Anasayfa / Erkekçe / Sakal Çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu ‘undan | Sakalım Çıkmıyor Diyenlere Sakal Yağı
Sakal çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu
Sakal çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu

Sakal Çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu ‘undan | Sakalım Çıkmıyor Diyenlere Sakal Yağı

Sakal çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu ‘undan geliyor. Hazır mısınız?

Hepinizin merak ettiği ve bana sıkça sorduğu sakal çıkarma yöntemleri için İbrahim Hoca’mız da bir öneride bulundu. Bu küre yazımızda yer vereceğiz. Ayrıca, harika bir sakal yağı da önereceğim sizlere.

“Köse değilim ama benim sakalım neden çıkmıyor?”

“Hiç sakalım çıkmıyor.”

“Sakal bazı yerlerde çıkmıyor.”

“Sakal çıkmıyor bitkisel tedavi yok mu?”

“Sakal çıkıyor bıyığım çıkmıyor.”

Bu tür yorumları çokça alıyorum. Birazdan paylaşacağım bitkisel sakal çıkarıcı losyon ile sakallarınızın istediğiniz forma gireceğini düşüyorum. Önerilerimizin doğal sakal çıkarıcı olması da herhangi bir yan etkiyle karşılaşma riskini ortadan kaldırıyor; ama doğru şekilde uygulamanız şartıyla. Yani diyebiliriz ki sakal çıkarıcı yan etkileri, zararları yoktur.

En iyi sakal çıkarıcı ilaç, serum nedir gibi sorularınıza yanıt olması için üç tane farklı sakal çıkaran ilaç paylaşımımız olmuştu. Piyasadaki en iyi sakal çıkarıcı hangisi sorularınızı yanıtlamaya çalışıyorum elbette. Araştırıyorum ve sonuçlarını yazıyorum.

Örneğin Sakal Serumunda Eeose Etkisi yazımızdan fikir edinebilirsiniz.

Diğer yandan, sakal çıkarıcı formüller doğal olsun istiyorsanız da doğru adrestesiniz. İbrahim Saraçoğlu çok basit ve etkili bir kür önerisinde bulundu, bunu hatırlatalım.

Sakal çıkarıcı yöntemler, yağlar oldukça fazla. Sarımsak, badem yağı, Hint yağı, bunlardan en bilinenleri. Bununla ilgili 4 formüle yer verdiğimiz harika bir yazımız vardı: Sakal İçin Badem Yağı

Benim bitki özleriyle hazırladığım doğal sakal serumu ve kullananlar hakkında bilgi edinmek için BURADAKİ yazımı okuyabilirsiniz.

Peki, Saraçoğlu sakal çıkarıcı kür, karışım için nasıl bir öneride bulundu?

Gelin, birlikte göz atalım.

Sakal çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu ‘ndan

Hocamızın sakal bıyık çıkarıcı formülündeki sakal çıkarıcı malzemeler neledir?

Testere dişli aslanpençesi

Gördüğünüz gibi, tek bir malzememiz var. 🙂

Bu sakal çıkarıcı bitkisel formül nasıl uygulanacak?

1 bardak suyu kaynatın.

Suyunuz kaynadıktan sonra 1 tatlı kaşığı testere dişli aslanpençesini suyunuza atın.

6 dakika daha kaynatın.

Ilıdıktan sonra süzün ve için.

İşte hepsi bu kadar.

Peki bu sakal çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu formülü nasıl uygulanacak?

Hocamız, günde iki defa içmenizi öneriyor. Ayrıca, en az iki ay devam etmeniz gerekiyor.

Peki, bu doğal sakal bıyık çıkarıcı işe yarıyor mu?

Deneyin ve görün. Şunu özellikle belirtelim: Bu sakal çıkarıcı hormon dengeleyicidir. Eğer yaşınız henüz gençse, hazırlayacağınız bu ev yapımı sakal çıkarıcı çok daha etkili sonuçlar verecektir. Hocamızın bu formülü için en etkili sakal çıkarıcı ilaç diyebiliriz. Tabii sabırlı olmamız gerektiğini de unutmayalım. Sakal ve bıyık çıkarıcı bitkisel formüller arayanlar için kesinlikle denenmesi gereken bir yöntem.

Bu arada, sarımsağın sakal üzerindeki etkisini anlattığımız yazımızı da hatırlatalım: Sakal İçin Sarımsak

Sakal çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu küründen sonra bir diğer formüle geldi sıra: Sakalım çıkmıyor diyenlere bitkisel sakal yağı.

Bitkisel sakal yağı, sakalım çıkmıyor diyenler için

Sakal çıkarıcı doğal yöntemler bitmedi. Devam ediyoruz.

Hiçbir yerde bulamayacağınız sakal çıkarıcı bitkisel ilaç hazırlayacağız birlikte.

Öncelikle, sakal çıkarıcı bitkisel yağlar nelermiş, bir bakalım.

Kekik yağı

Çörek otu yağı

Hint yağı

Aslında listeyi uzatabiliriz; ama şimdi vereceğim yeni sakal çıkarıcı maske için bu kadarı yeterli. Daha önce de sakal çıkarıcı kürler hazırlamıştık. Bunlardan en çok rağbet gören yazılarımızdan biri, Sakal Çıkarmanın Etkili Yöntemi idi. Okumanızı öneriyorum.

Şimdi anlatacağım doğal sakal bıyık çıkarıcı losyon konumuza dönelim.

Hemen belirteyim; sakal çıkarıcı evde, ev yapımı olsun diyenlerin mutlaka uygulaması gereken bir yöntem.

Bitkisel sakal çıkarıcı maddeler vermek gerekirse;

♦  1 çay kaşığı kekik yağı

♦  1 çay kaşığı çörek otu yağı

♦  1 çay kaşığı Hint yağı

♦  1 çay kaşığı sarımsak yağı

♦  1 tatlı kaşığı susam ya da badem yağı

♦  1 tatlı kaşığı zeytinyağı zeytinyağı

Tamam. Şimdi geldik, doğal sakal çıkaran ilaç uygulaması konusuna.

Tüm bu sakal çıkartan yağları karıştırın.

Spreyli bir şişeye boşaltın.

Evet, işte doğal, gerçek sakal çıkarıcı formülümüzü hazırladık.

Şimdi bu “sakal çıkması için krem” kullanımına gelelim.

Hazırladığımız bıyık sakal bakımı yağı nasıl kullanılacak?

Akşamları 1-2 fıs sakal bölgenize sıkın ve krem gibi sürün.

1 saat kadar bekletin, peçete yardımıyla fazlasını alın ve yatın.

Erken yatmanın önemini her zaman vurguluyorum. Saat 23’ten sonra uykuda olmaya çalışın.

Bu bitkisel sakal çıkarıcı formülü 18 yaşından sonrakiler kullanabilir.

Peki kimler kullanamaz?

1- Cildi yağlı olanlar.

2- Cildinde sivilce olanlar.

3- Cildinde yarası olanlar.

4- Cildi hassas olanlar.

5- Bu yağlardan birine alerjisi olanlar.

Bitkisel sakal çıkarıcıyı kullanmaya başladıktan sonra da cildinizde aşırı bir yanma ya da sivilcelenme olursa, uygulamayı hemen bırakın.

Bu bitkisel sakal çıkarıcı kullanımı da önemli.

İlk hafta her gün,

İkinci hafta gün aşırı,

Daha sonra haftada 2 kere olmak üzere düzenli olarak devam edin.

Sakal çıkarıcı nasıl kullanılır sorununu da çözdüğümüze göre, bir ara bilgi olarak şunu hatırlatayım: Sakal çıkarıcı doğal ilaçlar etkili sonuçlar verir; ama sabır gerektirir. Yani, 2-3 uygulamada bir şey beklemeyin. En az bir ay boyunca düzenli şekilde uygulayın. Doğal sakal çıkarıcı serum işe yarıyor mu, kendiniz gözlemleyebileceksiniz.

Bu sakal çıkarıcı gerçek mi? Kekik yağı ya da çörek otu yağı sakal çıkarır mı? 🙂 Böyle soruların aklınızı meşgul ettiğini biliyorum. Evet, kıl köklerini güçlendiren etkiye sahiptir bu yağlar. Sizlere önerdiğim sakal çıkarıcı teknikler ve formüllerin olumlu sonuç verdiği ispatlanmıştır.

Peki, bu sakal çıkarıcı kesin çözüm mü? Böyle bir şey söylemek doğru olmaz. Her şeyden önce, tüm sakal çıkaran bitkisel doğal ilaçlar kişiye göre değişken sonuçlar verecektir. Aslında her türlü ilaç ya da formül için geçerlidir bu kural; ama sakal uzatıcı doğal yöntemler arasında yeni bir uygulama olarak da gösterebiliriz bu formülü. Sakal çıkarmak için mutlaka deneyin.

Sakal çıkaran en etkili ilaç bu formül müdür? Sizlerle paylaştığım tüm doğal sakal çıkarıcı maskeler çok etkili. Zaten yorumlardan da bunu görebilirsiniz.

Sakal çıkarıcı yağlar konusunu netleştirdiğimize göre, biraz da takviyelerden bahsedelim. Yani, sakal çıkarıcı besinler, yiyecekler nelerdir, birkaç maddede toparlayalım.

1- Kabak çekirdeği

2- Kuru yemişler

3- Turp

Yukarıda anlattığım hızlı sakal çıkarıcı formülle birlikte bu besinlerden de faydalanırsanız, etkisi daha kesin olacaktır.

Doğal sakal bıyık çıkarıcı serum önerimizi uygulayın ve sonuçlarını aşağıdaki yorum kutusundan yazın. İstediğiniz verimi alamazsanız, farklı tavsiyelerim de olacak.

Sakalım çıkmıyor, ne yapmalıyım, diyenler için yazdık. Bıyık sakal çıkarıcı formüller, sakal yağı, sakal çıkarıcı yollar nelerdir, ne yapılmalıdır, bu konulardaki paylaşımlarım devam edecek. Hiçbir yerde duymadığınız önerileri Fiskosta.com’da bulabileceksiniz.

Sakal gürleştirmeye yönelik önerilerimiz de olmuştu. Öğrenmek isterseniz, Sakal ve Bıyık Gürleştirmek İçin yazımızı okuyabilirsiniz.

Eczane ve aktar, sakal çıkarıcı ürünleri bulabileceğiniz doğru adreslerdir. Bahsettiğimiz malzemelerin doğal olması şart, aksi halde sonuç alamazsınız.

Belki de en iyi sakal çıkaran ilaç önerimizi paylaştık.

Diğer yandan, bir başka bitkisel sakal çıkarıcı İbrahim Saraçoğlu ‘ndan geldi.

3 etkili adımda sakal çıkaran doğal formülümüzü biliyor musunuz? Hayır mı? O halde ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Başka doğal sakal çıkarıcı kullanan var mı, sakal yağı ya da sakal çıkarıcı kullananlar, yorumlarınızı bekliyorum. Cilt tipinizi de yazarsanız, sizlere özel önerilerim olacağını tekrarlayayım.

İstediğiniz sonuçları alabilmeniz dileklerimle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

106 Yorumlar

 1. Yasim 20 ama cildim yagli yazilarinizi okudum ama sakal cikarici kürlerden hangisi benim icin daha faydali olur

 2. Merhaba tuba hanım yaşım 25 sakallarım var ama seyrek sık traş olmama rağmen sıklaşmadı hiçbir şekilde. Yaşıma göre sıklaşması için bi öneriniz var mıdır? Teşekkür ediyorum

 3. 20 yasındayım alnım yaglanıyor bıraz bıyık ve bıraz cenede sakal var baska yok. sakal çıkarıcı olarak ne kullanmam gerekıyor

  • Uğur, burada hepinize teker teker zaman ayırıyorum. Bilgilerimi paylaşıyorum. Uyduruktan e-mail adresi yazdığın için senin sorunu cevaplamıyorum. 🙂

 4. öncelikle kolay gelsin 20 yaşındayım bıyığım çenemde çok az sakal var yukarıdaki yöntemlerin hepsini bir arada kullanırsam eğer bir sıkıntı olurmu iyi günler

 5. Ben 16 yasındayım cenemde ve bıyıklarımda az sakal var kenarlarda cok az cıkıyor. dediginiz şeyleri uyguluyorum bu ottan 1 caydanlık içsek bişey olmaz demi

  • Herhalde dalga geçiyorsun Turan. Sen zaten 16 yaşında sakallarım çıksın diye uğraşma. Zamana bırak. Olur mu? 🙂 Sakın öyle bir çaydanlık aslan pençesi çayı da içmeye kalkışma. Kendine zarar verirsin, sorumluluk kabul etmem.

 6. Merhabalar yaşım 35 sakalim var ama seyrek. yanaklarda çıkmayan yerler var ve biyik çok az ne yapmamı onerirsiniz

 7. merhaba tuba hanim ben iranliyim. 23 yaşindayim. yüzümün her yerinde yani normal sakal çikma bölgelerinde sakal tüyleri var ama bunlarin yüzde 60’i ince ve renksiz. inceler için hangi yöntemi denemeliyim aslan pençesi mi yoksa yag mi? yardimci olursaniz memnun olurum.

 8. BUGÜNE KADAR TÜM SORULARINIZI YANITLADIM. BU SÜREÇTE SAKAL ÇIKARMA VE GÜRLEŞTİRME ADINA ÇOK GÜZEL BİLGİLER EDİNDİM VE ARTIK KENDİ SAKAL ÇIKARICI ÜRÜNÜMÜ HAZIRLADIM. BENİM HAZIRLADIĞIM SAKAL SERUMU HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE KULLANANLAR NE DEMİŞ ÖĞRENMEK İSTERSENİZ, BANA BURADAN ULAŞIN.