Anasayfa / Güzellik / Parabensiz Ürünler

Parabensiz Ürünler

Paraben nedir?

Koruyucu bir kimyasal madde olan paraben ve türevleri, özellikle kozmetik alanında kullanılmaktadır. Son yıllarda paraben ve türevlerinin başta meme kanseri olmak üzere birçok sağlık problemine yol açması nedeniyle parabensiz ürünlerin arayışına girdik.

Makyaj malzemeleri, güneş kremleri, diş macunları, şampuanlar, deodorantlar, parfümler ve nemlendirici kremlere kadar birçok ürünün içerisinde paraben bulunmaktadır.

Parabensiz ürünler nelerdir?

Buradaki amacımız sizlerle parabensiz ürünleri paylaşmak ve çeşitli hastalıklardan uzak kalabilmeyi başarmaktır.

Otacı Şampuan: Her saç türüne göre çeşitli türleri bulunan otacı şampuanın içeriğini okuduğunuzda, paraben ve türevlerini barındırmadığını görürsünüz. Piyasada bulunan en doğal şampuanlardan olan otacı şampuan, parabensiz ürünlere verilebilecek en iyi örneklerden biridir.

otaci_sampuan

Sebamed Normal Ciltler Nemlendirici: Sebamed’in su bazlı nemlendiricisi de aynı şekilde methylparaben, propylparaben ve ethylparaben barındırmamaktadır.

sebamed_nemlendirici_kremi

Dalin Bebe Şampuanı: Bebeklerinizde de kendiniz için de gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürün daha. İçeriğine göz atarsanız, paraben barındırmadığını görürsünüz.

dalin_bebek_sampuani

Mehmet Aydın Zeytinyağlı Defne Sabunu: Yağlı saçlara çok iyi gelen ve ayrıca cilt için de rahatlıkla kullanılabilen zeytinyağlı defne sabunu, doğal ürün arayışında olanlara hitap edecektir.

mehmet_aydin_defne_sabunu

Parabensiz makyaj ürünleri

Nıvea micellar makyaj temizleme suyu: Makyajınızı temizlerken size kolaylık sağlayacak bir ürün. Paraben ve türevlerini barındırmadığını da belirtelim.

nivea_makyaj_temizleme

Golden Rose Paris Compact Powder: Bütün kadınların vazgeçemediği bir ürün daha: pudra. Pudrayı hem kullanırız hem de zararlı olabileceği endişesini taşırız. Ancak golden rosenin bu ürününü parabensiz makyaj ürünlerinize dâhil edebilirsiniz.

golden_rose_pudra

The Body Shop’un Extra Virgin serisi de parabensiz ürün arayışında olanlara hitap ediyor.

Parabensiz  güneş ürünleri

Sebamed Multi Protect Güneş Kremi SPF 50+

sebamed_gunes_kremi

Avene Cleanance Solaire Haute Protection SPF 30

avene_gunes_kremi

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir