Anasayfa / Püf Noktası / Mikrodalga Fırın Temizliğinin Püf Noktası

Mikrodalga Fırın Temizliğinin Püf Noktası

Sürekli koşuşturmacanın olduğu, zaman sıkıntısının çekildiği son yıllarda mikrodalga fırınlar, mutfaklarda yerini aldı. Kullanımının da pratik olması, bu fırınları tercih sebebi yapıyor. Özellikle çalışan kadınların işini çok kolaylaştırıyor. Mikrodalga fırının zararları sık sık vurgulansa da, zamandan tasarruf etmemizi sağladıkları için, vazgeçilmesi yine de zor oluyor.

Teknolojinin bize sağladığı her yenilikten yararlanmak istiyor ve er ya da geç bu ürünlere sahip oluyoruz. Temizlikte hangi bölümde hangi yağ sökücüyü kullanmalıyım arayışına girip, marketlerdeki ürünleri deniyoruz. Özellikle de bu yağ çözücüleri kullanırken, solunum yoluyla vücudumuza giren kimyasalları göz ardı ediyoruz. Öyle ki, elimizin altında bulunan en etkili yağ sökücülerden biri olan limonu unutuyoruz. Mikrodalga fırın nasıl temizlenir, donmuş yağları deterjana ihtiyaç duymadan temizleyebilir miyiz?

Mikrodalga fırın temizliği: Yağ çözücü limonun gücü

Mikrodalga fırına girebilen tabağa ikiye bölünen bir limon konulur. Mikrodalga fırın maksimum düzeyde 2 dakika çalıştırılır.

İkinci bir yöntem ise, yine mikrodalgaya dayanıklı bir kaba su doldurulur; suya bir limonun suyu sıkılır; maksimum ayara getirilerek 10 dakika çalıştırılır.

Fırının sıcağıyla birlikte bütün yağlar buharlaşıp erimiş olacaktır. Temizleyebileceğiniz kadar soğuduktan sonradır ki, fırını arap sabunu ya da karbonatlı su ile silip durulamanız yeterli gelecektir; böylece, fırınınızın tertemiz ve pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Mikrodalga fırının temizlenmesi, limon sayesinde çok pratik, etkili, bir o kadar da maliyetsiz olmaktadır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir