Anasayfa / Sağlık / Rahimde Miyom Bitkisel Tedavi | Soğan, Civanperçemi ve Çobançantası Kürleri
Miyom ameliyatsız tedavi
Rahimde miyom bitkisel tedavi

Rahimde Miyom Bitkisel Tedavi | Soğan, Civanperçemi ve Çobançantası Kürleri

Rahimde miyom bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir? Miyom için bitkisel tedavi metodu arıyorsanız, bu yazımızı sakın kaçırmayın.

Miyom doğal tedavi yolları, en güvenilir isimlerden gelecek. Miyom tedavisinde bitkisel tedavi uygulayan bir okuyucu mektubuna da yer vereceğiz.

Miyom ameliyatsız tedavi seçeneği arayanlar hazır mısınız?

Rahimde miyom bitkisel tedavi yöntemi – Miyomlara soğan kürü

“Herkese merhaba,

45’li yaşlarıma kadar son derece sorunsuz ve ağrısız adet dönemleri geçirdim. Son zamanlarda regli kanamalarımda artış gözlemlemeye başlamıştım ve kasık-bel bölgemde sürekli ağrılarım oluyordu fakat çok da dikkate almıyordum.

Bir regl dönemimde aşırı bir kanamam oldu. O anda hissettiklerimi bu anı yaşamış olanlar anlayabilirler. Üstüm, yerler… Büyük bir kan boşanması yaşadım ve acile gitmek zorunda kaldım. Evden nasıl çıktığımı ve nasıl giyindiğimi anlatmayacağım.

Büyük bir miyomun ve bir sürü de büyüklü küçüklü miyomlarım varmış. Sonraki günlerde miyom ameliyatı geçirdim. Diğer miyomlarım da büyüyormuş ve doktorum rahmimi alacağını söyledi.

Menopoza belki 4-5 yıl kala böyle bir ameliyat geçirmek istemiyordum. O yüzden, kadınlarda miyom bitkisel tedavi yöntemlerini araştırmaya başladım. Miyom tedavi yöntemleri arasında soğan kürü uyguladım.

Miyom tedavisinde soğan kürünü 4 ay boyunca 15’er gün yaptım. Bu süreci tamamladıktan sonra 6 ayda bir kez soğan kürü yapmaya devam ettim. Kürü uyguladıkça regl dönemlerimin düzene girdiğini hissedebiliyordum. Hem kanama miktarım azalıyor hem de ağrılarım azalıyordu.

Miyom bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu kürüne tam 5 yıl devam ettim. Aralarda kontrollerimi de yaptırdım.

Son kontrolümde doktorum bana miyomlarımın kalmadığını ve menopozun göründüğünü söyledi.

Şu an hayırlısıyla menopoza girmeyi bekliyorum. İnşallah bundan sonrasında da bir sorunla karşılaşmam.

Miyomu olanlar, miyomu ne yok eder, eritir diyen herkese soğan kürünü tavsiye ediyorum.”

Miyom tedavisi ve ameliyatına dair sorularınız varsa, Miyom Ameliyatı yazımızı okuyun.

İbrahim Saraçoğlu miyom için bitkisel kürü tarifine geçelim. Miyom bitkisel tedavisi ve çözüm yollarından soğan kürü nasıl yapılır?

İbrahim Saraçoğlu miyom bitkisel tedavi – Soğan kürü

Rahimde miyom bitkisel tedavi için ilk önerimiz… İbrahim Saraçoğlu miyom tedavisi için gerekli olan malzemeler ve yapılışı:

♦  1,5 bardak su

♦  1 adet orta boy soğan

İbrahim Saraçoğlu miyom için soğan kürü tarifi nasıl yapılır?

1,5 bardak suyu kaynatın. Soğanın sadece kahverengi kabuklarını soyun. Su kaynadıktan sonra soğanı 4 veya 6 eşit parçaya bölerek ilave edin. 5 dakika boyunca kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatın ve süzün. Sıcak olarak yudum yudum için.

Rahimde miyom bitkisel tedavi için kürü günde iki kere yemeklerden önce aç karnına tüketin, 15 gün boyunca devam edin. Adet bitiminden 3 gün sonra başlayarak uygulayın.

Ara kanaması olanların ve miyomu 15 cm kadar büyümüş olan kişilerin kullanması önerilmemektedir. Gastrit ve ülseri olanlar da, bu kürü uygulamaması gerekenler arasındadır.

Polikistik over, yumurtalık ve çikolata kisti olanlar, siz de soğan küründen yararlanabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu miyom küçültme kürü için beyaz renkli, kahverengi kabuklu soğanı tercih edin.

Soğan kürü miyoma iyi gelir mi, deneyin ve görün.

Rahimde miyom bitkisel tedavi önerileriyle devam ediyoruz.

İbrahim Saraçoğlu civanperçemi miyom kürü

Civanperçemi miyoma iyi gelir mi? Eğer miyom sebebiyle ara kanamalarınız oluyor ve regl döneminde kanamalarınız fazla oluyorsa, civanperçemi kürünü uygulamayın. Çünkü civanperçemi kanamalarınızın miktarını arttırabilir.

Miyomdan dolayı kansızlık sorunu yaşıyorsanız, çözüm bulabilmek için Kansızlığa Doğal Çözüm yazımızı okuyun.

Peki ya miyomunuz var ve ara kanamalarınızda oluyorsa ne olacak?

Rahimdeki miyom için bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu – Çobançantası kürü

İbrahim Saraçoğlu miyom kürleri ile devam ediyoruz. Miyom kanamasını kesen, durduran bitkiler hangileridir?

Eğer miyomunuz hızla büyüyorsa ve ara kanamanız varsa, çobançantası kürünü uygulayın. Önce malzemeler:

♦  1,5 bardak su

♦  1 tatlı kaşığı çobançantası

1,5 bardak suyu kaynatın ve 1 tatlı kaşığı çobançantası ekleyin. Ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatın ve ılıyınca süzün. Günde bir bardak tüketin.

İbrahim Saraçoğlu miyom için kür önerisinden sonra miyoma iyi gelen bitki çayları ve yepyeni önerilere hazır mısınız?

Miyom için bitkisel tedavi Ahmet Maranki kürü

Rahimde miyom bitkisel tedavi çaylarından bir yenisi daha. Miyoma iyi gelen şifalı bitkiler hangileridir? Ahmet Maranki miyom bitkisel tedavisi için gerekli malzemeler:

♦  1 litre su

♦  1 tutam civanperçemi

♦  1 tutam adaçayı

♦  1 tutam çobançantası

♦  1 tutam aslanpençesi

♦  1 tutam hayıttohumu

Ahmet Maranki miyom için bitkisel kür nasıl hazırlanır? Kaynamış suya bitkileri ekleyin ve bir taşım daha kaynatın. Ilıyınca süzün ve günde 3 bardak tüketin. Bu küre 21 gün boyunca devam edin.

Miyom nedir, nasıl tedavi edilir – Zencefil kürü

Bir kök taze zencefilin suyunu sıkın ve tüketin. 3 hafta boyunca zencefil suyu içmeye devam edin. Zencefil suyu kan dolaşımını hızlandırır ve uterus miyomları küçültmeye yardımcı olur.

Miyom tedavisinde bitkisel çözüm – Karahindiba kürü

Rahimde miyom bitkisel tedavi çözümü arıyorsanız, karahindibadan yararlanabilirsiniz.

Bir tutam karahindibayı bir bardak sıcak suya ekleyin ve 5 dakika kaynatın. Ilıyınca süzün ve tüketin.

Karahindiba fazla östrojeni ortadan kaldıracaktır ve miyomların yok olmasına yardımcı olacaktır.

Miyomu eriten, yok eden yiyecekler ve besinler – Pancar detoksu

Kırmızı pancar, güçlü alkali etkisi ile miyom rahatsızlıklarında etkilidir. 2 hafta boyunca her gün bir bardak taze sıkılmış kırmızı pancar suyu tüketin.

Kırmızı Pancarsın Sağlığa Yararları yazımızı mutlaka okuyun.

Miyomu yok eden, eriten bitkiler – Yeşil çay

Miyomu hangi bitki eritir? Miyom küçülten-küçültücü bitkiler hangileridir?

Yeşil çayda miyomun büyümesini engelleyen bir madde bulunmaktadır. Yeşil çay, hem miyomun boyunu hem de şikayetlerini azaltmaktadır. 2 ay boyunca her gün 2 bardak yeşil çay tüketin.

Miyom tedavisi bitkisel öneri arayanlar bu kürü uygulayabilirsiniz.

Miyoma ne iyi gelir bitkisel kür – İngiliz karbonatı

Bitkisel miyom tedavisi için İngiliz karbonatına ihtiyacınız var.

Bir bardak klorsuz içme suyuna 1 çay kaşığı İngiliz karbonatı ekleyin ve iyice karıştırarak erimesini sağlayın. Karbonat eridikten sonra sabahları aç karnına bu suyu tüketin.

Kan sulandırıcı kullanıyorsanız, dikkatli olun; çünkü, karbonatın da kan sulandırıcı özelliği vardır.

Tansiyon hastasıysanız yine kontrollü olun, tansiyonunuzda bir miktar artışa sebep olabilir. Güne yayarak tüketebilirsiniz ya da karbonatlı suyu içtikten sonra biraz uzanıp dinlenebilirsiniz.

Önce yarım çay kaşığı karbonat kullanarak başlayın, sonrasında bir rahatsızlık hissetmezseniz karbonatın miktarını arttırabilirsiniz.

Miyom için bitkisel kür ve çözüm önerilerinden sonra sıra olmazsa olmaz bir vitamine geldi.

D vitamini takviyesi kullanımı

D vitamini seviyesi yükseltildiğinde miyomların küçüldüğü gözlemlenmiştir. D vitamini düşük olan bayanlarda rahimde miyom oluşumu daha fazladır. Bu yüzden, mutlaka D vitamini seviyenizi ölçtürün ve gerekli seviyeye yükseltin.

D vitamini takviyesi nasıl kullanılır merak ediyorsanız, D vitamini Kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Şimdi size bitkisel yollar-yöntemler bitkisel tedavisi uygulayanlardan birkaç örnek sunalım.


Miyom tedavisinde bitkisel yöntemler araştırırken karbonat kürüne denk geldim. Miyomlarım için kullandım ve doktorum miyomum olmadığını söyledi. 2 ay boyunca düzenli olarak kullandım.


6 cm büyüklüğünde miyomum vardı. Miyom küçültmek için bitkisel tedavi uyguladım. İbrahim Saraçoğlu’nun soğan kürü bana şifa oldu. Son kontrolümde doktorum miyomumun küçüldüğünü söyledi.


Kadın hastalıkları miyom bitkisel tedavi arayışında olanlara önerim mutlaka D vitamininizi yükseltin. Soğan kürü ve D vitamini takviyesiyle 6 cm miyomum yok oldu.


Rahimde miyom bitkisel tedavi yöntemleri arayışında olanlara şifa olsun.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

81 Yorumlar

 1. Merhaba, miyom için aradığım tarifleri buldum çoban çantası kurumdur ama yanlışlık olmuş sanırım. kurun adı çoban çantası, malzemelerde civanpercemi yazıyor. malzemelerde çoban çantası yok. bilgiler için teşekkür ederim.

 2. Merhabalar, benimde yedi yıl önce fark ettiğim ve sonrasında dr. tavsiyesiyle sorunsuz birşekilde hamile kalıp ve sorunsuz bir şekilde doğum yaptığım 6-6,5 cm. miyomum mevcut. rahim duvarına yapışık ameliyatla aldırma şansım yok çünkü rahime yapışık olduğunda rahim de alınacak. yaşım 43. miyomla hala yaşamaktayım fakat kanamalarım çok olduğundan artık demir eksiklğinden kaynaklı sorunlar yaşamaya başladım. ve bitkisel çözüm ararken sitenize rastladım. soğan kan damarlarını açan bir bitki olduğundan soğan kürü uygulayan miyomu olan bayanlara sorum şu bu kürü uygularken kanamanızda artma olmadımı? ben en ufak damar açıcı bitki kürü ya da ilaç alsam erken adet oldum ve kanamam çok arttı. soğan kürü uygulamak istiyorum fakat bu gibi yan etkisi olmasından korkuyorum. bana fikir verirseniz siz yaptığınızda bu şekilde kanama artışı oldu mu olduysa ne kadar sürdü. acil cevaplarsanız sevinirim. şimdiden çok teşekkürler…

  • Merhaba geçmiş olsun. Umarım ara kanamalarınız yoktur. Soğan kürü miyomu olanların adet döneminde kanamasını biraz arttırabiliyor ama çok da etkili bir kür. 4 adet döneminde soğan kürünü uygulayın. Sonrasında da her 6 ayda bir uygulamaya devam edin. Umarım şifa bulursunuz. Kansızlık için de önlem alırsanız sorun yaşamazsınız. Sevgiler. 🙂

 3. Merhaba, ben 26 yaşında nişanlı bi genç kizim. bugün hastaneden çıktım mİyomdan ötürü kanamam ve kanamayla birlikte kan pıhtısı geldiğinden kanım çok düşüyor. kan takviyesi aldım. doktor doğum kontrol hapı verdi. bugün adetinin 7. Günü az az kanamam oluyor ben bu sogan kürüne başlamak istiyorum. ne zaman başlamamı önerirsiniz bi de miyomum 5 cm büyüklüğünde

  • Merhaba Merveciğim,
   Geçmiş olsun. Miyom için soğan kürünü mutlaka uygulamanı öneririm. Adetin bittikten sonra 3. gününde başlayabilirsin. 15 gün boyunca uygulayacaksın. Soğan suyunu mümkün olduğunca sıcak iç. O zaman çok daha etkili oluyor. Miyomun tamamen yok olması için adetin bittikten sonra 3-4 sefer bu kürü uygula lütfen. Umarım şifa bulursun. Sevgilerimle. 🙂

 4. Merhaba bendede 2.5 cm lik miyom var. rahim duvarına yapışık ara kanamalarım olduğu için soğan kurunu deneyemiyorum. acaba kan takviyesi alsam denesem diyorum ama kanamam fazlalasir diye cesaret edemiyorum. sizce ne yapsam? coban cantasi kürünü uyguluyorum 1 aydır umarım geçer bir çare bulamadım

  • Merhaba Feyza Hanım, ara kanaması olanlar soğan kürünü uygulayamıyor. Ara kanamaların kesilmesi için çobançantası kürünü uygulamanız gerekiyor. Çobançantası kanamaları kesmek için çok etkili oluyor. Özellikle bitkinizin raf ömrünün geçmemesine özen gösterin. Kanama kesildikten sonra soğan kürünü uygulayabilirsiniz. Şifa bulmanız dileğiyle.

 5. Merhaba benimde miyomum 8.5cm. doktorum ameliyat dedi çok korkuyorum ve olmak istemiyorum. miyom için soğan kürünü deniycem inşaallah. küçülürmü acaba?

  • Nagihan Hanımcığım, geçmiş olsun. Miyom büyüdükçe soğan kürünün başarı oranı biraz düşüyor sanırım ama düzenli ve sabırlı uygulayın. 3-4 ay mutlaka uygulayın. İnşallah size de şifa olur.

 6. Merhaba ben 38 yasindayim, bende 2 cm lik miyom var rahim girisinde ve 2 haftadir kanamam var. bazen cok bazen azaliyor ve agrilarim var, doktora gittim ameliyat dedi rahimi de alinicak dedi. ben rahimin alinmasini istemiyorum. miyomu baska turlu alamayiz diyor, ben de sogan kürü uygulayabilirmiyim, 2 haftadir kanamam kesilmedi, cevaplarsiniz sevinirim.

  • Tabii ki cevaplarım Halime Hanımcığım. Elimden geldiğince öğrendiğim şeyleri sizlerle paylaşıyorum. Ara kanamalarınız, oluyorsa soğan kürünü uygulamayın. Kanamanız kesildikten sonra soğan kürünü uygulayabilirisiniz. Sürekli ara kanamalarınız oluyorsa önce civanperçemi kürünü uygulayın, kanamalar kesildikten sonra soğan kürüne geçebilirsiniz. Ayrıca soğan kürünü düzenli uygularsanız ameliyata gerek kalmayacağını düşünüyorum. İnşallah şifa bulursunuz.

 7. merhaba bugun doktora gittim 90×70 mm miyom varmis. bekar oldugum icin risk olabilir dedi. bana da yardimci olur musunuz. fazla kanama ve ara kanama sorunum yok. ameliyat olmak istemiyorum. çok acil nolur:(

  • Zeynep Hanımcığım, hiç üzülmeyin. Regl döneminiz bitsin, 3. gününde soğan kürüne başlayın ve düzenli olarak uygulayın. Bir sonraki ay soğan kürünü 10 gün uygularsınız. Sonra muayene olup sonuca bakarsınız. Tedirgin olmanıza hiç gerek yok. Çok fazla kişi soğan kürüyle miyomundan kurtulabiliyor. Yeter ki doğru ve düzenli uygulayın. Mutlu bir hafta sonu diliyorum.

 8. Merhabalar. Bendede küçüklü büyüklü bir sürü miyom çıktı. Rahmin miyomlar yüzünden de büyümüş. Kasık ve bacak ağrım oluyor. Çoban çantası aslan pençesi ve soğanı 3 ay boyunca kullandım. Bırakınca yine ağrılar oldu ve kanamamda. Tekrar nasıl kullanmalı soğan yada bitkileri. İlla ara vermek gerekli mi ve başka önereceğiniz bitki varmı küçültücü yok edici bu miyomları.

  • Ara kanamanız yoksa soğan ürünü adet bitiminizin 3. gününde uygulamaya başlayın. Tam 15 gün boyunca devam edin ve bırakın. Bir sonraki regl dönemi bitiminden sonra yine soğan kürünü uygulayın ama bu sefer 10 gün. Bu şekilde takip eden aylarda soğan kürünü uygulamaya devam edin ve muayene olun. Bunun dışında taze nane yaprağı, nar ve keten tohumu gibi yüksek östrojen barındıran gıdalardan uzak durmaya çalışın. Östrojen miyomları tetikliyor ve büyümesine neden oluyor. Geçmiş olsun.

 9. kızlar annem de rahmindeki miyomlardan soğan kürüyle kurtuldu. allah hepinize şifa versin. bence deneyin mutlaka. bir şey kaybetmezsiniz sonuçta.

 10. Merhabalar 28 yaşındayım ve sağ yumurtalıkta miyom ve etrafta ufak tefek kistler var. Sağ kasığımdaki ağrı yapıyor ara ara. Adetlerimde düzensizlik var. Östrojen hormonum yaşıma göre fazlaymış. Aknetrent kullanıyorum sivilcelerim için 8 aydır. Hangisini kullanmam lazım bunları eritebilmem için yardımcı olur musunuz?

  • Geçmiş olsun Ayben Hanımcığım,
   Siz de soğan kürünü uygulayabilirsiniz. Soğan kürü hem miyom hem de kistler için çok etkili oluyor. Yukarıdaki yazımda nasıl uygulanması gerektiğini anlattım. Bunun dışında östrojen fazlalığı olduğu için yüksek miktarda östrojen barındıran gıdalardan kaçınmaya çalışın. Sevgiler. 🙂

 11. Merhabalar benimde 5×85 mm miyom ve sağ yumurtalığımda 48 mm kist var doktor ameliyat diyor tedavisi yok diyor

 12. Merhaba bende 53×45mm boyutunda miyom var. acaba tehlikemi ameliyat dedi doktor. olmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Bilge Hanım, bildiğim kadarıyla soğan kürü 3 cm büyüklüğündeki miyomlara kadar çok etkili. Siz de mutlaka soğan kürünü düzenli olarak bir kaçay uygulayın. Bize güzel haberler verin olur mu? 🙂

 13. Merhaba benim annem 50 yasında. rahminde 6 cm büyüklüğünde miyom var. Adeti uzun ve kanamalı geçiyor. Adeti başlayalı yaklaşık 2 hafta olmasına rağmen hala kanaması var. İlaç kullanıyor ilaçlar hafifletiyor ama içmediği zaman artıyor. bu konuda yardımcı olur musunuz?

 14. Merhaba, doğumdan önce 5 cm miyomum vardı, hamilelikte büyüdü. doğum yaptıktan sonra 7.5 cm oldu. şimdi emziriyorum, soğan kürünü emzirirken yapabilirmiyim. Doğum yapalı 80 gün oldu.

 15. Merhaba 40 yaşındayım bende de 6 cm miyom var rahmin üstünde. bende soğan kürünü uygulasam iyi gelir mi sizce?

 16. merhaba bende 28 yasindayim yumurtalklarım zayif. gecen ay kimyasal gebelik gecirdim. ayriyeten klomen kullanoyorum ve bende miyom var caplarini bilmiyorm. bu ay adet olursam adetimin 3 gununden itibaren kullanabilir miyim

 17. Merhaba Soğan suyu kürü gebeliğe zarar verirmi. Yani korunmuyoruz bu dönemde kullansam miyom var çünkü gebe kalamıyorum cevap verirseniz sevinirim

 18. Merhaba 50 yaşındayım son iki yıldır kanamam çok oluyor. bel ağrısı kasık ağrısı çekiyorum. 46 mm lik miyom varmış rahimde. soğan suyunu denedim bende antibiyotik alerjisi varmış, acile zor düştüm. hangi bitkiyi kullanmam lazım antibiyotik ve ağrı kesici alerjim var

 19. Ben de miyomumdan soğan kürüyle kurtuldum. Mutlaka deneyin. Yalnız bir kere yapmakla olmuyor.

 20. Soğan kürünü ben de miyom için kullandım çok etkisini gördüm. bir arkadaşım da karbonat kürü yaparak miyomundan kurtulmuş.

 21. İyi günler 38 yaşında bekarım. rahmin sol kenarında 8 cm bir miyom olduğunu öğrendim. soğan suyunu iki hafta yaptım bekleme aşamasındayım, başka bir arkadaştan bir litre suya saf greyfurt yağının miyomunu kuruttuğunu öğrendim ona başlayacağım inşallah küçülür, çocuk sahibi olmak istiyorum doktor ameliyatı bekletme kararı aldı çocuk istediğim için risk teşkil ettiğinden.

 22. Kürtaj oldum 22. gunumdeyim kanamam gecmedi. Doktorum 4.9 ve 5 cm olarak 2 miyomum olduğunu söyledi. Adet kanamasından sonra başlanılan soğan kurunu ara kanamam olduğu için yapabilir miyim çünkü henüz adet olmadım.

  • Geçmiş olsun Hayriye Hanım. Soğan kürünü ara kanaması olanlar uygulayamıyor. İbrahim Saraçoğlu, miyomda ara kanaması olanlara çobançantası kürünü öneriyor. Yukarıda tarifini yazdım. Sevgiler.

 23. Merhaba Tuba hanim 21 yaşındayım bekar ve de polikistik overliyim. Bende de ameliyat gerektirmeyecek kuçuk bir miyom varmış. Acaba soğan kurunu kullanan hem miyom dan kurtulup hem düzenli adet olur muyum ? Bi de ilk uygulama 15 gün 2. 10 gün yazmışsınız. Peki ya 3. 4. Uygulamalar kaçar gün olmalı? Cevap verirseniz sevinirim.

  • Tabii ki cevap veririm Leylacığım. Miyomunun küçük olması senin için büyük avantaj. Soğan kürünü uygulayabilirsin. İlk uygulamanda 15 gün, sonrakilerde de 10’ar gün uyguluyorsun. Yani 3. ve 4. seferlerde de 10’ar gün yapman yeterli geliyor. Soğan kürü adeti de düzenliyor. Faydasını göreceğini umuyorum. Sana şifa diliyorum.

 24. Merhaba 35 yaşındayım. 6 cm büyüklüğünde bir miyomum var. ikinci çocuğumun olmasını istiyorum. bu miyomdan ameliyatsız nasıl kurtulabilirim

 25. Merhabalar bende de 9 cm miyom var. Dr ameliyat dedi. soğan kürünü uygulamak istiyorum. midemde sorun var, gastrit reflü var ,birde faranjit var. mide koruyucuyla içilebilirmi veya başka neleri deneyebilirim?

  • Merhaba Sanem Hanım,
   İbrahim Saraçoğlu soğan kürünü midesinde reflü ve benzeri sorunlar olanların kullanmaması gerektiğini belirtiyor. Benim de midemde bir takım sorunlar var. Buna rağmen soğan kürünü uyguladım ve ara ara da uyguluyorum. Aç karnına değil de yemeklerden bir saat sonra içiyorum. O zaman bir problem yaratmadı. Bilginiz olsun. Geçmiş olsun.

 26. Slm benimde miyomum var. 5 cm olmuş. doktor ameliyat diyor. rahimle alınması gerekir dedi. soğan kürünü uygulasam sonuç alabilir miyim bilgi verirseniz sevinirim iyi günler…

  • Soğan kürüyle miyomundan kurtulmuş o kadar çok kişi var ki. Benim çok yakın çevremde buna dahil. Soğan kürünü düzenli olarak sabırla uygulayın. Eminim çok fayda göreceksiniz. Şifa olsun. Sevgiler.

 27. Merhaba 28 yaşındayım 3.5 cm lik miyomum var. yasmin falan kullandım geçmedi ara kanamam sürekli var ve yasmini kullandığımda kanamam duruyor. bitince tekrar aynı adet bitiminden sonra sürekli az az geliyor. Korkuyorum ilerler diye acaba hangi kur en çok etki eder acil bilgi verirseniz sevinirim.

 28. Merhaba. 46 yasindayim. son 1 senedir asiri adet kanamam var. Ufak bir miyomum varmis. Sogan kurunu yaptim ama faydasini gormedim. Adet gunlerim cok uzadi, 20 gunlere kadar cikti. Arada kanamam da oluyor ve cok sancili adet donemi geciryorum. D vitamins eksikligi, demir eksikligi ve reflu ve gasritim var. Bana hangi kuru onerirsiniz? Yardimci olursaniz sevinirim.

  • Ara kanaması olanların soğan kürünü yapamayacağını daha önce de belirtmiştim. Ara kanaması olanlara İbrahim Saraçoğlu, çoban çantası kürünü öneriyor. Ben de yukarıda bu kürün tarifini sizlerle paylaştım.
   Aynı zamanda kürleri düzenli ve istikrarlı olarak uygulayın. Miyomun büyüklüğüne çoğu kez birden fazla sefer uygulamanız gerekiyor. Yani adet bitiminden sonra 3. günde başlayıp 15 gün uygulayacaksınız. Sonraki aylarda da devam etmeniz gerekiyor. Geçmiş olsun.

 29. merhaba tuba hanım. 3,5 cm 3 cm, 2 cm irili ufaklı 5 adet miyomum var. Bu arada hemşireyım. tıbben tedavisi biliyorsunuz ameliyat. yaşım 41. nereden kürlere baslayacağım bilmiyorum. Ara kanamalarım var suan. sırasıyla hangi kürleri yapmalıyım. kaç gün . yazarsanız sevinirim.

 30. Merhaba 36 yasindayim ve bekarım rahim disinda 6.5 cm lik bir miyon tespit edildi ve doktor ameliyat diyor korkuyorum. sogan kürü bı işe yarar mı ne önerirsiniz. teşekkürler

 31. Merhaba, benim çok sayıda miyomum var. Sağ yumurtalığımda çikolata kisti var. Beni ilaçlar suni menopoza soktular. 3 sene adet olmadım. Şimdi 10 gündür ara ara kanamam var. Yatalak hastam var. Ameliyat olamam. Kanamamın durması ve çikolata kistimin küçülüp yok olması için ne yapabilirim. Yardımcı olursanız çoook sevinir ve duacınız olurum. Teşekkürler. Saygılar.

  • Merhaba Ceyhan Hanım, geçmiş olsun. Hem size hem de hastanıza acil şifa diliyorum. Biliyorsunuz, İbrahim Saraçoğlu ara kanaması olanlar için civanperçemi kürünü öneriyor. Ben yukarıdaki yazımda tarifi verdim. Ara kanamalarda civan perçemi kürü uygulanacak. Sonrasında çikolata kisti için de soğan kürü yapılacak. Fakat siz ilaçla menopoza girdiğiniz için mutlaka doktorunuza danışın. Sizler için yönlendirici olamam.

 32. Merhabalar, 42 yaşındayım. 12 cm büyüklüğünde bir tane ve 6 cm büyüklüğünde saplı başka bir tane miyom saptandı. Ameliyat kesin denildi ama ben bitkisel kürlerle kucultmeyi denemek istiyorum. ara kanama olmuyor, sık idrak çıkma dışında bir şikayetim yok. ancak kasık bölgesinde büyüklüğü artık disaridan bile elle hissediliyor.bitkisel tedaviye bir şans verip birkaç ay ameliyati erteleyetek küçülmesini beklememi önerir misiniz?

 33. Merhaba, benim 33 mm yumurtalikta miyom, rahim icinde 17 mm miyom var. adetlerim duzenli, cocuk yok benim. Bana ne tavsiye edersiniz. Yardimci olur musunuz?

 34. Merhaba, benim 15 cm büyüklüğünde miyomum var. bana ne tavsiye edersiniz?

 35. Merhaba bir hafta önce döktürün 6 cmlik miyomum olduğunu söyledi, ara kanamam yok, adet döngüm normal. sadece kasığımda ağrım vardı. Soğan kürüne alternatif (tadından dolayı içemedim)hangi kürü kullanabilirim? şimdiden teşekkürler

  • Geçmiş olsun Nilgün Hanım. Ben ilk olarak miyom için soğan kürünü öneririm. Ondan sonra da karbonat kürünü deneyebilirsiniz. Karbonat küründen de çok güzel sonuç alanlar var. Umarım siz de faydalanırsınız. Güzel haberlerinizi alabilmek dileğiyle.

 36. Merhabalar. Bende 8 cm miyom görüldü. Soğan kürüne başladım. Ara kanamam yok. Adetlerimde düzenli. Civan perçemi kullanmam iyi gelir mi? Teşekkürler.

 37. Merhaba 3 gün önce 9 cmlik bir miyomum olduğunu öğrendim. Kasık ağrısı, sık idrar, kabızlık, halsizlik ve yorgunluk dısında kanamalarım yok. ameliyat olmadan nasıl kurtulabilirim? bu arada 39 yaşında sezenyenla doğum yapmış 2 çocuk annesiyim yardımcı olursanız çok sevinirim. Psikolojim çok bozuldu.

 38. Merhaba bende 5 haftalık hamileyim. 4 tane 6,4,3,2 cm olmak üzere miyomlarım var. Bebeğe zarar vermede uygulayabilir miyim? bu kürler yeni hamileliğe zararlı mıdır? Bebeğe bi zararı olur mu?

 39. merhaba tuba hanım soğan kürüne ara verdiğimiz dönemlerde karbonat kürünü veya başka bir kürü uygulamakta bir sakınca var mıdır?

 40. Merhabalar tuba hanım öncelikle iyi kalpli bir insan olduğunuz için çok sevdim sizi. hem o yorumlarınızı okudum iyi ki varsınız. bir sorum var sizden lütfen cevap bekliyorum bana da 3 cm miyom var. bu soğan kürünü her ay adetten iki gün sonra başlalasam bir sıkıntı yaratır mi?

 41. Merhabalar Tuba Hanım, bende 6.5 cm boyutunda bir miyom var. Doktorlar ameliyat dedi, hatta ameliyat için bütün tetikler yapıldı. Fakat burda yazılanları görünce önce kürleri denemeye karar verdim. Ara kanamam ağrım sızım olmuyor. Aynı anda 2 kür uygulanabilir mi? Hangisi ya da hangilerini tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

  • Merhaba Birsen Hanım, geçmiş olsun. Soğan kürüne başlamanızı tavsiye ederim. Yukarıda tarif ettiğim gibi 4 ay üst üste uygulayın. Gerçekten çok etkili oluyor. Size de şifa olsun. Aynı anda birden fazla kür uygulamayın.

 42. Merhaba 4 cm lik çikolata kistinden soğan suyu ile kurtuldum. her yer ameliyat demişti. 4 kur yaptım düzenli şekilde, 6 sene oldu çıkmadı bir daha. mutlaka uygulayın. Şimdi 4 cm miyom var. yeniden başladım inşallah fayda eder miyoma da.

  • Merhaba Aydan Hanım,
   Geçmiş olsun. Umarım miyomdan da biran önce kurtulursunuz. Bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Bir çok kişiye örnek olacaktır. Miyomu olan herkesin bu kür tarifine ulaşabilmesini ve şifa bulmasını diliyorum.

 43. Merhaba benim portakal büyüklüğünde alınması zor ve kanamayı çok yapan bir yerde miyom var. ciddi sıkıntılar veriyor çok zordayım gerçekten acilden çıkamıyorum. bir seyde yapılamıyor bitkisel en etkili ne önerirsiniz mideye dokunmayan çünkü mide hastalığımda var 34 yaşındayım.

  • Necla Hanım çok geçmiş olsun. Miyom çok da büyüdükten sonra bitkisel yöntemler yeterli gelmeyebilir. Ara kanamanız var mı bilmiyorum. İbrahim Saraçoğlu miyomu ve ara kanaması olanlara çobançantası kürünü öneriyor. Yukarıdaki yazımda tarifi de var. Şifa olmasını diliyorum.

 44. Tuba hanim bende 7,5 *7 cm büyüklüğünde miyom tespit edildi. Doktorum ameliyat dedi ama ben olmaktan korkuyorum. Yaşim 43 dir. Sogan kürünüzden 2 ay kadar yaptim devamini getiremedim. Şimdi tekrar başlayip 4 ay yapsam olurmu acaba? Ayni zamanda yeşil çay kürünüde yapsam olurmu? Beni bu durum hakkinda aydinlatirsaniz çok sevinirim Tuba hanim. Tesekkürler

  • Merhabalar, çok geçmiş olsun. Aynı anda birden fazla kür yapmayın lütfen.
   Sanıyorum miyomunuz çok küçük değil ama soğan kürünü deneyebilirsiniz. Deneyip fayda görenlerden çok fazla mesaj alıyorum. 4 ay arka arkaya 15’er gün olmak üzere düzenli olarak uygulayın lütfen. Soğan suyunu mümkün olduğunca sıcak için. O zaman çok daha etkili oluyor. Östrojen yönünden zengin olan gıdaları tüketmeyi mümkün olduğunca bırakın. Güzel haberlerinizi bekliyorum. Şifa olsun.
   Bu kürü bize kazandıran İbrahim Saraçoğlu’na sevgilerimi gönderiyorum. 🙂

 45. Merhaba 41 yaşındayım miyomum olduğu için soğan kürünü 2 ay düzenli kullandım. soğan küründen önce adet kanamalarım çok fazla değildi, son adet kanamam miyomum 1 cm küçüldüğü halde östrojen yüksekliğinden durmadı. doktor progestan hormanı ile kesebildi. şimdi soğan kürü uygulamaya korkuyorum. östrejen yükselmeme sebep soğan kürü olabilir mi ne tavsiye edersiniz, devam etmekde istiyorum ama aynı kanamaları yaşamak beni korkutuyor şuanda miyomum 3 cm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir