Anasayfa / Güzellik / Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Sadece kuru ciltlerin değil, yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı vardır. Hepimiz nemlendirici kremler kullansak da, çeşitli gıdalarla cildimize derinden nem verebileceğimizi unutmamamız gerekir. Şu anda da tam mevsimi olan salatalık, cildin en sevdiği gıdalardan biridir; içerisinde bulunan su ve nemi en kaliteli ürünlerden dahi elde edemezsiniz.

Salatalık maskesi

Hazırlayacağımız salatalık maskesi cildinize yoğun nem vererek onaracaktır. Hangi malzemelere ihtiyacımız olduğuna bir göz atalım.

  • 1 tane salatalık
  • 1 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Salatalık maskesi tarifi

Salatalığı kabukları ile birlikte rendeleyin ve suyunu çıkarın. Karışıma üzüm çekirdeği yağı ve limon suyunu da ekledikten sonra iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz salatalık maskesini bütün cildinize sürebilirsiniz. Ancak gazlı bir bezi bu karışıma batırarak cildinizde bekletirseniz, çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Haftada 2 kere uygulayın ve gazlı bez kuruyana kadar yüzünüzde tutun.

Salatalık maskesi ne işe yarar?

En büyük özelliği, nem vererek cildinizin tazelenmesini sağlamasıdır. Yeterince neme sahip olan cilt, zaten kırışıklıklara karşı daha dirençli olacaktır. Salatalığın büyük oranda su içermesi nem vermekle kalmayıp, cildinizin parlamasını da sağlayacaktır. İlk uygulamada bile cildinize bir serinlik ve tazelik gelecektir. Aynı zamanda limon suyu da, içerisindeki C vitamini sayesinde cildinizi besleyecektir. Üzüm çekirdeği yağı, E vitamini açısında fazlaca zengindir, yine içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde kırışıklık oluşumunu engelleyecek ve mevcut ince kırışıklıkların açılmasına yardımcı olacaktır.

Püf noktası: Salatalığın sapının yarım cm kadar altından kesin. Elinizdeki saplı bölüm ile salatalığın gövdesini birbirine sürerek salatalığın sütünün çıkmasını sağlayın. Bu yöntemle çıkardığınız salatalık sütü, özellikle göz çevresi kırışıklıklarına çok iyi gelmektedir. Kazayağı dediğimiz çizgilere ve tüm göz çevresine masaj yaparak sürün.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir