Anasayfa / Moda / Renk Bloklama Modası

Renk Bloklama Modası

Moda her geçen gün daha da cesur ve yenilikçi olsa da, yerleşmiş bazı düşüncelerden sıyırılmak pek o kadar kolay olmuyor. Örneğin, renkleri karıştırmak denilince hepimizin zihninde renkli ve farklı parçaları bir araya getirerek uyumu yakalamak geliyor. Oysa renk bloklama, renklerin keskin çizgilerle ayrılması yerine, drapelerle yumuşatılarak ilerlemesidir. Ya da kemerlerle, kumaşın renginin bir yerden itibaren değişmesi ile farklı ve çekici bir kombin yaratılabilmesidir.

Renk Bloklama 1

Renklerdeki uyumu yakalamak, kalıpların içine dâhil olmak, yerini tamamen yaratıcılığa bıraktı. Yani moda artık sınır tanımıyor. Bu yıl özellikle cesur ve canlı renklerden korkmayan kadınlar için bukalemun gibi bir sezon…

Renk bloklaması yaparken nelere dikkat edilmeli?

Özgürlüğü simgeliyor diye renk bloklaması yaparken karma karışık bir görsellik oluşturmak değildir amaç.  Doğru renkleri doğru şekilde kullandığınızda, harika bir görüntüye sahip olmamak işten bile değildir.

En çok yakışan renkler tespit edildikten sonra, bu rengin tonları ile harika bir kombin yapabilirsiniz.

Renk bloklama2

Aksesuarlar

Renk bloklama, en çok aksesuarlara yakışmaktadır. Kıyafetlerinizde seçmiş olduğunuz renklerden biri, ayakkabı ya da çantanızda çok şık duracaktır.

Renk bloklama 3

Kıyafetler

2 renk elbiseler, bu sezon en çok tercih edilen parçaların arasındadır. Sadece elbise değil, farklı renklerdeki etek ve bluz kombinleri de tamamen sizin hayal dünyanıza kalmış.

Renk bloklamanın püf noktası

Birbiriyle hiç uymaz diye düşünülen renkleri bir araya getirerek harika bir uyum yakalayabilmektir, renk bloklamasının sırrı. Örneğin, şimdiye kadar pek yakıştırılamayan renklerden kırmızı-yeşil, sarı-lacivert, fuşya-turkuaz, mavi-turuncu, mor-sarı gibi renklerdeki uyumu yakalayıp sergilemek size kalmış.

 

Renk bloklaması 5

En fazla 4 renk

Rengârenk olmayı abartmamak gerekiyor; en fazla 4 rengi bir arada kullanabilirsiniz. Neon renkleri tercih ederek daha dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz.

Renk bloklaması6

Renk Bloklaması 7

Aynı renkte çanta ve ayakkabı seçiminin kalmadığı son yıllarda, aynı zamanda tokaların bile bluzlara uydurulduğu, yani aynı renk tonlarının etrafında dönüldüğü yılların aksine çok daha geniş imkânlar sunan renk bloklama modası, 2014 yaz sezonunda sizleri yaratıcılığa davet ediyor.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir