Anasayfa / Sağlık / Saç Egzaması İçin Şampuan Tavsiyesi: Vichy Dercos

Saç Egzaması İçin Şampuan Tavsiyesi: Vichy Dercos

Saç egzaması şampuanı ile ilgili gelen sorular doğrultusunda bu yazımızı hazırlamaya karar verdik. Saç egzaması için şampuan tavsiyesinde bulunacağız. Vichy seboreik dermatit şampuan kullanıcı yorumlarını da yazı içerisinde bulabileceksiniz.

Saç egzaması sorunu ile karşı karşıya gelenlerin en büyük sorunlarından biri de saçlarını neyle yıkayacaklarıdır? Sabun ve şampuan türlerinden birçoğunu kullanırlar; ama hiçbirinden de iyi sonuç alamazlar. Özellikle market raflarında bulunan şampuanlar, sonuçları itibarıyla yeterince can sıkıcıdır.

Öyleyse egzamalı saç için şampuan kullanılmamalı mı?

Elbette kullanacağız; ama doğru ürün olması şartıyla.

Saç egzamasına hangi şampuan iyi gelir? Saç egzaması şampuan faydaları, kullanımı ve yorumları…

Saç egzaması şampuan kullanımına dair bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Umarım tavsiye edeceğimiz bu üründen sizler de büyük katkı görürsünüz.

Şampuan önerimize geçmeden önce, Saç Egzamasına Havaciva Otu Kremi yazımızı hatırlatalım.

Saç egzaması şampuan önerisi – Vichy seboreik dermatit şampuan 

Saç egzaması için en iyi şampuan, en azından en iyileri arasında gösterebileceğimiz bir ürün Vichy Dercos’tur.

Vichy dercos şampuan seboreik dermatit, saç egzaması için üretilen bir ürün değildir; ancak saç egzaması olan birçok kişi bu üründen fazlasıyla memnun kalmaktadır. Vichy’nin diğer ürünleri gibi şampuanları da tüketicileri yeterince memnun etmektedir.

Öyleyse, saç derisinde egzama için şampuan önerimiz Vichy Dercos olacaktır. Bununla birlikte, Seboreik Dermatit İçin Şampuan yazımızdan egzaması olanların en çok memnun kaldığı şampuanları öğrenebilirsiniz.

Saç egzaması için şampuan arayanlar dikkat! Vichy dercos

Vichy Dercos Shampoo Anti Pel Gras, içeriği bakımından saç derisindeki kuruluğu gidermeye yönelik bir üründür. Gözeneklerin açılmasını sağlar ve saç dibi hava alır. Özellikle saç dibindeki kaşıntı, kızarıklık ve pullanmaya karşı çok büyük bir etkisi vardır.

Malum, egzamanın ileri aşamaları saç dökülmelerine sebep oluyor. Böyle bir sorun yaşıyorsanız, Egzamanın Döktüğü Saçlar İçin İlik Maskesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Vichy dercos bir saç egzaması şampuanı mıdır?

Egzamalı saçlar için şampuan seçmek çok zordur. Vichy şampuan, seboreik dermatit  sorunu için neden seçilmelidir?

Zaten Vichy şampuanı, saç egzaması için üretilmemiştir; bunu belirtmiştik.

Öte yandan, içeriğinde bulunan maddelerin saç egzamasına iyi geldiği tespit edilmiştir. Saç egzaması olan kişilerce de kullanılmaktadır. Bu şampuan kafa derisindeki mantarların oluşumunu yok eder. Mineral bakımından zengindir ve salisilik asit barındırır.

Vichy Dercos saç egzaması şampuan yorumları bu söylemleri destekler niteliktedir. Genellikle şampuan ve benzeri ürünlere karşı bağışıklık kazanan kepek ve egzama sorununda en etkili ürünlerin başında gösterebiliriz Vichy Dercos’u.

Hızımızı almışken bir doğal formül önerisinde daha bulunalım: Sedef ve Egzamada Meyan Kökü Mucizesi

Vichy şampuanı nasıl kullanılır?

Saç egzaması şampuan markası soranlar için Vichy Dercos diyoruz. Peki, bu şampuanın özel bir kullanım şekli var mıdır? Vichy yeşil şampuan, seboreik için nasıl kullanılmalıdır?

Hayır; Vichy saç egzaması şampuan kullanımı diğer şampuanlardan farklı değildir.

İstenilen sıklıkta kullanılabilir. Aslında 4 haftalık bir kürdür; ancak birçok kişi saç diplerindeki kuruluk ve kabuklanmalardan kurtulduğu için bu ürünü kullanmaya devam etmektedir. Ürünün 3 hafta boyunca her gün düzenli kullanılması halinde çok daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Kepek karşıtı bir üründür ve kuru-yağlı saç tipleri için 2 ayrı türü vardır.

Sonuç olarak, saç egzama şampuanı arayanlar Vichy Dercos’u gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Saç egzaması sorununa karşı bu şampuanı kullanan ve yakınlarında da şampuanın etkisini gözlemleme şansı olan daha sonra bizi bu konuda bilgilendiren okuyucumuza teşekkür ediyoruz.

Saç egzaması şampuan yorum ve görüşlere geçmeden önce harika bir saç egzaması formülü paylaşmak istiyoruz: Seboreik Dermatit İçin Havuç Suyu

Seboreik dermatit şampuan vichy kullananlar bu üründen memnun mudur?

Saç egzaması şampuan kullanıcı yorumları

Vichy Dercos saç egzaması şampuan kullananlar ne söylüyor, birlikte inceleyelim.


Uzun zamandır saç derisi egzama şampuanı arıyordum. Bir yerde okudum Vichy’nin ürünü olduğunu. 2 ayda temizledi. Umarım yinelemez. Vichy yeşil şampuan seboreik dermatit şampuanıdır.


Saç egzaması olanlar, hangi şampuan iyi gelir? Çok ürün denedim ben, çare olmadı. Vichy yeşil seboreik kullananlar iyi yorum yapıyor. Kullanan var mı?


Egzamalı saç şampuan falan dinlemez derdim ama Vichy Dercos yanılttı beni. En azından hayatı daha çekilir kılıyor! Saç egzaması şampuanı arayanlara Vichy dercos seboreik dermatit diyorum.


20 yıldır çekerim egzama belasını. Saç egzaması şampuan markaları ezberledik artık. Her şeye rağmen en iyisi Dercos.


Vichy Dercos saç egzaması şampuan nasıl, kullanan var mı?


Dercos saç egzaması şampuan jel gibi. Kullanın, egzamadan kurtulun. Vichy yeşil kapaklı ve seboreik tedavisi sırasında çok destekleyici oluyor.


Ben de düşünüyorum almayı da… Vichy Dercos şampuan ücreti ne kadar acaba?


Vallahi arkadaşlar, medikal, bitkisel birçok yöntem denedim. Hepsi geçici. Vichy’den de mucize filan beklemeyin de, yine iyi etkileri var yani. Saç derisini rahatlatıyor. Saç egzaması için şampuan Vichy Dercos’tur yani.

Vichy Dercos saç egzaması şampuan yorumlar böyleydi. Sizlerden de olumlu ya da olumsuz dönüşümlerinizi bekliyoruz.

Egzama sorununuz için bitkisel bir çözüm arıyorsanız, Saç Egzamasına Bitkisel Formül yazımızı mutlaka okuyun.

Saç egzaması için şampuan önerileriniz, deneyimleriniz, görüşleriniz…Vichy seboreik dermatit şampuan kullanıyorsanız aşağıdaki yorum kutusundan fikirlerinizi yazabilirsiniz.

Sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

34 Yorumlar

 1. etkili bir yöntem. saç derisini ferahlatıyor.

 2. Merhaba,1.5 yıl bu şampuanı kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim.Şampuanı bıraktığınızda sorun devam edecek.Ayrıca şampuan saçınızın rengini açacak ve seyreltecek. Kaşıntı ve kabuklanma için oldukça iyi ama dediğim gibi saç kaybınız olacaktır ve bıraktığınızda sorun devam edecek.

 3. kardeşimde kullanıyor bu şampuanı yaklaşık 2 yıl kadardır. seyrelme ve renk açma durumu sanırım kişiden kişiye değişiyor.. kardeşimde hiç bu problemi görmedik..

 4. bu şampuanı nerden alıcaz eczaneden bulabilir miyim?

 5. teşekkürler vichy dercosu denicem

 6. Sakalımda kaşımda cildim de de var egzama buralara da sürülür mü bir de hafta da kaç kez yıkamak gerekiyor

 7. Çok tsk ederim Tuba hanım bekliyorum önerilerinizi

 8. Tuba hanım ciltteki egzama için önerilerinizi bekliyorum ama cevap yazmadınız vıchy Dercos şampuanı ile yüzümü yıkasam bir etkisi ya da yan etkisi olurmu

  • Vichy Dercosu yüzünüzde kullanmayın. Ciltteki egzama için çok güzel bir yazı hazırlıyorum. Sanırım en geç 2 haftaya kadar yayınlayacağım. Çok fayda göreceğinizi ümit ediyorum.

 9. Tuba hanım merhaba egzamalı yüz için bir kür yazacaktınız bir sonuca ulaştınız mı?

  • Genel bir egzama yazısı hazırladım. Yüzdeki egzama için de sarımsak ve çörekotu yağı geçen İbrahim Saraçoğlu’nun kürünü paylaştım. Çok fayda göreceğinizi ümit ediyorum. Yazıma BURADAN ulaşabilirsiniz.

 10. Arkadaşlar vıchy kullandım egzamalar geçti ama şampuanı her kullandığımda saçımı fena döküyo.. ne yapmam lazım saç dökülmesi için bilen yazsın lütfen..

 11. Arkadaşlar vichy kullanmayı düşünüyorum lakin bıraktığımda yeniden baslar mı, ben egzamayı erken fark ettim, kabuklanmam kepegim yok. zamanla nolur bilemem. birseyler kullanıyorum ama su anlık sonuc yok saç kaybım var asırı sizce napmalıyım ?

 12. Tuba hanım vichynin formülünü degistirmisler diye duydum, doğru mu sizce onunda faydası yok egzamaya?

  • Sadece vichy’nin değil büyün ürünlerin içeriğinde belirli aralıklarla değişim yapılabiliyor. Vichy şampuan seçeneklerini çoğalttı. Saç tipi ve sorununuza uygun olanı kullanabilirsiniz. Egzamadan bir şampuanla kurtulmayı beklemek doğru olmaz. Vichy önermemin sebebi, egzama şikayetlerini yatıştırması ve artışı engellemesi. Bu yüzden şampuanın yanı sıra diğer önerilerime de mutlaka uyun.

 13. Tuba hanım okumaz mıyım zeytinyağı tavsiyenizi denedim gecen hafta saçım kuruluktan kurtulmuştu çok güzel neme sahip oldu. haftada 1 kez yapmayı düşünüyorum, yediklerimide dikkat ediyorum herşey için teşekkürler

 14. Tuba Hanım merhaba;
  Egzama tedavisi için havuç suyu içerken ısırgan çayı da birlikte içerik olarak kullanılabilir mi? Ayrıca egzama saçımda kepek olarak mevcut, yüzümde çene bölgemde ve burun kenarlarımda ve göğüs altı bölgemde koyu renkli olarak mevcut. Bu cilt için olan önerilerinizden en uygun sizce hangisi olur?
  Bir sorum daha olacak VİCHY DERCOS un hangi çeşidi uygun olur yıkanma sonrası aşırtı kuruyor kış aylarında kaşıntılarım artıyor. ensemin sol tarafında kabarık bir bölge var sağ tarafında özellikle o kısım çok kaşıntılı kızarık. Teşekkür ederim.

  • Bahar Hanımcığım, kürlerin birbiriyle etkileşimini bilemeyeceğimiz için aynı anda tüketmenizi önermem.
   Egzama ile ilgili diğer yazılarımı okuyun ve beslenme önerilerine mutlaka uyun. En başka sarımsak ve domatesi(çiğ ya da pişmiş) tüketmeyin. BURADAKİ yazımda karbonat kürü var. Karbonat küründen olumlu dönüşler alıyorum. Lütfen onu düzenli olarak uygulayın ve gözlemleyelim.
   Vich dercosun kuru saçlar için kepek karşıtı bakım şampuanı var (Vichy dercos anti pelliculaire anti dandruff). Onu kullanabilirsiniz.

   • Tuba Hanımcım çok teşekkür ederim. Hepsini not aldım bugün bütün içten ve dıştan tedavileri okudum deneyip bilgi vereceğim…

 15. Tuba Hanım, saç egzaması için şampuan tavsiyesinde bulunduğunuz için teşekkür ederiz. yazınızı okuduktan sonra vichy dercos yağlı saçlar için olanı aldım. çok iyi geldi. saçlarım her gün yağlanırken 3 gün falan dayanıyor.

 16. Tuba Hanım merhaba;

  Tesadüfen bulduğum egzama kürleri yazılarınız ve bu şampuan tavsiyesi yazınız için öncelikle teşekkür ederim. Hepsini bir arada bulmak büyük nimet gerçekten. Vichy Dercos kuru saçlar için olan şampuanı yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. İnternet üzerinden 48.-tl gibi bir fiyata aldım. İki kez yıkama şansım oldu. İlk yıkamada 2-3 dk beklettim üzerinde yazdığı gibi. Dada şimdiden faydasını gördüm sayılır. Yıkanma sonrası saç diplerinde özellikle alın bölgemde ve şakaklarımda oluşan kuruluk yok oldu, gün içindeki kriz gibi gelen kaşıntılar hafifledi.İçine 1,5 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ve 1,5 tatlı kaşığı elma sirkesi ilave edeceğim. (sitenizdeki tarife 250 ml için 1 er tatlı kaşığı yazıyordu ona göre orantıladım) Bu şekilde de deneyip gelişmeleri tekrar yazacağım. Haftasonuda havuç kürü ile içten desteklemeyi düşünüyorum.

  İnşallah benim gibi 30 yıldır bu hastalıktan muzdarip kişilere şifa olmaya devam edersiniz.

  İyi ki varsınız.

  Teşekkür ederim.

  Saygılarımla,

  • Bahar Hanımcığım, çok zarif ve kibarsınız. Takip etmeniz ve katılımcı olmanız beni çok mutlu ediyor. Şifa bulmanızı diliyorum ve güzel haberlerinizi bekliyorum. 🙂

 17. Benim kafa derisindede var seboreik dermatit ama sivilce yada kizariklik hic olmadi. Doktor seboreik dedi. Seboreik dermatit için Vichy kullancam ama cok saç döküyo diyolar korkuyorum baslamaya. O kadar sac dokuyo mu cidden? Kullanan biri aciklarsa cok mutlu olurum.

  • Vichy dercousun kuru saçlar için olan anti dandurff şampuanın 3.kez kullandım. saç dibi kaşıntılarım ciddi oranda azalma başladı. Denildiği gibi bir dökülme ile henüz karşılaşmadım inşallah da karşılaşmam. İçerisine 250 ml orana 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ile 1 tatlı kaşığı elma sirkesi de eklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca içten destek tedavi için gene bu sitede yer alan karbonat kürünü ve havuç suyu kürünüde mutlaka deneyin derim. Şifa bulmanız dileğiyle.

 18. Merhaba, bende bugün vichy nin kuru saçlar için anti kepek ve saç dökülmesi için şampuanını aldım. Aynı yerden geçen hafta arkadaşım almıştı. Arkadaşıma önce kepek şampuanini ardından dökülme şampuanıyla yıka demişler. Bana da iki gün kepek şampuanı diğer günler dökülme için olanını kullanmamı söyledi. Arkadaşımla sorunlarımız aynı ama benim saçlarım yoğun dökülüyor açıldı hatta baya da. Bir de arkadaşımın saçları benimkini kadar kuru olmayabilir. O yüzden ikisini aynı yıkamada mi farklı günler mi kullanmalıyım fikir verirseniz sevinirim.

  • Merhaba, aslında önce sadece kepeğe karşı olanını kullanarak gözlem yapabilirsiniz. Saç derisi kuruyup kepeklendiği zaman saç dökülmelerine de neden olabiliyor. Tek ürünle yeterli etkiyi göremezseniz, farklı günlerde iki ayrı ürünü kullanmanızı tavsiye ederim. Örneğin 2 gün kepek için, 2 gün de saç dökülmesine karşı olan Vichy şampuanı tercih edebilirsiniz. Sevgiler. 🙂

 19. Hem kasinti hem yara oluyo sac diplerim cok ta dokuluyo. bana ne önerırsıniz saclarim hic uzamiyo

 20. Selamlar,
  Tuba abla, benim eşim naftaderm adında bir markanın şampuanını ve saç serumunu getirdi. bir arkadaşımı önermiş neymiş. Egzamaya iyi geliyor diye kullandı ve 2 gün sonra kızarıklar azaldı ve ne kepek kaldı nede başka bişey kaldı. ona da bakın derim.

 21. Ben de saç egzaması için vichy şampuan kullanıyorum. Çok da memnunum. İnşallah bağımlılık yapmaz.

 22. Merhaba, egzama için naftaderm marka şampuan öneriyorlar. Tecrübe etmiş olanınız var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir