Anasayfa / Yaşam / Mutsuzluğun 3 Temel Sebebi ve Çözümleri-2
Mutsuzluktan kurtulmak için
Mutsuzluk nasıl geçer?

Mutsuzluğun 3 Temel Sebebi ve Çözümleri-2

Mutsuzluk nasıl geçer, hangi yollar izlenmelidir? Evet, mutsuzluğun temel sebepleri ve çözüm önerilerine dair yazımıza devam ediyoruz.

Önceki makalemizde paranın yaşamamızdaki yerine, mutsuzluktaki etkisine değinmiştik. İlgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Devam ediyoruz…

Mutsuzluk nasıl geçer?

Aşkın da mutsuzlukta önemli bir etken olduğu bilinen bir şeydir. Peki ne yapılabilir? Sürekli mutsuz olmaktan nasıl kurtulabilirim diyenler…

Aşk aşk aşk

Aşkı kim icat etti bilinmez, ikinci en mutsuz kişi de aşkı bulamayan ya da bulduğunu zannederken kaçırandır.

Parasızlığın getirdiği mutsuzluğun da ötesinde yaşanabileceği gibi, depresyon sebebi bile olabilir. Özellikle yaşamında dolduramadığı pek çok boşluk olan ve yine yaşama amacının da aşk olduğuna inanan kişilerde görülür.

Söz konusu boşlukları doldurmadan aşktan kaynaklanan mutsuzluğundan da kurtulamayacağı için zamana ihtiyacı olanlar sınıfındandır.

Ne yapılmalı?

Mutsuzluğunuzun temel sebebi aşksa,

1-Neden küçük bir şans oyunu oynamayı denemiyorsunuz? Kazanmanın ya da kazanmaya yaklaşmanın heyecanını neden yaşamıyorsunuz? Hayatta kaybedilen tek şeyin bir sevgili olmayacağını kendinize neden öğretmiyorsunuz? Buna karşı heyecan hissetmediğiniz şüphesiz ama mutlaka denemelisiniz.

2-Gidin ve kendinize 5 tane kitap satın alın. Okuyun ve okuyun. En azından 5 farklı hayat tanıyın ya da 5 farklı olay öğrenin ki dünyanın sizin dışınızda da nasıl döndüğünü hatırlayın.

3-Yalnız kalmayın. Gezin, eğlenin; eğlenin, gezin! Başka kişiler tanıyın ve başka oyunlar oynayın. Ayrılmayı, birleşmeyi; kazanmayı, kaybetmeyi keşfedin.

Mutsuzluğun 3 temel sebebi ve çözüm önerileri için sıradaki yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir