Anasayfa / Güzellik / Sarı Saç Tonlarının İsimleri ve Ten Rengine Uyumu
Platin ve altın sarısı saç renkleri

Sarı Saç Tonlarının İsimleri ve Ten Rengine Uyumu

Sarı saç rengi bana yakışır mı acaba, diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Peki, gerçekten sarı saç renklerinin bakımı zor mudur, altın sarısı saç rengi ile makyajsız da güzel olunabilir mi? İşte bu sorularınızı kuaför Sedat Bey fiskosta.com için cevaplıyor:

Sarı saç rengi kimlere yakışır?

Çocukluğunuzda bebek sarısı saç rengine sahiptiyseniz, sarı saç rengi sizin için ideal olacaktır.

Bebek sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Açık, beyaz ve kumral tenliyseniz, siz de altın sarısı saç rengi ile çok şık olabilirsiniz.

Açık tenliyseniz, en büyük avantajınız, saçlarınızı sarıya boyattığınızda makyaj yapma zorunluluğunuzun olmamasıdır. Diğer yandan, çok doğal tonlardaki makyajın yeterli geleceğini de belirtelim.

Bakımlı olmayı ve makyaj yapmayı seviyorsanız, yine en çok bu renk sizlere yakışacaktır. Çünkü sarı saç rengi, yıpranmaları daha çok belli ediyor.

Peki ya esmer tonlu iseniz?… O zaman da çikolata tonlarının üzerine sarı balyajlar kullanabilirsiniz.

Sarı saç rengi bana yakışır mı?

Birkaç soruya cevap vererek bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

1-Açık ya esmer tenli misiniz?

2-Teniniz çok soluk mu?

3-Makyaj yapmayı seviyor musunuz, hemen her gün makyaj yapıyor musunuz?

Bu 3 soruya evet cevabını verebiliyorsanız, sarı saç, özellikle de altın sarısı saç rengi size yakışır.

Not: Ten renginiz çok esmerse, özellikle platin sarısından kaçınmalısınız.

Bronz renklerde göz makyajı, kırmızı renklerinde ruj ve pembe allıklar, sarı saç ile bütünleşerek sizi çok daha güzel bir görüntüye ulaştıracaktır.

Sarı saç rengini hangi renk kapatır?

Zemini açık bir renk olduğu için, sarı saçı kapatmak çok daha kolay olacaktır; yalnızca, sarının üzerine yapılan boya akabilmektedir. Bu nedenle hem beklenen renk biraz açık tonlarda olacak hem de aktığı için birkaç kez boyanması gerekecektir.

Siyahlar, çikolata kahveler, kızıllar ve karameller; hepsi de sarı saç rengini kapatacaktır. Ancak, gözünüzün alışabilmesi için direkt sarıdan sonra siyaha boyatmak yerine karamel-kahve gibi renkleri deneyin.

Platin sarısını kapatmanız, biraz daha zor olacaktır; bu yüzden bir kuaförden destek alınması, daha iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Altın sarısı saç renkleri kimlere yakışır?

Sarı saç rengi nasıl elde edilir?

Saçınız hiçbir kimyasal işlem görmemiş ise ve orijinal renginden 2-3 ton daha açığını istiyorsanız, boyanarak saçlarınızın rengi açılabilir.

Eğer saçınızda boya varsa, mutlaka oriel ile açılması gerekir. İstenilen tona kadar oriel ile açılan saç, istenilen renge boyanır.

Sarı saç rengini açmak

Saç rengini açmak, bilinçli eller tarafından yapıldığında hiç zor değil. Ama tecrübesiz ellerde saçlarınızın çok yıpranmasına neden olabilirsiniz. Hele hele de platin sarısını elde etmek istiyorsanız, biraz daha emek isteyecektir. Bu yüzden saçlarınızı yeterli tecrübeye sahip olmayanlara emanet etmeyin.

Sarı saç rengi tonları ve isimleri

• Koyu sarı

• Açık sarı

• Karamel sarı

• Bakır sarı

• Altın sarı

• Bronz sarı

• Dore sarı

• Küllü sarı

• Platin sarısı

• Balköpüğü

• Bebek sarısı

• Başak sarısı

• Doğal sarı tonları olmak üzere birçok seçenek mevcuttur.

Bakır saç rengi kimlere yakışır?

Hem sarı saçlar istiyor hem de riske atmak istemiyorsanız, bakır sarı saç rengi sizin için ideal olacaktır.

Kuaför Sedat Bey’e verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Fiskosta.com okuyucularına soruyoruz:

Sizler de sarı saç rengini seviyor musunuz?

Altın sarısı saç rengini hangi tenlere yakıştırıyorsunuz?

 

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

8 Yorumlar

 1. Sarı saç tonlarının isimleri benim çok dikkatimi çeker. kumralım. tuba hanım sizce kumrallara hangi sarı saç rengi yakışır?

  • Merhaba Gülçin Hanım,
   Buğday tenli ve kumralsanız, hele bir de çok fazla makyaj yapmıyorsanız sarının çok açık tonlarından kaçının. Diplerinde kumral tonlarını kullanıp, uç kısımlarını açtırabilirsiniz. Buğday tenliler sanşlıdır, bir çok rengi kullanabilirler. Dore sarı güzel olabilir. Burada göz renginiz de çok önemli. 🙂

 2. Bensarı saç tonlarına hastayım ama saçlarım çok koyu olduğu için boyama denemem tam bir fiyasko oldu. saçlarım yandı belimin altına kadar saçlarım var ve bob kesim yapalım uzadıkça keselim düzelir yavaş yavaş diyor kuaför. zaten benim saçım yavaş uzuyor yandı iyice yavaş olucak bu sebeple. herkese sordum söylenen herşeyi denedim ama en sonunda canım arkadaşım doğal olan bir keratin bulmuş patentli olanından aldık saçlarım düzeldi. düzgün bir şekilde boyattım artık boya yaptırmadan öncede kullanıyorum ki saçlarım güçlü ve sağlıklı olsun ve sorun yaşamıyım diye kullanmaya başladıktan sonra hiç sorun yaşamadım. hiç bu yüzden yazmak istedim bu renge benim gibi hayran olan ama yanma korkusu ile yapamayan varsa diye.

 3. Ben buğday tenli ve ela gözlüyüm. Pek fazla makyaj yapmam. Saçlarımı sarının tonlarından siyaha kadar her renge boyattım. Saçlarımı çok fazla boyattım ve çok da fazla yıprandı. Hiç bir rengi kendime yakıştıramıyorum. Renk konusunda bana yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba Nur,
   Buğday tenliler çok avantajlıdır. Hemen her renk yakışır. Yaşın da çok önemli. Çok az makyaj yapıyorsan sarı tonları ile soluk bir görünüme sahip olabilirsin. Tarçın rengi saç sana çok yakışacaktır. Yine dore kahve-sarı tonlarını düşünebilirsin. 🙂

 4. Merhaba bakir sari sac boyası numarası söyler mısınız markalar da bulamıyorum

 5. Saçlarımın doğalı kumral. tenim çok beyaz ama solgun biriyim. gözlerim yeşil-mavi. geçen hafta saçlarımı bakır sarı yaptırdım. güneşte sapsarı, kapalı mekanda bakır duruyor. şimdi açık küllü sarı düşünüyorum. dipten değil de kaş hizamdan. Sizce?

  • Merhaba, sanırım sarı tonlarını seviyor ve sarı rengine boyatmak istiyorsunuz. O zaman altın sarısı tonlarını denemenizi öneririm. Ten renginiz çok daha canlı duracaktır. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir