabolizmayı hızlandıran ve zayıflatan yiyecekler…

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler listesi

Metabolizma hızlandırıcı yiyecek örnekleri nelerdir?

Limonlu yoğurt: Metabolizma hızlandırıcı yiyecekler deyince, limonlu yoğurdu ayrı bir yere koymak gerekiyor. Kulağa bir garip geliyor, limonlu yoğurt. Bir kâse yoğurda yarım limonun suyunu sıkın ve tüketin. Limon suyu yoğurttaki kalsiyum emilimini kolaylaştıracaktır, tokluk hissi verecektir, aynı zamanda da metabolizmanızı hızlandıracaktır. Ancak akşam yemeğinde çorba yerine limonlu yoğurt tüketerek çorbanızdan ödün vermeniz gerekiyor. Sonuç olarak, yoğurt metabolizmayı hızlandırır mı? Evet, limonlu yoğurdu özellikle öneriyoruz.

Kabak çekirdeği: Metabolizmayı hızlandırmak için ne yapılmalı, ne yenilmeli, devam edelim. Metabolizmayı hızlandıran şeyler arasında kabak çekirdeği de gösterilebilir. Evet, çok fazla bilinmemekle birlikte metabolizma üzerinde kabak çekirdeği çok etkilidir. Ayrıca omega-3 bakımından da çok zengindir.

Kuru fasulye: Metabolizmayı hızlandıracak yiyecekler listemizde sırada kuru fasulye var. Gaz yapması nedeniyle kuru fasulye tüketiminden kaçınılır. Ancak kuru fasulye de düşünülenin aksine metabolizma hızını arttıran besinler arasında yer alır.

Avokado: Metabolizma hızlandırıcı yiyecek rehberi için avokadoyu da anmalıyız. Avokadoda çok zengin yağlar mevcuttur. Bu yüzden en azından haftada 2-3 kez tüketerek hem bu yağlardan yararlanabilir hem de metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz.

Elma: Metabolizmayı hızlandıran meyveler nelerdir? Bağırsak çalıştıran yiyecekler arasında elma belki de en çok bilinenidir. Her gün en az bir elma tüketin. Güneş girmeyen eve doktor girer, deyiminin bir çeşitlemesi olarak, elma giren eve doktor girmez, sözünü son dönemde sık sık duymaktayız. Yani, elma, metabolizmayı hızlandıran meyveler arasındadır.

Erik: Taze ya da kuru… Metabolizmayı hızlandırıcı yiyecekler nelerdir diyenlere eriği önerebiliriz.  Metabolizmayı hızlandıran kuru meyveler önerisi isterseniz de, en başta kuru erik diyebiliriz.

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler hangileridir, paylaştık. Metabolizmayı hızlandıran içecekler nedir, biraz da bunlara değinelim.

Metabolizmayı hızlandıran içecekler nelerdir?

Metabolizmayı hızlandıran içecekler hangileridir? Metabolizmayı hızlandıran içecekler zararları var mıdır? Metabolizmayı hızlandıran içecekler listesi oluşturalım mı birlikte?

Soğuk su: Metabolizmayı hızlandıran doğal içecekler deyince, aklıma ilk önce su gelir. Su içmek, metabolizmayı hızlandırmanın birinci kuralıdır. Özellikle soğuk su içerek yağlarınızın daha hızlı yakılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Peynir altı suyu: Metabolizmayı hızlandıran içecekler nelerdir, devam ediyoruz. Bağırsak çalıştıran içecekler dediğimizde, peynir altı suyuna ayrı bir yer açmak gerekir. Peynir altı suyu da kaslara çok faydalıdır, kas hücrelerinizi yenileyecektir. Bunun yanı sıra metabolizma hızını arttıran etkili bir gıdadır. Artık tabletleri de bulunmaktadır. Bağırsakları çalıştıran besinler arasında peynir altı suyu gerçekten çok özeldir ama doğalının bulunabilmesi şartıyla.

Kahve: Tokluk hissi veren metabolizma hızlandırıcı çay ya da herhangi bir içecek önerisi isteyenler… Kahve metabolizmayı hızlandırır mı? Evet. Türk kahvesi, metabolizma hızını arttırarak zayıflamanıza yardımcı olabilir. Özellikle sütlü kahve içerseniz, tok tutacak ve daha fazla yemenizi engelleyecektir. Peki Nescafe metabolizmayı hızlandırır mı? Nescafe’yi çok fazla önermesek de, uzmanlar genellikle sütle tüketilmesi gerektiğini söylerler. Örneğin ara öğünlerde bitter çikolatayla birlikte tüketirseniz, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olabilir.

Adaçayı: Metabolizma hızlandıran içecekler arasında adaçayını da gösterelim. Metabolizmayı hızlandıran çaylar listesinde belki de en üsttedir, adaçayı. Her gün bir fincan adaçayı tüketin. Bu sayede bağışıklık sisteminiz kuvvetlenirken, vücudunuzdaki yağ yakımını da tetikleyecektir. Ancak miyomunuz varsa, adaçayı tüketmekten kaçının; çünkü vücudunuzda östrojen hormonunda artış yaparak miyomunuzun büyümesine neden olacaktır.

Yeşil çay: Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır mı? Elbette yeşil çay da metabolizma hızlandırıcı etkisiyle bilinen ve alerjik bir durum olmaması halinde tüketilmesi gereken bir içecektir.

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler… Öneriler, uyarılar… Evet, yağ yakıcı içecekler ve metabolizmayı hızlandıran yiyecekler nelerdir, konuştuk. Sırada uzman önerileri var.

Ender Saraç metabolizma hızlandırıcı çay ve kahve

Ender Saraç’a göre metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler? Ender Saraç metabolizmayı hızlandırmak için doğal yöntemler öneriyor. Gelin, birlikte öğrenelim.

Metabolizmayı çalıştıran çay tarifi için malzemeler:

1 diş sarımsak

1 çay kaşığı acı biber

Bir tutam biberiye

Bir ince dilim limon

Su

Özünü almak için, bir diş sarımsağı ezin, kaynar suya atın.

1 çay kaşığı acı biber ve bir tutam biberiyeyi suya atın.

4-5 dakika demleyin. Süzdükten sonra bir dilim limonunuzu da çayınıza atın ve ara öğünlerde için. Çok aç ya da tok olmamaya dikkat edin.

Biberiyenin antioksidan özelliği var. Kalp ve damarları korur, kansere karşı koruyucudur. Limon da sarımsağın kokusunu alacaktır.

Metabolizmayı hızlandıran yağ yakan çay dediğimizde, Saraç’ın bu harika önerisini mutlaka hatırlayacağız.

Ender Saraç zayıflama çayı tarifini sizlerle paylaştık. Evet, Ender Saraç zayıflatan bitkisel çay tarifiyle ara öğünlerimizi şenlendirmiş oldu. Öneriler ve metabolizmayı hızlandıran yiyecekler Ender Saraç ‘tan gelmeye devam ediyor.

Yağsız proteinler… Tavuğun beyaz eti, yağsız yoğurt, süt, balık, yeşil mercimek, nohut…

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir dediğimizde, İbrahim Saraçoğlu’nu anmamak olmaz.

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler İbrahim Saraçoğlu ‘ndan

Uzmanlara göre metabolizma hızlandıran yiyecek ve içecekler nelerdir? Evet, değerli uzmanlarımızdan metabolizma hızlandıran içecek tarifleri paylaşmaya devam ediyoruz.

Kilo vermek metabolizmayı hızlandırmak için içecekler deyince aklımıza ilk gelenlerden biri de beyaz lahana kürüdür.

Metabolizmayı hızlandırıcı içecek tarifi için harika bir formül paylaşmıştık. Metabolizma nasıl hızlı çalışır, yağ yakımını hızlandırmak için ne yapılmalıdır diyenler, bu kürü mutlaka denemeliler. Lahana kürü hakkında daha ayrıntılı bilgi ve deneyenlerin yorumları için Zayıflamaya Lahana Kürü Etkisi yazımızı okuyabilirsiniz.

Metabolizmanın hızlı çalışmasında Saraçoğlu hocamızın bitkisel çaylar ve bol su önerisini de hatırlatalım.

Metabolizma hızlandırıcı bitkiler İbrahim Saraçoğlu aracılığıyla bizlerle buluşuyor. Evet, Metabolizma nasıl hızlandırılır İbrahim Saraçoğlu hocamızdan eşsiz bir kür tarifiyle öğrendik. En iyi yağ yakıcı besinler, uzmanlardan önerilere devam ediyoruz. Maranki’ye göre metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir?

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler Ahmet Maranki ‘den

Ahmet Maranki, metabolizma hızlandırma önerileri ile bizlerle… Maranki’ye göre metabolizma hızlandırıcı yiyecek çeşitleri nelerdir? Metabolizma nasıl hızlandırılır? Gelin, yağ yakıcı yiyecekler ve içecekler için Maranki’ye kulak verelim.

Yeşil çay, tarçın, su, salata, ananas, elma sirkesi, metabolizma hızlandıran besinler arasında gösterilebilir. Metabolizmayı hızlandıran bitkiler nelerdir, ona da kısaca değinelim. En çok önerilenler, mate, zencefil, keten tohumu, acı biberdir diyebiliriz. Evet, metabolizma nasıl hızlanır diyenler için harika bir liste oldu. Metabolizma hızlandırıcı yiyecek yapımı ya da temini diyelim, hiç de bizi ve bütçemizi zorlayacak şeyler değil. Yalnızca biraz azim ve istikrar…

Metabolizmayı hızlandırmak için yapılması gerekenler nelerdir? Ahmet Maranki, bol su tüketmemizi, ara öğünleri ihmal etmememizi, yiyeceklerimizde baharatlara ağırlık vermemizi de öneriyor. Daha ayrıntılı öneriler için Metabolizma Hızlandırıcı Etkili Yollar yazımızı okuyun.

Evet, metabolizmayı hızlandıran kilo verdiren yiyecekler ve öneriler bu kez de Maranki’den geldi. Metabolizma hızlandırıcı yiyecek içecekler için pek çok öneride bulunduk. Yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı formüller vermeye devam ediyoruz. Gürkan Kubilay’a göre metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir?

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler Gürkan Kubilay ‘dan

Metabolizmayı hızlandıran şeyler nelerdir, yağ yakımını hızlandıran besinler, yiyecekler hangileridir? Kilo vermeyi hızlandıran yiyecekler için Gürkan Kubilay’dan da birkaç öneri alalım.

Kenevir, kara buğday, tofu ve kinoa, metabolizmayı hızlı çalıştıran yiyecekler arasında gösterilebilir.

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler için uzun bir liste hazırladık. Son olarak Gürkan Kubilay’ın metabolizmayı çalıştıran yiyecekler listesi de paylaşıldığına göre, artık bir de çay tarifi verebiliriz ama öncesinde, uzmanlardan bu kadar bahsetmişken Mehmet Öz’den Metabolizma Hızlandırıcı Öneriler yazımızı da hatırlatalım.

Yağlarınızı yakan metabolizma hızlandıran çay tarifi

Metabolizmayı hızlandıran içecek tarifleri verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bir metabolizma hızlandırıcı yağ yakıcı bitkisel çay tarifi bizden de gelsin.

Yarım limon suyu

1 tatlı kaşığı tarçın

1 bardak ılık su

1 tatlı aşığı bal

Malzemeleri karıştırın ve günde bir bardak aç karnına için.

Metabolizmayı hızlandıran yağ yakıcı içecek tarifi işte bu kadar basit, hem de etkili. Metabolizmayı hızlandıran içecekler zayıflatır mı? Evet, diğer önerilerle beraber paylaştığımız yağ yakıcı içecek tarifi de uygulanırsa, çok daha etkili olacaktır. Önerilerimizi uygulamadan önce belki metabolizma test, yaptırmak istersiniz. 🙂 Öyleyse buradan lütfen!

Zayıflamaya yardımcı çaylar, yiyecekler, formüller… Makalemizi bitirmeden, metabolizmayı hızlandıran detoks suyu tarifimizi de buradan mutlaka okuyun.

Yine metabolizma hızlandırıcı çorba tarifi için de Zayıflatan Çorba yazımızı okuyabilirsiniz.

Hızımızı almışken, Metabolizma Hızlandırıcı Çaylar yazımızı da paylaşalım mı?

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler ve içecekler nelerdir? Metabolizmayı hızlandıran içecek, yağ yakan formül, metabolizmayı hızlandırma yolları… Uzun ve faydalı bir makale oldu. Metabolizma hızlandırıcı besinler ile kısa sürede daha hızlı ve sağlıklı kilo verebilmeniz dilekleriyle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir