Anasayfa / Erkekçe / Sakal Ekimi Sonrası İz Kalır mı, Görüntü Nasıl Olur?
sakal ekimi sonrası iz kalır mı, sakal ekimi sonrası görüntü nasıl olur
sakal ekimi sonrası iz kalır mı, sakal ekimi sonrası görüntü

Sakal Ekimi Sonrası İz Kalır mı, Görüntü Nasıl Olur?

Sakal ekimi işlemini ciddi olarak düşünmenin zamanı geldi, diyorsanız, sakallarınızdaki seyreklik ya da köselik sorunundan bıktıysanız, arkanıza yaslanın ve yazımıza göz atın. Biraz sonra okuyacaklarınız, kafanızdaki tüm soru işaretlerini giderecek ve karar vermenize yardım edecektir. Bıyık sakal ekimi sonrası, sakal ekim merkezler, sakal bıyık ekimi fiyatları ve çok daha fazlası…

Başlıyoruz…

Sakal ekimi nasıl yapılır?

Öncelikle hemen belirtelim ki, sakal bıyık ekimi, saç ekiminden tamamen farklı bir işlemdir; çünkü kişilere göre değişen farklı bir yoğunluk kütlesi vardır.

Sakalı seyrek olanlarda; yoğun bir sakal ekimine gerek duyulmayacaktır.

Bölgesel sakal kaybı yaşayanlarda; sakalın sıklığı göz önünde bulundurulmak suretiyle ekim işlemi uygulanacaktır. Yani bu iki grupta bölgesel sakal ekimi yapılacaktır.

Köselik sorunu yaşayanlarda; sakalın yoğunluğu, kişinin talebi doğrultusunda belirlenecektir. Bu da genellikle 1000-3000 kök arasında değişim göstermektedir. Tam köse olan biri için, çene ve bıyık bölgelerine 400’er, favori bölgelerineyse 100’er kök ekim yapılarak belirgin bir görünüm değişikliği sağlanacak ve en verimli, en iyi sakal ekimi böylelikle gerçekleştirilecektir.

Ense ya da kulak üzerindeki saç köklerinden alınarak gerçekleştirilen sakal ekimi, saç tıraşı kabul etmeyenlerde göğüsten, ensenin alt bölgelerinden ya da elmacık kemiğinden alınacak kıllarla da gerçekleştirilebilmektedir. Bu bölgelerden alınan kıllar, sakaldaki seyrek bölgeler için kullanılmaktadır.

Peki, sakal ekimi acıtır mı? Tabii ki hayır; lokal anestezi uygulanacaktır.

Kökler, teker teker alınacak ve cilde zarar vermeden ağrısız bir şekilde ekilecektir.

Bıyık ekimi de sakal ekimi kadar kolay bir işlemdir; istenilen yerden alınan kıl köklerinin yine istenilen sıklıkta bıyık bölgesine ekilmesinden ibarettir. 0,6-0,7 mm.’lik aletlerle ciltte herhangi bir kesilmeye meydan vermeden gerçekleştirilir. Ekim işleminden 4-5 ay sonra herhangi bir seyreklik göze çarparsa, gerekli kök takviyesi yapılabilmektedir.

Nasıl, sakal ekimi aşamaları sandığınızdan daha kolay görünüyor değil mi? Sakal ekimi ameliyatı, işte bu kadar basit ve sorunsuz.

Sakal ekimi sonrası iz kalır mı?

Sakal ekimi belli olur mu, yapay bir görüntü sorunu yaşanır mı?

Hayır.

Operasyondan sonra kıl kökleri alınan yerlerde hiçbir iz kalmamaktadır. Yani, sakal ekimi doğal bir görünüm kazandıracaktır size.

Sakal ekimi iyileşme süreci de beklenenden çabuk gerçekleşebilir. Bu, biraz da kişinin cilt yapısıyla ilgilidir.

Ekimin yapıldığı bölgelerde, kullanılan iğnelerden kaynaklanan koyu kırmızı bir görünüm, yani kan pıhtıları olabilir. Bu da ilk banyodan sonra temizlenecektir.

Ekim işleminden sonra sakal bölgesinde kanlanmada artış ve dolayısıyla sakal ekimi sonrasında kızarıklık olacaktır; kıl diplerinde küçük kırmızılıklar görülebilir. Bu görüntü de 1-2 hafta içerisinde geçecektir.

Sakal ekimi sonrası görüntü nasıldır?

Ekilen sakal dökülür mü ya da bölgesel dökülmeler yaşanır mı?

Evet, bu mümkündür. 2. haftadan sonra sakalda dökülmelerin yaşanması beklenir. Sakal ekimi şok dökülme diye tabir edilen bu durumdan endişe edilmemelidir. Zira dökülen kıllar yeniden çıkacak ve 4 ila 8 ay arasında eski görünüme kavuşulacaktır. Her şeyden önemlisi, bilinmelidir ki, sakal ekiminden doğal ve kalıcı bir sonuç alınacaktır.

Böylelikle, sakal ekimi iyileşme süresi de tamamlanmış olur.

Sakal ektirme zararları var mıdır ya da sakal ektirme yan etkileri söz konusu mudur, diye sorular alıyoruz.

Hayır, sakal ektirme operasyonu için herhangi bir zarar ya da yan etkiden bahsedemeyiz.

Öte yandan;

İşlemden sonraki ilk hafta mimik hareketlerinde dikkatli olunmalıdır.

Yine ilk hafta, yemek yerken yüzün fazla oynamamasında özenli davranılmalıdır.

Birkaç hafta için sıvı tüketimi arttırılmalıdır.

Sakal ekimi sonrası yıkama da önemli bir konudur. 48 saat boyunca sakallarınızı suyla temas ettirmemeniz önerilir. Zaten ekilen sakallar da bu yıkamadan sonra daha belirgin olarak görülecektir.

Ekilen sakal ne zaman çıkar? Düzenli tıraş olmanız gerekir mi, cilt bakımı nasıl olmalıdır? Tabii, bıyık ve sakal ekimi ile doğal bir görünüme kavuşacağınız gibi, sakallarınızın çıkmasında da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Sakal ekimi sonrası tıraş,  yaklaşık 10 gün sonra yapılabilir.

Cilt ve kıl yapınızla ilintili olarak, sakallarınız da düzenli şekilde çıkacaktır.

Sakal ektirme yaşı olmadığını da bu bölümün son cümlesi olarak ekleyelim.

Sakal ekimi yaptıranların yorumları


Sakal ektirme operasyonu yaptıracağım millet. Tecrübe edenlerin yorumlarını bekliyoruz.


Yakışıklı olmak için sakala ihtiyacımız yok. 🙂


Sakala ihtiyacı yokmuş! Ne geziyorsun oğlum o zaman bu sayfada?


Erkek sakal ekimi caiz mi ya? Bilgisi olan var mı?


Sakal ekimi bilgi isteyenlere duyurulur: Biraz maliyetli ama güzel iş. Parlak bir yüzünüz olmasından kurtuluyorsunuz. 6 ay sonra falan sakal eksiğini hissetmiyorsunuz artık.


Sakal ekimi fiyatları lazım bana. Yok mu söyleyecek bir delikanlı?


Evet ya, ben de merak ediyorum. Sakal ekimi fiyatı ne kadar?


Heeey! Caiz mi, dedik. Sakal ekimi günah mı?


Sakal ekimi nasıl olur yav? O kadar kılı nasıl yerleştiriyorlar yüze! 😀


Sakal ekim ucreti 1000 TL civarı beyler. Bir abimiz yaptırmıştı, oradan biliyorum.


Merkez tavsiyesi olan var mı? Sakal ekimi nerede yaptırılır, yaptırılmalıdır? Özel polikliniklerde mi?


Fiyat falan neyse de, asıl önemli konu, sakal ekimi sonrası. Dökülmeler olabiliyormuş; ona göre ha!


Sakal ektirmek istiyorum. Biri yönlendirsin beni ya.


Ben de sakal ekimi tavsiye peşindeyim. Merkez ve doktor önerecek biri var mı?


Sakal ekimi ve sonrası, sıkıntılı bir süreç demektir. Ektiriyorsun, biçtiriyorsun. İyi iş de, değer mi üç-beş tüy için acaba. Burada okuduklarımdan sonra, ben vazgeçtim gibi beyler.


Lazerle sakal ekimi yapıyorlarmış. O da farklı bir işlem mi acaba?


Uzman merkezlere yaptırın arkadaşlar. Paraya kıyacaksınız artık. Sakal ektirme caiz mi yoksa sakal ektirmek günah mı, diyorlar, kafana takılan bir sorunu düzelttiriyorsun. Simanda falan bir değişiklik yaptırmıyorsun ki. Ben çok araştırdım. Bizim orada bir hoca var, ona da danıştım; sıkıntı olmadığını söyledi. İçiniz rahat olsun.

Sakal ekimi yorumları için sizlerin de eklemek istediğiniz bir şeyler varsa, bize yazın.

Sakal ekimi fiyatları ne kadardır?

Sakal ekimi fiyat liseti vermemiz mümkün olamasa da, çünkü ekimi yapılacak kök ekimine bağlıdır, çok pahalı bir uygulama olduğunu söyleyemeyiz.

Bu konuda sakal ekimi merkezi, sakal ekimi fiyatı için önem arz ediyor. Fakat ortalama sakal ekimi fiyatları genel olarak 1000-2000 TL arasında seyretmektedir.

Sakal ekimi riskleri yoktur, basit bir işlemdir; yine de ileride herhangi bir sorunla karşılaşmamak için sakal ektirme merkezleri profesyonel mi, mutlaka iyi irdelenmelidir.

Sakal ekimi sonrası sorun yaşamamak için, kendinizi uzman ellere teslim etmelisiniz.

Sakal ektirmek konusunda tereddüt edenler, Sakal Çıkarmanın Kolay Yöntemleri yazımızı okuyabilirler.

Sakal ekimi hakkında her şeyi sizlerle paylaştık. Sizlerin de sakal ekimi soru cevap ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Sağlıklı günler dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

24 Yorumlar

 1. Merhabalar benim yaşım 18, yanağımda sakalım var fakat bıyığımla sakalım birleşmiyor. bıyık ile yanagımdaki sakallar arasında bir parmak kadar ince bir boşluk var ve bu boşlukta yaklaşık 2 yıldır çıkmıyor. ağabeyimde de öyle 26 yaşında ve hala bıyıgı ile sakalı birleşmiyor. bu bahsettiğim bir parmak kadar boşluga sakal ektirebilir miyim? Yaşım uygun mudur? fiyat tahmini ne kadar eder? Sorularımı yanıtlayabilirseniz sevinirim.

 2. Merhaba hayırlı geceler, yaşım 23 sakalım hiç yok. bu durumdan memnun değilim. her şeyi denedim sakalım çıksın diye bir faydasını göremedim bana yardımcı olun lütfen 🙁

 3. Osman taşyürek

  Merhaba benimde sakallarım seyrek ve cene kenarlarında çıkmıyo. yaşım 36 bende sakal ektirmek istiyorum

 4. Tuba hanım yaşım 26 sakallarım yok denecek kadar az babamda abimde bu sorun yok. sorun bende ve sıkıldım bu durumdan bıyık ve çene altına sakallarım seyrek onları gürleştirmek ve yaygınlaştırmak için sakal ektirmek istiyorum bana yardımcı olur musunuz? ne zamandır sayfanızada bakmamışsınız umarım mesajımı cevaplarsınız şimdiden teşekkürler 🙂

  • Merhabalar, takipte olduğunuz için teşekkür ediyorum. Yorumlarınızı ve mesajlarınızı her zaman okuyorum. Vaktim olduğu oranda cevaplamaya çalışıyorum. Sakal ekimi yaptırıp çok olumlu sonuç alanlar olduğu gibi, beklediği verimi alamayanlarda da var. Yalnız, 26 yaşında sakallarınız çıkmaya devam edebilir. Sakal ekimi için kendinize biraz zaman tanıyın. Ayrıca sakal ekimi yaptıracağınız merkezi çok iyi araştırmanız gerekir. Sakal ekiminden sonra alacağınız sonuca dair net bilgiler edinin. Her şey gönlünüzce olsun. 🙂

 5. 2 yaşındayken yüzüme su dökülmesi nedeniyle yanıklar oluştu. 33 yaşındayım şimdi ve yanık olan yerlerde sakal çıkmıyor acaba sakal ekimi yaparsam olur mu?

  • Merhabalar Emir Bey,
   Geçmiş olsun. Yanıkların bölgesel olması sakal ekiminde başarılı olabilme ihtimalini arttırıyor. Ancak yanıkların çok derin olması gibi durumlarda şansınız daha az olabilir. Bu yüzden, mutlaka sakal ekiminde başarılı bir merkeze danışmanız gerekiyor. Yalnız bu kararı vermeden önce çok iyi bir görüşme yapın ve başarı yüzdelerini sorun. Kimi zaman başarısız ekimler üzüntü yaratabiliyor.
   Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

 6. Tuba Hanım merhaba, ben sakal ekimi yaptırdım fakat sonuç hüsran. Sakal köklerindeki şişkinlikler bir türlü geçmedi. Aradan 3 yıl geçti ama daha doğal bir görünüm kazanmadı. Acaba doğal görünüme kavuşması için ne yapmalıyım?

  • Merhaba Ahmet Bey, çok başarılı bir uygulama olmamış anlaşılan. 3 yıl sonra sorunların devam ediyor olması üzücü. Bir sakal ekim merkezine danışarak fikir alabilirsiniz. Size yardımcı olabilmeyi çok isterdim; ancak bu konuda hiçbir fikrim yok. Geçmiş olsun.

 7. Arkadaslar merhaba öncelikle forumda yazdıklarınızı okudum. Bende sakal ekimi yaptirtacagım. Ama ben köse değilim cene altımda sakal ve bıyık bolgemde biraz var yinede aralarına birkac tel yaptıracağım. Yaşım 24. Tavsiyem iyi arastırmanız pisman olmamak icin. Ben baya bi arastırdım gorüsmeye dahi gittim. Ve sonuç idea klinik O.P uzm Dr Atilla KAYA bu isin uzmanı sakal bıyık favorı ve birkac dalda professıonal. Buraya yaptıracağım. Yerı İstanbul Bakırköy İdea Ķlinik birde buraya gidip gorusun derim. Fiyatlar biraz yuksek olabilir ama sonucta bir kere yaptiracaksınız…

 8. Selam, iyi günler. ben sakal ektirdim. 1 ay geçti, kızarıklıklar geçmedi ve açılan kanallar iz bırakırmı? tutmayan ve iltihaplanmış sivilceler çıktı. sakal ekiminden sonra kızarıklık ne zaman geçer, ne yapmam gerek?

  • Merhaba Muhammed Bey,
   Sakal ekiminden sonra ilk bir hafta iyileşme süreci için çok önemlidir. Bir haftadan sonra iyileşmesi ve kızarıklıkların geçmesi beklenir. Cilt yapısı çok hassassa, bu biraz daha zaman alabilir ama cildinizdeki kızarıklığın yavaş yavaş azalıyor olması gerekiyor. Eğer durumunuz böyle değilse, sakal ekimi yaptırdığınız merkeze kontrol için gidin.

   • Cildim çok hassas baya bir açık tenliyim. iyileşme süreci bende baya geç ilerliyor. kızarıklar ilk gün gibi olmasa da var. cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

  • Sevgili Muhammed Bey,

   Ben sizden çok daha önce sakal ekimi yaptırdım ( 8 ay önce ), durumunuzu bizzat bu süreci yaşayan biri olarak çok iyi anlayabiliyorum, durumunuzu benimle paylaşmak isterseniz yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarım. Aşağıda sakal ekimi hakkında uzun bir yazı yazdım okumanızı tavsiye ederim.

 9. Arkadaşlar sakın ama sakın sakal ekimi işlemi yaptırmayın, ben hayatımın en büyük kabusunu yaşıyorum sakal ekimi yaptıralı 8 ay oldu, bu işlemi istanbulda çok popüler olan bir ekim ve plastik cerrahi merkezinde yaptırdım. Sakal ekiminden sonraki süreç çok önemli. 8 ay geçmesine rağmen kırmızılıklar geçmedi, sakal ekiminden sonra traş olmanız imkansız, kökler dipleri kabarık duruyor, köklerin hepsi 2li ve 3 lü olarak ekilmiş, dik ve yamuk açılarla ekilmiş, ekimden kısa bir zaman sonra bana söylenen hiç birşeyin doğru çıkmadığını farkedince yaşamıma devam edemez hale geldim ve yaklaşık 7 aydır ağır psikiyatrik tedavi görüyor ve ilaç kullanıyorum, gün be gün canımdan can gidiyor, işimi, akıl ve beden sağlığımı tamamiyle kaybettim. Bu işlemi yaptırdıktan sonra bu sektörün karanlık yüzüyle çok acı bir tecrübe sonrası tanıştım. Tüm merkezler size sakal ekimi sonrası kızarıklık durumunun bir kaç gün içinde geçeceğini, işlemin kesinlikle iz bırakmadığını, jiletle 2-3 hafta sonra tıraş olabileceğinizi söylüyorlar. Bu tamamiyle yalan. Sakal ekimi sonrası iyileşme süreci ne kadardır? benim sakal ekimi yaptıralı 8 ay olmasına rağmen tıraş olduğunuzuda berbat bir görüntü ortaya çıkıyor, ekim yapılan bölgedeki kırmızılık olduğu gibi ortaya çıkıyor, sakal kökleri yüzünüzde çukurların içinde kalıyor ekim yaptırıldığı çok net anlaşılıyor ve bu kökler jiletle suratınızdan gitmiyor ve kırmızılık daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor, diyelim ki bu kırmızılığı saklamak için sakallarınızı uzatıyorsunuz bu durumdada dik yamuk ve 2 li 3 lü kökler halinde çıkan bu sakallar suratınızda çok yapay bir görüntü oluşturuyor. Türkiyede hemen hemen her ekim merkezinde kesinlikle Dr. bulunmuyor fakat bu kişiler sizleri ikna etmek için ekimin Dr. ve plastik cerrahlar tarafından yapılacağını belirtiyor, fakat tüm ekim işlemleri saç ekim kordinatörü, medikal estetik kordinatörü, saç ekim uzmanı lakaplı kişiler yani bu kurumların sahipleri ve onların 20 li yaşlarda genç ve tecrübesiz yardımcıları tarafından yapılıyor. Sakın bu kurumlara gitmeyin pazarlama ve ikna kabiliyetleri çok yüksek eminim bu işlemi yaptıran arkadaşlar bana katılırlar yukarıdada belirttiğim gibi bu işlemin son derece basit, izsiz ve iyileşme sürecinin çok kısa olduğunu söylüyorlar. Umarım bu yazdığım yazı yayınlanır ve bu işlemi yaptırmak isteyen insanlar bu ahlaksız saç ekim ve plastik cerrahi merkezlerinden uzak durur hayatlarını benim gibi mahvetmezler. Benimle bu işlem hakkında irtibata geçmek isteyen herkese yardımcı olmaktan büyük memnuniyet ve mutluluk duyarım, hiçkimsenin benim düşmüş olduğum bu duruma düşmesini asla istemem. Saygılarımla

 10. Merhaba. Bende sakal ekimi yaptirdim. ilk 3 gunluk kurallara uydum. Sakal ekimi sonrası kabuklanma gibi kızarıklık normal ama ilk 2 hafta bu kırmızı pıhtıların oldugu ust kisimdaki kabuklari elle koklere zarar vermeden aldim. Fakat dipteki beyazimsi yani greftlerin beraber ekildiği kök diplerindeki beyazimsi kabuklari kökler tam tutunsun diye 4 hafta almadim. Normalde bu islem 12.gunde tirnakla yapiliyormus sanirim. Benim bu islem 2.ay bittiginde tamamlandi. Maline ile tras oldugumda bir iki bolgede bosluk olustu. Acaba kokleri mi kaybettim diye endiselenmeye basladim. Yanlis bir sakal ekimi sürecini yanlış mı isledim acaba? Sakal ekiminden sonra 2.hafta sonunda bu kabuklarin tamamiyle alinmasi mi gerekiyordu?

  • Merhabalar,
   Sakal ekiminden sonra iyileşme süreci kişiye göre değişmektedir. Kızarıklıklar, kabuklanmalar 2 hafta kadar devam edebilir. Kabuklanmaları ortalama 2 hafta sonra, yüzünüze losyon sürüp yumuşatarak giderebilirdiniz. Bu konuda merkezinizden bir yönlendirme almış olmalıydınız.
   Sakal ekimi sonrası iyileşme süreci hızlı olsun istiyorsanız, doktorunuzun talimatlarını eksiksiz uygulamalısınız. Kabuklanmaları giderirken kıl köklerine zarar vermiş olabilirsiniz, boşluklar bu yüzden midir, bilemiyorum. Bu konuyu merkezinizle görüşmenizi öneriyorum.
   Bu süreci bize yazabilirsiniz.

 11. Serhat bey mail adresinizi yazar mısınız sakal ekimi ile ilgili sizinle konuşmak isterim.

 12. Ben yeni yaptırdım sakal ekimi 01.11.2018 tarihinde. 5000 greft tel alındı saçımdan ve 3000 tl gibi bir fiyata yaptırdım. bakalim 5 ay sonra neler değişecek inş güzel olur. Yeni yüzyıl üniversitesi gazi osman paşada yaptırdım. Çünkü bıktım köselikten. benim için sakal en önemli bir unsur şu hayatta. köselikten kurtulmanızı dilerim sevgiler…

  • hakan bey bana yardımcı olabilirmisiniz. sakal ekiminden kaç gün sonra sivil hayata döndünüz. Çok önemli bu benim için

 13. Merhabalar öncelikle yaşım 20, bendeki sorun biraz daha farklı normalde sarışınım fakat sakallar seyrek olmakla beraber siyah tüy şeklinde çıkıyor, sizce bunun nedeni ne olabilir? Bu arada bende ektirmeyi düşünüyorum, tavsiye edeceğiniz merkez var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir