Anasayfa / Yaşam / Mutsuzluğun 3 Temel Sebebi ve Çözümleri-3

Mutsuzluğun 3 Temel Sebebi ve Çözümleri-3

Başarısızlık

Kimin neye ve kime göre başarılı ya da başarısız olduğu gibi pek çok değişkeni bulunduğundan, başarı, esasında tartışmalı bir kavramdır. İcat, kariyer, para, hatta aşk, çocuk… Hangisi başarıdır bunların? Hepsine sahip olunması mı, yalnızca bir tekiyle idare edilebilmesi mi? Peki, hangisine sahip olamamak mutsuzluk sebebidir? Başarısızlık, herkesin anlayışına göre değişse de, insan doğasının bir gerçeğidir ki, yaşamın sunduğu olanakların birinden bile geri kalınması, başarısızlık, dolayısıyla mutsuzluk sebebidir.

Mutsuzluğunuzun temel sebebi başarısızlıksa,

1-Yalnız kalın, muhakemenizi doğru yapabilmek için. Sadece yalnız kalın ve düşünün, neden başarısızsınız. Başarıdan anladığınız nedir ve neyi hedeflemektesiniz. Ne istediğinizi anlayana kadar, ama elbette yaşamınızı normal çizgisinde sürdürmek kaydıyla 3 ay, 6 ay, gerekiyorsa daha fazla düşünün.

2-Aklınıza gelen ve sizi heyecanlandıran hemen her şeyi deneyin başarılı olmak için. İhtimaldir ki uzun bir süre yanlışlar yapacak ve yine başarısız olacaksınız, ama yılmadığınız her an, başarıya biraz daha yaklaşacaksınız. Hatalar yapın ve ders alın; başarınız yakın.

3-Düsturunuzu, “bir şey olmak için değil, bir şey yapmak için” mantığında belirleyin ve 364 gün değil, 365 gün çalıştıktan, çabaladıktan sonra dönüp bakın geriye, bir şey olmuş musunuz, başarmış mısınız diye.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir