Anasayfa / Sağlık / Regl Döneminde Unutkanlık, Dalgınlık ve Sersemlik Neden Olur ve Nasıl Geçer?
Regl döneminde unutkanlık ve danlgınlık
Âdet döneminde unutkanlık

Regl Döneminde Unutkanlık, Dalgınlık ve Sersemlik Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Siz de regl döneminde unutkanlık, dalgınlık ve hatta sersemlik hissi yaşıyor musunuz?

Âdet döneminde beyin sisine benzer şeyler ve odaklanma zorluğu hissediyor ve yine bir şeylerin de ters gittiğini fark ediyorsunuz ama bunun neden kaynaklandığını bulamıyorsunuz.

Doktorunuz size bunun normal âdet öncesi sendromu olduğunu söylüyor ve çözüm sunmuyor. Siz de zaten regl öncesi başlayıp, regliyle biten bu süreci çok da önemsemiyorsunuz.

Ben de sizin gibi aynı sorunu uzun süredir yaşıyorum. Üstelik bu problem her yıl biraz daha artarak devam ediyor. Neredeyse kanıksadım ve normal kabul ettim. Taaaaaa ki…

Günlük sık sık kullandığım kelimeleri bile hatırlamakta zorlanınca, asansörü çağırmadan beklemeye başlayınca, günlük uyguladığım bütün programları ve hatta isimleri bile unuttuğumu fark ettiğimde telaşlanmaya başladım.

Zihnim bu dönemde hep bi dalgın, sürekli hatalar yapıp çok basit şeylerde bile pürüz yaşıyordum.

Regl döneminde unutkanlık, dalgınlık ve sersemlik neden olur?

Âdet öncesi ve döneminde unutkanlık, dalgınlık ve sersemlik gibi problemlerin magnezyum eksikliğinden kaynaklandığını öğrendim. Hemen magnezyum takviyesi kullanmaya başladım. Regliye 10 gün kala başlayıp, 3 ay boyunca devam ettim. Peki sonuç?

Regl döneminde unutkanlık, dalgınlık ve sersemlik nasıl geçer?

Sonuç harika. İlk aydan itibaren beynimde hissettiğim sis aralandı, hafızam diğer günlerden pek de farklı olmamaya başladı. Unutkanlığın çok azaldığını fark ettim.

3 aydır kullanıyorum. Şimdilik kendimi gayet iyi hissediyorum.

Bundan sonrasında yılda bir kez magnezyum takviyesi kullanmayı planlıyorum.

Bu arada magnezyumum sitrat formunu tercih ettim. Her sabah kahvaltıdan 2 saat sonra içtim.

Beslenmemde de magnezyum yönünden zengin olan besinlere yer vermeye çalışıyorum. Avokado, çiğ badem, tahin, dereotu, kabak çekirdeği, ay çekirdeği gibi…

İhtiyacı olan herkese şifa olsun.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir