Son Konular
Anasayfa / Dekorasyon / Salon Dekorasyonu Önerileri

Salon Dekorasyonu Önerileri

Oturma grubu, hem güneş ışığından daha iyi faydalanabilmek hem de daha sıcak bir hava yaratabilmek için cam kenarına yakın kısma yerleştirilmelidir.

Home-Decor5[1]

Yemek masası ise, salonun diğer yarısında, yani mutfağa yakın kısımda olmalıdır. Bu bölümdeki aydınlatma ise, masanın tam orta noktasına gelecek şekilde konumlandırılmalıdır.

Cantaloupe-on-black-table-and-cabinet[1]

Televizyon ünitesinin yerini ayarlamak, aslında çok kolaydır. Gün ışığının en uzak olduğu bölge, televizyon için en doğru yerdir. Salonun aydınlatması ise, TV’ye daima arkadan gelmelidir.

mickey-mouse-tv-stand[1]

Hem şıklığı ile hem de çok amaçlılığı ile orta sehpanın kullanım alanı daha da genişletilmelidir; alt kısmı çekmece ya da bölmelerle ayrılmış olmalı ve farklı kullanım alanlarına sunulmalıdır.

modern-orta-sehpa-modelleri-35-540x341[1]

En çok zorlanılan konulardan biri de halı seçimidir. Sade ve belki de kendinden desenli bir halı, hata yapma riskini en aza indireceği için avantaj olacaktır. Ancak asıl dikkat edilmesi gereken konulardan biri, desenli ve renkli bir oturma grubunun önüne aynı şekilde hareketli bir halının seçilmemesi gerektiğidir.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir