Anasayfa / Erkekçe / Sarımsak Sakal Çıkarır mı, Açıklıyoruz!
Sarımsak sakal çıkarır mı? Sarımsakla sakal çıkaranlar
Sarımsak sakal çıkarır mı? Sarımsak sakal köklerini yakar mı?

Sarımsak Sakal Çıkarır mı, Açıklıyoruz!

‘’Sarımsak sakal çıkarır mı, sakallarım çok seyrek, sarımsakla güçlendirebilir miyim?’’ gibi soruları sıkça sorduğunuz için bu konuya yer vermeye karar verdik. Sarımsak, tüy köklerini uyararak saç ve sakal oluşumunu tetiklemektedir. Ancak tüy köklerini yakabileceğinizi ve cildinize zarar verebileceğinizi de unutmayın. O halde, sarımsak ile sakal çıkarma uygulaması nasıl yapılır, sarımsak sakal çıkarma yöntemleri nelerdir, hemen öğrenelim:

Sarımsak sakal çıkarır mı, nasıl?

Bir sarımsağın kabuklarını soyun.

Bıçakla hafifçe üzerine bastırarak sulanmasını sağlayın.

Daha sonra bu sarımsağı sakal bölgesine sürerek 30 dakika bekletin.

Bir bebek şampuanı ile yıkayın.

Başka bir yöntem ise; havana biraz tuz ve bir sarımsak atarak hafifçe dövün.

Tuzla birlikte sulanan sarımsağa bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin ve karıştırın.

Peki, sarımsak yüzde ne kadar kalmalı? Cildinize sürerek 30 dakika bekletin ve aynı şekilde bebek şampuanı ile yıkayın.

Bu arada, sakal gürleştirmekte çok etkili önerilerimiz olmuştu; Sakalı Gürleştirme Yöntemleri yazımızı mutlaka okuyun.

Sarımsak sakal çıkarır diye abartmayın

Sakal için sarımsak kullanmak, bilinen en etkili formüllerden biridir. Ancak sarımsağın sakala faydası var diye bu uygulamayı yaparken sarımsağı yüzünüzde yarım saatten fazla bekletmeyin çünkü aynı zamanda tüy köklerine zarar da verebilirsiniz. Yani sarımsak sakal köklerini yakar mı? Evet, dikkat edilmezse böyle bir etkisi olabilir.

Akneli ve sivilceli bir cildiniz var ise, sakal çıkması için sarımsak kullanmanız da hiç doğru olmayacaktır; sarımsak, sivilcelerinizin yayılmasına sebep olabilir.

Sarımsağı cildinizden temizlerken özellikle bebek şampuanı kullanmanızı öneriyoruz. Zaten cildiniz sarımsakla birlikte hassaslaşacaktır; bir de sabunla yıkadığınızda hassasiyeti artacak ve cilt tipiniz kurumaya yatkınsa, nemsiz kalacaktır.

Sizler için sarımsak ve soğanla uygulayabileceğiniz sakal çıkarma formülleri paylaşmıştık. Doğal Yöntemlerle Sakal Çıkartma yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaç uygulamada sarımsak sakal çıkarır?

Sarımsak sakalı gürleştirir mi sorusunun yanıtını verdik ama süreç için bir şey söylemedik.

Haftada üç kez bu uygulamayı yapın.

Bir ay içerisinde ince tüyler halinde sakal çıkışını gözlemleyebilirsiniz.

Sarımsağı sakal bölgenize sürerken biraz bastırarak kızarmasına özen gösterin ki, kan akışı sağlansın.

sakal_cikarma_yontemleri_fiskosta_

Kimlerde sarımsak sakal çıkarmaz?

Ailenizde köselik varsa, yani irsi bir durum söz konusuysa, sarımsak sakal çıkarmak için yeterli gelmeyecektir. Bu uygulama zaten var olan sakal köklerini canlandırarak harekete geçirecektir. Tüy kökünün mevcut olmadığı hallerde hiçbir etkisini göremezsiniz.

Eğer sakallarınızda yapısal olarak bir sorun varsa, İbrahim Saraçoğlu’nun aslanpençesi kürünü mutlaka uygulayın; hormonlarınız düzene girerek sakallarınız çıkabilecektir. Nasıl mı uygulayacaksınız? Saraçoğlu’ndan Sakal Çıkartan Aslanpençesi Kürü yazımızı okuyun.

Sarımsak yağı sakal çıkarır mı?

Sarımsak yağı da sakal çıkarmak için kullanılabilir. Her akşam 1-2 damla sarımsak yağını pamuğa damlatarak uygularsanız, etkili sonuçlar alabilirsiniz. Ancak burada sarımsak yağının doğal olması çok önemlidir. Aksi halde bütün emekleriniz boşa gider.

Böylelikle, ‘’Sarımsak sakal çıkarır mı?’’ sorunuzun yanıtını vermiş olduk. Bu yöntemin doğal bir uygulama olduğunu unutmayın. Sarımsakla destek vererek, sakallarınıza biraz zaman tanıyın.

Bitki özleriyle hazırladığım çok etkili sakal losyonu ve bu losyonu kullananların deneyimleri hakkında bilgi sahibi olmak için BURAYI TIKLAYIN.

Sarımsaktan hoşlanmayanlar, badem yağı formüllerimizi de uygulayabilirler. Birbirinden etkili 4 formül paylaştığımız yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Güzel sonuçlarınızı da bizimle paylaşın.

sakal_ekimi_fiskosta

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

402 Yorumlar

 1. 16 yaşındayım. yüzümde az da olsa kıl kökü var. sarımsak yağı sürsem sakalım uzar mı, sarımsak yağını kaç ay uygulamalıyım?

 2. Merhaba Tuba hanim 22, yaşındayım sakallarim çıktı ama sakalımda boşluklar var ve sakal uzatamiyorum. sizce bu kısmi koselik mi? o bolgede kil koku olup olmadığını nasıl anlarim

  • Yapısal olarak sakallarında boşluklar olabilir. O boşlukları mümkün olduğunca doldurmak için maya ve yoğurt maskesini uygulayabilirsin. Ayrıca, o bölgeleri kullanmadığın bir diş fırçasıyla sık sık tararsan kan harekete geçecektir ve sakalların çıkmasını tetikleyecektir.

 3. Onur Onur Boztaş

  Merhaba tuba hanım ben 10 gün sonra 18 yaşıma gireceğim. benim çok çok az tüy halinde bıyığım var. ailemde sakalı en az olan kişinin abimin bile çenesinde gür favörlerinde gür bıyıklarında gür sakal var sizce ne yapmalıyım buradakilerin hangisini uygulamalıyım

 4. 17 yaşındayım ailemde köselik yok. sakallarım sarı tuy halinde fakat ince ve kısa. siyahlastirmak ve büyütmek için sarımsak işe yararmı

 5. 18 yaşındayım 1 senedir jilet vuruyorum ama sakallarım hala çıkmadı.Bıyık bölgesinde ve çene bölgesinde tüyler var ama mesela telefonun ışığını açıp baktığımda yüzümün her yerinde tüyler görüyorum onları sakala dönüştürmek için ne yapmalıyım? Bide kilolu bi insanım etkiler mi?

  • Merhaba Kemal, hormonel bir düzensizlik olmadığını ümit ediyorum. Çünkü fazla kilo, başta hormon dengesini bozarak bir çok soruna neden olabiliyor. Temiz bir dış fırçası edin. Her gün 10-15 dakika boyunca sakal bölgeni aşağıdan yukarıya doğru fırçala. Hiç pes etme. Bir ayda farkı görmeye başlarsın, ve uyguladıkça çok daha etkili olur.
   Erkekçe kategorisinde maya-yoğurt maskesi var. O sakal çıkarıcı maskeyi de her gün uygula.

   • Yoğurt maya maskesi sarımsaktan daha mı etkili çünkü sarımsak kullanmayı düşünüyodumda

 6. Sakal çıkarmak için sarımsak çok iyi geliyor. yüzümde bir sürü sakal çıktı. biraz da kalınlaşırsa.

 7. Merhaba Tuba hanım ben 20 yaşındayım ailemde köselik yok ama benim sakallarım yok denecek kadar az. sakal kökleri gözüküyor ama boşluklar da var. bu sakal çıkaran formüller etkileşimi arttırır mı? sakaldaki boşluklar nasıl giderilir

 8. BUGÜNE KADAR TÜM SORULARINIZI YANITLADIM. BU SÜREÇTE SAKAL ÇIKARMA VE GÜRLEŞTİRME ADINA ÇOK GÜZEL BİLGİLER EDİNDİM VE ARTIK KENDİ SAKAL ÇIKARICI ÜRÜNÜMÜ HAZIRLADIM. BENİM HAZIRLADIĞIM SAKAL SERUMU HAKKKINDA BİLGİ ALMAK VE KULLANANLAR NE DEMİŞ ÖĞRENMEK İSTERSENİZ, BANA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.