Anasayfa / Erkekçe / Sakal Kıran Doğal Tedavisi – Maranki ve Saraçoğlu Kürleri
Sakal kıran tedavisi nasıl yapılır? Sakal kıran sarımsak etkisi

Sakal Kıran Doğal Tedavisi – Maranki ve Saraçoğlu Kürleri

Sakal kıran tedavisi nasıl yapılır, sonuç vermesi ne kadar sürer, yan etkileri var mıdır? Sakal kıran için çağın hastalığı desek, yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Nitekim, artık pek çok erkekte sonradan oluşan sakal kıran sorunlarına tanık oluyoruz.

Görsel açıdan rahatsız edici bir durum olmakla birlikte, sakal kıran tedavisi ilaçları ile bu hastalıktan kurtulmak da mümkün. Yalnız, inatçı bir sorunla karşı karşıya olduğumuzu hatırlatmakta da yarar var.

Sakal kıran tedavisi Ahmet Maranki

Sakal kıran, sarımsak ile doğal yoldan tedavi edilebilecek bir hastalıktır. Sözü bu noktada Ahmet Maranki’nin yorumlarına ve önerilerine bırakalım:

Sarımsak yağı, sakal kıran tedavisinde birebirdir. Özellikle Taşköprü sarımsağının yağı, dünyada bile çok önemlidir. Çin sarımsağı, aynı etkiyi sağlamaz; çünkü içeriğindeki etkin maddelerden yoksundur.

Ve çam yağı… Burada bir boyut daha açıyorum.

Sarımsak yağı, ana maddedir. İçine badem yağı ve havuç yağı koyduğunuz zaman, inanın çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Yine, buğday yağı da katabilirsiniz; yumuşatıcı etkisi vardır.

Bu karışımı her akşam yatmadan sakallarınıza parmaklarınızla masaj yaparak, yedirerek sürüyorsunuz; iki saat kadar bekletiyorsunuz.

Fayda görene kadar devam edebilirsiniz.

Sakal kıran tedavisi Suna Dumankaya

Mucizevi kürleriyle özellikle kadınların ilgiyle takip ettikleri Suna Dumankaya, erkekler için de sakal kıran bitkisel tedavisi önerisinde bulunuyor. Bakalım, Suna Hanım bu konuda neler söylemiş:

Sakal kıran tedavisi var mı? Evet. Sakalda dökülmeler yaşayanlar için bir tarif vereyim. Bu çok eski bir tariftir. Yine anneannemin uygulamasıdır. Önce, sarımsağı ikiye bölüp, tuza batırıp, açılan bölgeye iyice yedirerek sürüyoruz. Orada gözeneği açacağız. Sonra bir krem hazırlıyoruz. Malzemeleri vereyim hemen:

•  1 çay kaşığı kadar limon suyu

•  1 tatlı kaşığı kadar vazelin

1 çay kaşığı kadar ardıç katranını karıştırıyoruz ve krem yapıyoruz. Ardıç katranının bir özelliği vardır; gözenek açıldığı zaman kılı dışarı çıkarır.

Sakalları para para dökülüyor bazı erkeklerin; bu, çok zor bir şey. Tuza batırılan sarımsağı açılan bölgeye yedirdik mi? Üzerine de hazırladığımız bu kremi süreceksiniz. Üzerine lahanayı yapıştıracaksınız. Lahananın antiseptik özelliği vardır.

Haftada iki gün uygulayabilirsiniz. Özellikle gençler, istikrarlı bir şekilde bunu yaparlarsa, sonuç alacaklardır.

İbrahim Saraçoğlu sakal kıran tedavisi

İbrahim Saraçoğlu’nun önerileri, sakal kıran tedavisi sarımsak ile mümkün müdür, diye soran okuyucularımız için de bir cevap olacaktır. İbrahim Hocamız’ın söylediklerine hemen bir göz atalım:

Efendim, şimdi sakal kıran tedavisi nasıl yapılır? İki farklı kür önereyim.

Saç ve sakal kıran için sarımsak kullanımı söylenmiştir her zaman. Evet, bir yere kadar fayda eder. Kortizonlu ilaçlar, bir yere kadar fayda eder. Ama en çok fayda edecek olan şey, bayan kuaförlerinin saç boyama işlemlerinde kullandığı hidrojen peroksittir.

Eczanelerde yüzde 3’lük hidrojen peroksit hazırlatacaksınız.

Bir kulak çöpüyle buna batırıp, sabah, öğle ve akşam, yani günde üç defa süreceksiniz.

Yalnız, stresten de uzak durulması şarttır.

Başka ne yapılabilir?

Önce yüzde 3’lük hidrojen peroksiti yüzünüze günde 2-3 kere sürün.

Ve arkasından da 1 tatlı kaşığı soğuk pres susam yağı ile

3-4 damla yine soğuk pres sarımsak yağını karıştıracaksınız, yüzünüze süreceksiniz.

Bunu bir hafta kadar yapacaksınız.

Evelallah, sonuç alınacaktır.

Erkeklerin sakallarına ne kadar özen gösterdiğini bilen fiskosta.com, sakallarında sorun yaşayan ve sakal kıran tedavisi nasıl yapılır diyen siz okuyucuları için üç önemli isimden kürler paylaştı.

Faydalı olmak dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yorum

  1. arkadaşlar merhaba
    yaklaşık 3 yıldır sakalkıran sıkıntısı çekiyordum. sakaldan saça sıçradı. saçımın farklı bölgelerinde dökülmüler oldu. kortizonlu iğneler, doktorların verdiği içerisinde alkol içeren cildi yakıcı tahriş edici karışımlar, kuaförün sakalkıranlı bölgeye jiletle kazıyıp uyguladığı yakıcı karışım, kocakarı ilaçları, sarımsak, tuzlu sarımsak…. ismini unuttuğum daha nice nece karışımlar. Erzincan Devlet Hastanesinde görev yapan DR. Mustafa YAZICI hocam sağolsun. 3 yıldır bu durumun devam ettiğini giderek yayıldığını daha önce gittiğim doktorların verdiği karışımların işe yaramadığını söylediğimde “sakalkıranın şu ilacı verirsem geçer diyebileceğim bir çaresi yok.Tek sebebinin bilim insanlarının stres olarak açıkladığı bir rahatsızlık. Seni çok iyi anlıyorum kafaya takıyorsun ama rahat ol bi şekilde geçecek. kendini rahatlat diyerek ismini söyleyeceğim şu ilaçları verdi ve 1.5 ay sonunda dediği gibi önce sarıtüyler çıktı ve devamında sertleşerek sakalkıran bölgeleri kapandı. hocama minnettarım gerçekten. özellikle yazmak istedim belki bünyeden bünyeye fark ediyor ama. bende 3 yıl sonunda bu ilaç %100 etkili oldu. İlaçlar “5 adet Dipromed 5mg+ 2mg/ml, (kortizon içerikli iğne 5 ad 10 gün aralıklar ile kalçadan vurulmamı istedi) ve iki tanede losyon verdi günde 1 kez sakalkıran bölgesine uygulamamı söyledi. ilaçlar Androvium %2 topikal çözelti, betasalic losyon 50ml. bana faydası oldu inşaallah sizlerede olur.Bide rahat olun hayat kafaya takmayacak kadar kısa ve yalan…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir