Anasayfa / Dekorasyon / Salonu Hangi Renge Boyamalı?

Salonu Hangi Renge Boyamalı?

Seçtiğiniz koktuk, perde, halıdan daha da önemlisi, duvarlarınızın rengidir. Duvarlarınızda iyi bir ton yakalayamazsanız, başarılı bir dekorasyon yapamazsınız. O zaman yanıtlanması kaçınılmaz olan sorulardan en önemlisi, salonun hangi renge boyanması gerektiğidir.

Salon ve hatta oturma odası, en çok vakit geçirilen, sohbet edilen mekânlardan biridir. Akşamları yorgun argın eve dönülür ve dinlenmeye özlem duyulur.

En sevdiklerinizle birlikteyken saatlerin nasıl geçtiğini bile anlamazsınız; işte bu yüzden, dikkat dağıtan renklerden kaçının.

Koltuk ve halının rengini seçerken altın kural; duvarların, koltuğun ve halının rengine göre daha açık bir renk olması gerektiğidir.

Aksesuarlarınızı mümkün olduğu kadar canlı renklerden seçin. Gayet sade halı ve koltukların içinde leylak, pembe, yeşil, sarı, mavi ve hatta turuncu renklerinin ne kadar güzel durduğuna bir bakın.

Evin başköşesi olarak tanımlanabilecek salonun dekorasyonu, sanıldığı kadar zor değildir; kendinizden de bir şeyler katın. Koltuklardan halılara; elektrikli cihazlardan aksesuarlara ve hatta duvarlardaki renklerin tonuna kadar her şey, birer kişilik ve imaj göstergesidir. Evinizin sizin bir çeşit aynanız olmasını istiyorsanız, hayal gücünüzü canlı tutmalısınız.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir