Anasayfa / Sağlık / Şiddetli Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Saraçoğlu, Maranki, Şems Aslan Doğal Kürleri ve Evde Öneriler
Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir? - Baş ağrısı nasıl geçer?
Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir?

Şiddetli Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? Saraçoğlu, Maranki, Şems Aslan Doğal Kürleri ve Evde Öneriler

Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir? Geçmeyen baş ağrısı ve halsizlik için ne yapılabilir? Şiddetli baş ağrısı nedenleri ve tedavisi nedir? Evde baş ağrısına kesin çözüm önerileri, baş ağrısına faydalı bitki çayları, patates, soğan, kahve gibi doğal yöntemlerle şiddetli baş ağrısı için pratik çözümler…

Evet, bu makalemizde sizlerle şiddetli baş ağrısı için ne yapmak lazım, baş ağrısına iyi gelen şeyler nelerdir, bunları konuşacağız.

Doğal yollarla evde baş ağrısına çözüm yazımıza başlayalım.

Şiddetli baş ağrısının nedenleri nelerdir?

Şiddetli baş ağrısı neye işarettir? Evet, öncelikle şiddetli baş ağrısına neden olan hastalıklar konusu üzerinde biraz durmalıyız.

Baş ağrılarının genel olarak birincil ve ikincil baş ağrıları diye ayrıldığını belirtelim. Başlı başına bir hastalık olarak ortaya çıkan baş ağrılarına birincil baş ağrıları diyoruz. Peki bu sürekli baş ağrısı nedenleri nedir, nasıl adlandırılır?

 • Migren
 • Gerilim tipi baş ağrısı
 • Küme baş ağrısı
 • Ergenlik dönemi baş ağrısı

Diğer yandan, ikincil olarak adlandırılan şiddetli baş ağrısı neyin belirtisi olabilir, nasıl isimlendirilir?

 • Damar ve sinirsel hastalıklar
 • Baş ve boyun yaralanmaları
 • Boyun fıtığı
 • Tümör
 • Sinüzit
 • Yüksek tansiyon
 • Stres ya da yorgunluk

Görüldüğü gibi, sürekli şiddetli baş ağrısı nedenleri çeşitli olabilir. Şiddetli baş ağrısı neden olur, nasıl sınıflandırılır, kısaca değinmiş olduk. Baş ağrısını geçirmek için yöntemler ararken, baş ağrılarına ne iyi gelir diye araştırırken temelde yatan sebepleri de biliyor olmamız gerekir. Böylece, baş ağrısını ne geçirir sorusunun yanıtını da daha doğru bir şekilde bulmuş oluruz.

Şimdi, devamlı baş ağrısına ne iyi gelir, zonklayan baş ağrısına ne iyi gelir diye soranlara, sabahları şiddetli baş ağrısı ile uyananlara kendi deneyimlerimizden kısa bir not aktaracağım:

Annem her sabah şiddetli baş ağrılarıyla uyanıyordu ya da hafifçe başlayan ağrıları öğleye doğru artıyordu. Bu durumun geçici olduğunu düşünerek ihmal ettik fakat ağrılar zonklama şeklinde devam ediyordu. En sonunda bu baş ağrısının yüksek tansiyondan kaynaklandığını öğrendik. Annemin tansiyonunu kontrol altına alınca baş ağrılarından da kurtulmuş oldu. Yani şiddetli baş ağrısı yüksek tansiyon sebebiymiş, öğrenmiş olduk.

Tansiyondan kaynaklanan baş ağrısına ne iyi gelir diyenler; tansiyonu nasıl düşündüğümüzü ve baş ağrısından nasıl kurtulduğunu öğrenmek için Yüksek Tansiyon Nasıl Düşürülür yazımızı okuyun.

Sabah şiddetli baş ağrısı ile uyanmak, ilaca rağmen geçmeyen baş ağrısı ile yaşamak zordur. Bu açıdan, şiddetli baş ağrısı neden oluyor, her gün baş ağrısı neden olur, önce bunu çözmemiz gerektiğini tekrar hatırlatalım. Bu sayede baş ağrısı çözüm yolları arasından en doğru yöntem de uygulanabilecektir.

Baş ağrısına bitkisel olarak ne iyi gelir, şiddetli baş ağrısına doğal çözüm yolları nelerdir, biraz da bunu konuşalım.

Şiddetli baş ağrısı bitkisel tedavi yöntemleri

Baş ağrısına ne iyi gelir bitkisel tedavi önerileri nelerdir? Baş ağrısına ne yağı iyi gelir? Baş ağrısına evde doğal çözüm bulunabilir mi?

Şiddetli baş ağrısı ilaçsız nasıl geçer, şiddetli baş ağrısına bitkisel çözüm kalıcı olur mu gibi sorularımız var. Bunun öncelikli sebebi, ilaçların kesin bir iyileştirici olmamasıdır.

Ağrı kesici ilaçlar böbrek ve karaciğer başta olmak üzere iç organlarımıza zarar verebilir ve sorunun kaynağı ile ilgilenmez.

Esansiyel yağlar ise herhangi bir yan etkisi olmaksızın sorunun baş ağrılarınızı kesin bir şekilde tedavi edebilirler.

Baş ağrısına doğal olarak ne iyi gelir, şiddetli baş ağrısına evde çözüm yolu nedir, baş ağrısına hangi yağlar iyi gelir diyenlere çok etkili dört yağdan bahsedeceğiz.

 • Nane
 • Lavanta
 • Okaliptüs
 • Biberiye

Evet, baş ağrısına ne yağı iyi gelir diyenler bu dört maddeyi bir kenara not edebilirler. Şimdi, çok şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısı için hangi yağ diyenler için önerilerimize nane yağıyla başlayalım.

Nane yağı baş ağrısı için birebirdir. Nane yağının ciltte soğutma, kas kasılmaları önleme gibi etkileri olduğu bilinir.

Peki baş ağrısı için nane yağı nasıl kullanılır? Nane yağını etil alkol ile birleştirin ve bir sünger ya da pamuk yardımıyla alnınıza sürün. Ağrılarınızın ve hassasiyetinizin azaldığını hissedeceksiniz.

Baş ağrısı için yağ başka türlü uygulanır mı? Yine nane yağını Hindistan cevizi yağı ile birleştirip alnınıza ve boynunuza uygulama yapın. Bu sayede, yani baş ağrısı nane yağı ile giderilebilecektir.

Bitkisel, doğal baş ağrısına ne iyi gelir diyenlere ilk yağ önerimizi anlattık. Baş ağrısı için bitkisel yağ önerisi isteyenler… Sırada lavanta yağı var. Lavanta yağı baş ağrısı için çözüm olabilir mi?

Evet, lavantanın sakinleştirici etkisini bazılarımız biliyordur.

Lavanta yağını yaklaşık 15 dakika soluyun.

Baş ağrılarınızı ve stresinizi gidermek için boynunuzun arkasına ve bileklerinize lavanta yağı uygulayabilirsiniz. Vücudunuzu ve zihninizi gevşetecektir.

Lavanta yağı baş ağrısına iyi gelir mi, başka nasıl kullanılabiliir diyenler için söyleyelim; lavanta yağını ılık su banyonuz için de kullanabilir, suyunuza 5-10 damla ekleyebilirsiniz. Yatıştırıcı etkisiyle lavanta yağı baş ağrılarınızı ve gerginliğinizi azaltacaktır. Baş ağrısına lavanta çayı da olumlu etki yapacaktır, belirtmiş olalım.

Baş ağrısı lavanta yağı önerimizden sonra… Evet, baş ağrısına iyi gelecek yağlar arasında şimdi okaliptüs var. Okaliptus yağı baş ağrısı için etkili midir?

Okaliptüs, mikroorganizmaları ve zararlı toksinleri vücuttan temizleyici etkiye sahiptir. Aynı zamanda baş ağrılarına yol açabilecek sinüs basıncını da ortadan kaldırır. Solunumu iyileştirir. Burun akıntısını azaltır.

Baş ağrısına okaliptus yağı nasıl kullanılır, hemen anlatalım: 3-5 damla okaliptüs yağını zeytinyağı ile karıştırarak boynunuza, göğsünüze ve alnınıza uygulayın. Baş ağrılarınız hafifleyecektir.

Baş ağrısı sürekli, baş ağrısı geçmiyor. Sol, sağ taraf baş ağrısına ne iyi gelir ya da enseden gelen baş ağrısına ne iyi gelir diye merak ediyorsunuz. Evet, baş ağrısına bitkisel yağ listemizde sırada biberiye var. Biberiye yağı baş ağrısına iyi gelir mi?

Biberiye yağı baş ağrısı için sık kullanılan bir yöntemdir. Biberiye yağının da sakinleştirici bir etkisi vardır. Bir çeşit uyarıcıdır.

Biberiyenin baş ağrısına faydası olması için nasıl kullanmak gerekir? Baş ağrılarınız için bir damla biberiye yağını çay, çorba ya da suyunuza karıştırabilirsiniz.

2 damla biberiye yağı, 2 damla nane yağı ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırıp alnınıza, şakaklarınıza ve boynunuzun arkasına sürerek de baş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sonuç olarak, baş ağrısı biberiye yağı ile giderilebilir.

Baş ağrısı için hangi yağ iyi gelir diyenlere çok etkili tavsiyelerimiz oldu. Baş ağrısına ne iyi gelir evde çözüm önerileri nelerdir, devam ediyoruz. Evet, Şems Aslan’dan paylaşacağımız çok etkili bir yöntem, evde baş ağrısına ne iyi gelir diyenler için harika bir öneri olacaktır.

Şems Arslan baş ağrısı çözümü için ne söylüyor?

Devamlı, kronik şiddetli baş ağrısı çekenler… Baş ağrısına sirke iyi gelir mi diyenler… Evet, Şems Aslan baş ağrısı nasıl geçer diyenlere etkili bir formül sunuyor.

Önce malzemelerimiz:

 • 2 bardak elma sirkesi
 • 2 bardak su

Şems Aslan baş ağrısı tedavisi uygulaması nasıl yapılır?

Suyu kaynatın, başınıza bir havlu örtün ve sirkeli suyu soluyun. Burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan verin. Ağrınız kısa zamanda geçecektir.

Baş ağrısına ne koklamak iyi gelir diyenler; baş ağrısı Şems Aslan bitkisel çözüm ile sorununuzdan kurtulabileceksiniz.

Devam edelim… Ağrı kesici olmadan baş ağrısına ne iyi gelir diye merak edenler, şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir bitkisel kür var mı diye soranlar için Saraçoğlu’ndan çok etkili iki öneri paylaşacağız.

Baş ağrısına ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu kürleri

İlaçsız baş ağrısına ne iyi gelir? Kuvvetli, kronik baş ağrısına ne iyi gelir? Evet, İbrahim Saraçoğlu baş ağrısına ne iyi gelir diyenler için çok etkili yöntemler öneriyor. Nedir bu? Biberiye çayı. Evet, Prof Saraçoğlu baş ağrısı migrenden kaynaklanıyorsa, biberiye çayının çok etkili olabileceğini söylüyor.

Peki bu şiddetli baş ağrısı Saraçoğlu kürü nasıl uygulanacak?

Kaynayan bir bardak suya bir tutam biberiye atın. Kısık ateşte 9 dakika daha kaynatın. Ilımaya bırakın.

Ilıdıktan sonra sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 defa için. Baş ağrısına ne yapılır diyenler için biberiyenin olumlu etkilerinden yukarıda da bahsetmiştik.

Bu İbrahim Saraçoğlu baş ağrısı kürünü 1 ay boyunca uygulayın. Duruma göre 2 ya da 3 ay da uygulayabilirsiniz. Şiddetli baş ağrısı Saraçoğlu kürü ile giderilemezse ikinci bir yöntemimiz daha var. Hemen buna da bir göz atalım.

Migren, şiddetli baş ağrısı için Saraçoğlu düz yapraklı aslanpençesini de öneriyor. Peki nasıl uygulayacağız?

Düz yapraklı aslanpençesinin saplarından bir 4-5 gramı bir bardak suda 10-12 dakika kaynatın ve günde bir defa için.

Migren, baş ağrısı için kür İbrahim Saraçoğlu ‘ndan geldi. Şimdi de çok şiddetli baş ağrısı nasıl geçer bitkisel çözüm yolları nelerdir diyenlere öneriler Ahmet Maranki’den gelecek.

Şiddetli baş ağrısına çözüm önerileri Maranki’den

Baş ağrısına anında çözüm isteyenler… Baş ağrısına en etkili yöntem arayışına girenler… Maranki baş ağrısına ne iyi gelir diyenler için birbirinden etkili 4 öneride bulunuyor. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

Baş ağrısına ne iyi gelebilir, formül 1

Baş ağrısına hangi bitkisel yağ iyi gelir diyenler için öncelikle lavanta yağından bahsedelim. Evet, baş ağrısı bitkisel yağ önerilerimiz olmuştu.

1 yemek kaşığı lavanta yağı ile 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Bu özel karışım yardımıyla başınıza 4-5 dakika masaj yapın. Sessiz ve karanlık bir ortamda yarım saat kadar uzanın. Ağrılarınızın dindiğini hissedeceksiniz. Baş ağrısına uyku iyi gelir mi diyenleri de böylece yanıtlamış olalım.

Baş ağrısına ne iyi gelir doğal yöntemler 2

Aşırı baş ağrısına ne iyi gelir mi diyorsunuz? Evet, sırada farklı ve etkili bir öneri daha var Ahmet Maranki’den.

1 tatlı kaşığı zeytinyağına 1 dilim karpuz koyun ve iyice ezin. Bu karışımı başınızın ağrıyan bölgesine uygulayın ve sıkıca sarın. Yarım saat beklettikten sonra başınızı ılık suyla yıkayın.

Baş ağrısına ne iyi gelir evde tedavi 3

Kafa ağrısına ne iyi gelir, elma sirkesi baş ağrısına iyi gelir mi diyenler… Evet, 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşı elma sirkesini ekleyin ve için. Hızlı bir ağrı kesici etki yapacaktır.

Baş ağrısına ne iyi gelir kolay yöntem 4

Baş ağrısına limon iyi gelir mi, limon yağı baş ağrısına iyi gelir mi gibi sorular sıkça gözümüze çarpar. Maranki’den özel bir kür paylaşacağız sizlerle.

1-2 limonun suyunu bir bardağa sıkın. Bu bardağa 3 tane taze nane yaprağı koyun, 15 dakika bekletin. Daha sonra bu suyla temiz bir bezi ıslatın ve başınıza koyun. 15 dakika kadar bu şekilde uzanın.

Çok şiddetli baş ağrısı neden olur, öncelikle bunu bilmek gerekir. Sonrasında önerdiğimiz yöntemlerden uygun olanı uygulanabilir. Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir diyenler için önerilerimizi sürdürüyoruz.

Baş ağrısı doğal çözümleri – Papatya, patates, limon, kahve, buz önerileri

Şiddetli baş ağrısı bitkisel tedavi yöntemi için başka ne önerebiliriz? Baş ağrısına iyi gelen bitki çayları nelerdir? Örneğin, papatya çayı baş ağrısına iyi gelir mi?

Evet, baş ağrısına papatya çayı çok etkili bir doğal yöntemdir. Peki bu baş ağrısı bitki çayı nasıl uygulanır?

Bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı kuru papatya ekleyin ve kaynatın. Ilıdıktan sonra süzün ve için. Bu baş ağrısına organik çayınızı günde 2 kere içebilirsiniz. Sinirlerinizi yatıştırarak baş ağrısına iyi gelecektir.

Şiddetli baş ağrısına ne yapmalı, baş ağrısına ne iyi gelir bitki çayı faydalı mıdır diyenlere papatya çayını önermiş olduk.

Devam edelim…

Şiddetli baş ağrısı tedavisi için başka neler yapılabilir? Ara ara ya da aniden gelen şiddetli baş ağrısı çözüm yolları için şimdi belli önerileri kısa kısa sıralayalım.

 • Baş ağrısına limonlu su iyi gelir mi? Evet, yarım limonu bir bardak sıcak suya ekleyin ve günde iki kez için.
 • Baş ağrısına buz iyi gelir mi? Şakak ve alın bölgenize buz torbasıyla uygulama yapmanızı önerebiliriz. Baş ağrısına sıcak uygulama da yapılabilir. Boyun bölgesine uygulayacağınız sıcak su ile ağrılarınız dinebilir.
 • Baş ağrısına kahve iyi gelir mi? Baş ağrısına Türk kahvesi etki eder mi? Kafein etkisi sayesinde baş ağrılarınızın dinmesi mümkündür. Yanı sıra bir fincan çay içmek de yatıştırıcı bir etki sağlayabilir. Baş ağrısına çay iyi gelir mi diyenleri de yanıtlamış olalım böylece. Türk kahvesi baş ağrısına iyi gelir mi diyenler için de söyleyelim; evet, baş ağrısına limonlu kahve de iyi gelecektir. Bir tatlı kaşığı Türk kahvesine 3-4 damla limon sıkın ve macun karıştırın. Macun kıvamına geldikten sonra çiğnemeden su yardımıyla yutun.
 • Kantaron yağı baş ağrısına iyi gelir mi? Evet, başınıza kantaron yağı ile masaj yapabilirsiniz.
 • Baş ağrısına adaçayı iyi gelir mi? Evet, bitki çaylarının sakinleştirici etkisiyle baş ağrılarını dindirebildiğini biliyoruz.
 • Karanfil baş ağrısına iyi gelir mi? 6-7 adet kuru karanfili çayınıza atarsanız, sakinlik ve dinginlik hissedebilirsiniz. Bu da baş ağrılarınızı olumlu etkileyebilir.
 • Patatesin baş ağrısına faydaları var mıdır, baş ağrısına patates iyi gelir mi? Potasyum ve C vitamini açısından zengin olan patatesin baş ağrılarında da dolaylı olarak etkili bir besin olduğunu biliniyor.
 • Baş ağrısına sarımsak iyi gelir mi? Doğru kullanılırsa evet ama aşırı kullanımda sarımsağın halsizlik ve baş ağrısı yapacağı da bilinmelidir.

Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir? – Doğal takviyeler

Baş ağrısına ne iyi gelir besin takviyeleri önemli midir? Şiddetli baş ağrısı evde tedavi ile giderilebilir mi? Baş ağrısı doğal yolla nasıl geçer? Birbirinden önemli önerilerde bulunduk ama bitmedi, devam ediyoruz.

Baş ağrısına ne iyi gelir ilaçsız yöntem istiyorum diyenlere öncelikle magnezyum öneriyoruz. Günde 200-600 mg magnezyum alarak baş ağrılarınızdan zamanla kurtulabilirsiniz. Magnezyumu lifli besinlerde bulabilirsiniz. Tahıllar, baklagiller, kuruyemişler, yeşil sebzeler, magnezyum ihtiyacınızı giderebileceğiniz besinlerdir. Et ve süt ürünleri de yine magnezyum ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Şiddetli baş ağrısı için bitkisel çözümler ve doğal öneriler devam ediyor. Şimdi glütensiz diyet diyelim mi? Evet, şiddetli baş ağrısı için ne yapılmalı diyorsanız, 3 haftalık bir glütensiz diyet programı uygulayabilirsiniz. Böylece baş ağrılarınızdan tamamen kurtulacaksınız. Sonrasında beslenmenize glütenli gıdaları yavaş yavaş dâhil ederek durumunuzu gözlemleyin. Hangi yiyecekleri ne kadar tüketmeniz gerektiği konusunda bilginiz olacaktır.

Şiddetli baş ağrısı zonklama nasıl geçer? Baş ağrısına pratik çözüm ne olabilir? Bu noktada B vitamini öneminden bahsetmenin yeridir. B vitamini kan akışını hızlandıran, ağrıları dindiren bir etkiye sahiptir. Bu açıdan günde bir defa olmak üzere B vitamini almayı deneyebilirsiniz. Geçmeyen baş ağrısına ne iyi gelir diyenlere B vitamini takviyesini önermiş olalım.

Baş ağrısına ne iyi gelir nasıl geçer? Şiddetli baş ağrısı nasıl önlenir? Şiddetli baş ağrısı her gün yaşanıyorsa, şunu belirtelim ki susuz kalmak buna sebep olabilir. Şiddetli baş ağrısı çözüm isteyenler, vücutlarının su ihtiyacını gidermelidirler. Bunun yanında beslenmenize su oranları fazla olan gıdaları da ekleyebilirsiniz. Baş ağrısına faydalı yiyecekler nelerdir?

 • Turp
 • Kereviz
 • Lahana
 • Kabak
 • Karnabahar
 • Salatalık
 • Patlıcan
 • Yeşilbiber
 • Ispanak
 • Kavun
 • Karpuz
 • Greyfurt
 • Portakal
 • Çilek

Baş ağrısına ne yersek iyi gelir diyenler için de listemizi böylece oluşturmuş olduk.

Baş ağrısına duş iyi gelir mi? Şiddetli baş ağrısı için ne yapılır? Baş ağrısı geçirme yolları nelerdir? Şimdi biraz duş almanın baş ağrıları üzerindeki olumlu etkilerini konuşalım.

Sıcak bir banyo cildinizi toksinlerden arındırarak sizi rahatlatacaktır. Baş ağrısına en iyi gelen yöntem olarak gösterebileceğimiz duş için birkaç farklı öneride bulunacağız.

Banyo suyunuza bir bardak kabartma tozu ekleyin. Kabartma tozu toksinleri öldürür ve cildinizi temizler.

Banyo suyunuza esansiyel yağlardan ekleyin. Buna biraz yukarıda da lavanta yağı örneğini vererek değinmiştik.

İki bardak elma sirkesini de banyo suyunuza eklerseniz, baş ağrılarınızın azaldığı hissedebileceksiniz.

Duş almak baş ağrısına iyi gelir mi diyenler için güzel öneriler eşliğinde bir yanıt vermiş olduk.

Baş ağrısına ne iyi gelir kesin çözüm ne olabilir? Baş ve boyun ağrısına ne iyi gelir? Masada ve bilgisayar başında uzun süre kalmak, akıllı telefonlara bakmak da baş ağrılarını tetikleyebilir. Bunu önlemek için en azından saatte bir baş ve boynunuza dairesel hareketler yaptırabilir, gerginliğinizi azaltabilirsiniz. Boyun hareketlerine yönelik daha ayrıntılı bilgi için Boyun Fıtığı İçin 10 Egzersiz yazımızı okuyabilirsiniz. Boyun ve baş ağrısına ne iyi gelir diyenleri de yanıtladığımıza göre, sıradaki önerimize geçebiliriz.

Sinirden, stresten baş ağrısına ne iyi gelir? Zonklamalı baş ağrısına ne iyi gelir? Son dönemde yaygın olan refleksoloji de baş ağrılarınızı gidermeniz için bir çözüm yolu olabilir. Ayaklarınızın belli noktalarına yaptıracağınız masajla baş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Uzun süreli şiddetli baş ağrısı yaşayanlara farklı bir öneri sunmuş olalım. Bu arada, Refleksoloji Hakkındaki Gerçekler yazımızı okuyarak bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Baş ağrısına ne iyi gelir migren için ne yapılabilir? Gerilim tipi baş ağrısına ne iyi gelir? Kompres uygulaması yapabilirsiniz. Gerilim tipi baş ağrılarınız için sıcak, migren için soğuk su uygulamasıyla ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün. Baş ağrısına ne iyi gelir pratik çözüm istiyorum diyenler için de bu kolay ve etkili uygulamayı önermiş olalım.

Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir diyenler için pek çok baş ağrısı geçirme yöntemleri sıraladık. Baş ağrısı evde, doğal çözüm yolları önerdik. Erkeklerde ya da kadınlarda şiddetli baş ağrısı yaşayan herkes bu önerilerimizi uygulayabilirler.

Güzel ve sağlıklı günler dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir