Anasayfa / Beslenme&Diyet / Sarımsak Çayı Zayıflatır mı?

Sarımsak Çayı Zayıflatır mı?

Soğuk havalarda hem bedensel hem de ruhsal çöküntü ve uyuşukluk halinde olunur. O kadar ki, hiç bitmeyecekmiş gibi gelen bir yaşam, kişileri yine sonu gelmeyecekmişçesine bir tembelliğe, hatta sendroma sürükler. Böylesi zamanlarda tüketebileceğiniz ve çok pratik olarak hazırlayabileceğiniz, aynı zamanda fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilecek sarımsak çayı yapımı sizlerle…

Sarımsak çayı tarifi

1 parmak büyüklüğünde taze zencefil

Çeyrek limon

2 diş sarımsak

1 çay kaşığı bal

2 bardak su

Kaynamakta olan suya zencefil konularak 5-6 dakika kaynatılır. Ezilmiş sarımsak da eklenerek 3-4 dakika demlendirilir. Bardağa süzülür ve limon suyu ilavesinden sonra, ılıyınca bal da eklenerek yudum yudum içilir. Günde 2 fincan içilmesi önerilir.

Hazırlamış olduğunuz bu harika sarımsak çayı, aynı zamanda kış için de ideal bir içecektir; çünkü bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Birçok ünlünün zayıflama formülü olarak anılan sarımsak çayını düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. Ancak, belirli bir süre uygulayıp, kısa aralar verilmelidir. Unutmamak gerekir ki, ünlülerin zayıflama yöntemi sadece sarımsak çayına bağlanmamalıdır. Hiçbir karşım, mucize değildir. Sarımsak çayının yanında beslenmeye de dikkat edilmeli, yanı sıra da spor da ihmal edilmemelidir.

Çayıyla adını ön plana çıkaran sarımsağın başka ne gibi yararları varmış, göz atalım:

Sarımsağın yararları

Sümerlerden beri kullanılan ve antibiyotik etkisi olan sarımsak, vücudu enfeksiyonlara karşı koruyarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kolesterolü düşürür.

Damar tıkanıklığını önleyerek kalp krizi ve felce karşı kalkan görevi yapar.

Mide kanserine yakalanma riskini azaltır.

İdrar söktürücü özelliği vardır.

Sarımsak, fazla kiloları kontrol altına almaktadır ve vücutta yağ birikmesini önlemektedir.

Uçukları iyileştirmede etkisi yadsınamayan sarımsak, ikiye bölünür ve uçuğa sürülür.

Parazit ve bakterilerin düşürülmesini sağlar.

Bilinen en eski yararlarından biri de saçkıranı iyileştirmesidir.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Beni de oku :)

Metabolizma Hızlandırıcı Yağ Yakıcı Bitkisel Çay Tarifleri | 11 Etkili Tok Tutan Çay

Metabolizma hızlandırıcı yağ yakıcı bitkisel çay önerileri Fiskosta.com’dan geliyor. Metabolizma hızlandırma çayları ne kadar etkili? ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir