Anasayfa / Güzellik / Saç Dökülmesi İçin Doğal Maske

Saç Dökülmesi İçin Doğal Maske

Sadece erkeklerin değil kadınların da büyük sorunu hâline gelen saç dökülmesi problemi, her geçen gün artmakta ve öz güven eksikliği yaşatmaktadır. Doğum kontrol hapları, tiroit hastalığı, kansızlık, dengeli beslenememe, stres ve saçlara uygulanan kimyasal işlemler, saç dökülmelerine yol açan başlıca sebeplerdir.

Evde doğal yöntemler ile saç bakımı yapabilirsiniz.

Nasıl mı?

Kefir Maskesi

5 yemek kaşık kefir, 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, 1 yemek kaşığı kuru maya ve yarım tatlı kaşığı deniz tuzu karıştırılarak krem kıvamına getirilir. İçerisinde katılan tuzlar eriyene kadar ara sıra karıştırılarak beklenir.

Hazırlanan doğal saç maskesi, saç diplerinden başlanıp masaj yapılarak, bütün saça sürülür. Streç film ile hava almayacak şekilde sarılarak 3-4 saat bekletilir. Daha sonra bitkisel bir şampuan ile yıkanır.

Haftada bir defa ya da en geç on günde bir defa uygulayabileceğiniz kefir maskesi, saçlarınızın canlanmasını ve parlamasını sağlayacaktır. Düzenli uygulama sonucunda saç dökülmelerinizin durduğunu ve saçlarınızın daha hızlı uzadığını gözlemleyebileceksiniz.

Kefir, hücre yenileyicidir; zeytinyağı, içerisindeki E vitamini sayesinde saçlarınıza bakım yapıp besler; mayada B vitamini vardır ki bu da, saçların en çok ihtiyacı olan vitaminlerden birisidir; deniz tuzu ise, saçlarınızın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri barındırmaktadır.

Doğal malzemelerden elde edilen saç dökülmesine karşı maske sayesindedir ki, saçlarınız kısa sürede toparlanıp güçlenecektir. Evinizde rahatlıkla bulunan malzemeler ile saç bakımınızı çok ekonomik ve pratik olarak sağlayabileceksiniz.

Saç dökülmeleriniz için kefir kullanın

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Bikini Bölgesi Kararması Krem Önerileri | Sinoz, Zenvita ve Finale Beyazlatıcı

Bikini bölgesi kararması krem tavsiyeleri için hazır mısınız? Bikini bölgesi beyazlatma kremleri arasında en etkilileri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir