Anasayfa / Güzellik / Saç Dökülmeleriniz İçin Kefir Kullanın

Saç Dökülmeleriniz İçin Kefir Kullanın

Saç dökülmesi sorunuyla karşılaşmayan hemen hemen yoktur. Çağın sorunu haline gelen saç dökülmeleri için uygulayabileceğiniz bitkisel maskeler, sorununuza çözüm olabilmektedir. Suna Dumankaya’nın saç dökülmesi için ve saç diplerinizi kuvvetlendirmenizi sağlayacak doğal saç maskeleri fiskosta.com’da

Saç dökülmesine bitkisel çözüm

Kefir

Zeytinyağı

5 yemek kaşığı kefire 3 yemek kaşığı zeytinyağı eklenerek karıştırılır. Krem kıvamına gelen bu doğal saç maskesi, saç diplerinden başlanarak uçlara doğru masaj yapılarak sürülür. Nemli bir havlu sarılarak 1-2 saat bekletilir. Daha sonra bitkisel bir şampuanla yıkanır.

15 günde bir uygulanması önerilen bu maske, saç dökülmelerine karşı çözüm olacak ve saçları güçlendirecektir.

Saç dökülmelerini engellemek için evinizdeki malzemelerle çok kolay ve etkili uygulamalar yapabilirsiniz. Yeter ki düzenli uygulayarak kendinize zaman ayırın.

Zeytinyağı, E vitamini sayesinde hücreleri yenileyecek ve saç köklerinizi canlandıracaktır. Kefirde bulunan B vitamini de yine saçların ihtiyacı olan bir kaynaktır. Kalsiyum yönünden de zengin olan kefir, saçlarınızın ihtiyacı olan bütün vitamin ve mineralleri barındırmaktadır.

Saç diplerinizi güçlendirmek için

Kefir

Deniz tuzu

5 yemek kaşığı kefir ile 2 tatlı kaşığı deniz tuzu karıştırılır, tuzlar eridikten sonra saç diplerinden başlanarak bütün saça sürülür. Nemli bir havlu sarılarak 1-2 saat bekletilir ve daha sonra yıkanır.

Özellikle ince telli ve zayıf saçları olanların uygulayabileceği bu harika maske, kısa sürede saçlarınızı onaracak ve canlandıracaktır. Deniz tuzunda bulunan mineraller, saçın ihtiyacını karşılayacaktır. Aynı zamanda, saç diplerindeki kaşıntı ve benzeri çeşitli sorunları yine tuz ortadan kaldıracaktır.

Haftada 1 ya da en geç 15 günde bir yapılması önerilen bu doğal saç maskesi, kısa sürede saçlarınıza parlaklık verecek ve saç diplerinizi güçlendirecektir.

Kefiri evinizde yaparsanız, çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu doğal maskeleri hemen hazırlayıp, hemen uygulamak gerekir; çünkü çabuk bozulabilmektedir.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

3 Yorumlar

  1. a.haydar canpolat

    kefir ve avagado ile tedavi uygun olacak.denemesine devam ediyorum. saygılarımla

  2. Düzenli olarak kefir içmenin saçlara tesiri olduğuna dair bilgiler var mı?

    • Merhabalar, kefir B vitamini yönünden çok zengindir. Saçların en çok ihtiyacı olan vitaminlerden biri de B vitaminidir. Kefirde bulunan vitamin ve mineraller, saçları beslemektedir. Kefiri saçlarınıza maske olarak da uygulasanız, çok büyük katkısını görürsünüz. Saç tellerini kalınlaştırıyor. Bu konuda yapılmış ciddi araştırmalara da internetten ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir