Anasayfa / Yaşam / Mutsuzluğun 3 Temel Sebebi ve Çözümleri-3
Mutsuzluğun sebebi nedir?
Mutsuzluğun çaresi nedir?

Mutsuzluğun 3 Temel Sebebi ve Çözümleri-3

Mutsuzluğun çaresi nedir? Mutsuzluğunuzun sebeplerini irdelemeye ve çözüm önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Bundan önceki yazılarımızda para ve aşk olgularının mutsuzluk üzerindeki etkilerini konuşmuştuk.

Paranın mutsuzluğa etkisi ve yine mutsuzlukta aşk faktörü yazımızı okuyabilirsiniz.

Mutsuzluğun çaresi nedir?

Çağımızın hastalığı mutsuzluk karşında ne yaparsak yapalım mutlu olamıyor muyuz?

Sırada başarısızlık var.

Başlayalım…

Başarısızlık

Kimin neye ve kime göre başarılı ya da başarısız olduğu gibi pek çok değişkeni bulunduğundan, başarı, esasında tartışmalı bir kavramdır.

İcat, kariyer, para, hatta aşk, çocuk… Hangisi başarıdır bunların? Hepsine sahip olunması mı, yalnızca bir tekiyle idare edilebilmesi mi?

Peki, hangisine sahip olamamak mutsuzluk sebebidir? Başarısızlık, herkesin anlayışına göre değişse de insan doğasının bir gerçeğidir ki yaşamın sunduğu olanakların birinden bile geri kalınması, başarısızlık, dolayısıyla mutsuzluk sebebidir.

Mutsuzluğunuzun temel sebebi başarısızlıksa,

1-Yalnız kalın, muhakemenizi doğru yapabilmek için. Sadece yalnız kalın ve düşünün, neden başarısızsınız. Başarıdan anladığınız nedir ve neyi hedeflemektesiniz.

Ne istediğinizi anlayana kadar, ama elbette yaşamınızı normal çizgisinde sürdürmek kaydıyla 3 ay, 6 ay, gerekiyorsa daha fazla düşünün ve kararlar alın.

2-Aklınıza gelen ve sizi heyecanlandıran hemen her şeyi deneyin başarılı olmak için. İhtimaldir ki uzun bir süre yanlışlar yapacak ve yine başarısız olacaksınız ama yılmadığınız her an, başarıya biraz daha yaklaşacaksınız. Hatalar yapın ve ders alın; başarınız yakın.

3-Düsturunuzu, “bir şey olmak için değil, bir şey yapmak için” mantığında belirleyin ve yalnızca 365 gün değil, 365 gün 6 saat çalıştıktan, çabaladıktan sonra dönüp bakın geriye, bir şey olmuş musunuz, başarmış mısınız diye.

“Mutsuzluğun çaresi nedir” sorusuna kesin bir yanıt vermek doğru değildir çünkü herkes bu sorunun yanıtını ve çözümünü içinde bulacaktır.

Bu yolda hepinize başarı dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir