Anasayfa / Güzellik / Sinameki Kürü Saç Çıkarır mı, Rengini Açar mı, Uzatır mı?
Sinameki kürü saç çıkarır mı, saçı gürleştirir mi?
Sinameki kürü saç çıkarır mı?

Sinameki Kürü Saç Çıkarır mı, Rengini Açar mı, Uzatır mı?

Sinameki kürü saç çıkarır mı?  Ümitsiz misiniz? Ne saçlarımın dökülmesini durdurabildim ne de dökülen saçlara çare bulabildim diyorsanız, Nurcan Hanım, size kendi mucizesini anlatsın. Böyle güzel haberlere çok ihtiyacımız var.

Sinameki kürü saç çıkarır mı?

Hepinize merhaba,

Rahat bir nefes alın ve size vereceğim güzel haberi bekleyin. 🙂 Televizyonda izlediğim bir bayandan saç için sinameki kürü tarifi aldım. Lütfen beni affetsin; ismini unuttum.

Sinameki kürü saç için çok faydalı bir bitkidir, dedi ve inanılmaz övdü.  Sinameki saç çıkarma, saç dökülmesinde ve uzamasında, yani saç bakımında çok etkiliymiş.

Sizler gibi birçok doğal yöntem denemişliğim var. Sinameki kürü, saç dökülmesi için etkili yöntemlerin başındaymış bizden habersizce. 🙂

Sinameki kürü nasıl yapılır?

Önce malzemeleri sayalım:

 2 bardak su

 3 yemek kaşığı dolusu sinameki otu

Şimdi de yapılışına göz atalım:

 İki bardak suyu kaynatıyorum.

 Kaynadıktan sonra, 3 yemek kaşığı sinameki otu atıyorum ve ocağın altını kısıyorum.

 Biraz tıkırdadıktan sonra(yaklaşık 5 dakika civarı) ocağı söndürüyorum.

 Bu arada kaynarken tencerenin ağzını kapatıyorum.

 10 dakika da demlendirip süzüyorum.

 İşte sinameki saç bakım kürü-losyonu hazır!

Sinameki kürü saça nasıl uygulanır?

Saçıma uygulamakta biraz zorlanıyorum.  Yavaş yavaş saçıma dökerek saç diplerime iyice yediriyorum.

Bazen de, boş bir spreyli şişeye koyarak saçlarıma sıkıyorum. O zaman, biraz etrafa sıçrıyor. Sakın söylemedi demeyin. 🙂

Saçlarınız uzunsa, sinameki otu saç kürü miktarı arttırılabilir.

Sinameki kürü saçta ne kadar durmalı, diyorsanız, 2 saat bekletip yıkıyorum.

Dışarıdan saç bakımı yapmak, çok güzel sonuçlar veriyor. Bir de vitamin ve mineral takviyesi yapınca, saçlarınızdan hemen anlaşılıyor. Saça iyi gelen vitaminler yazısından yardım alabilirsiniz. Hangi vitamine ihtiyacınız varsa, onu mutlaka kullanın.

Durun durun! Kafanızdan geçen diğer soruları tahmin edebiliyorum. Bu yüzden, peşinen cevaplamaya çalışacağım.

Sinameki saç çıkarır mı? Bu kürün en güzel tarafı da bu zaten. Bir aydır kullanıyorum ve gerçekten dökülen yerlerden saçlarım çıktı. Çok mutluyum.

Sinameki kürü saç rengini açar mı, değiştirir mi?  Evet, saç rengimi açtı. Özellikle saçınızda boya varsa boyayı da akıtıyor.

Benim saçlarım zaten fena sayılmaz ama sinameki kürü saçı gürleştirir mi? Eğer bir vitamin-mineral eksikliğiniz yoksa saçları gürleştiriyor. Benim saçlarımın özellikle ön taraflarında bir sürü saç çıktı.

Sinameki kürü saça faydaları arasında tabii ki saç uzatması da var. Saçlarım çok zor uzar ve aylarca yol alamazdım. Saçlarımın uzamasına da yardımcı oldu.

Sinameki kürü yapanlar ve yorumları


Kendimde deneyip olumlu sonuç alınca, eşimde de denemek istedim. Sinameki otu saç çıkarır mı erkeklerde de diyorsanız, mutlaka deneyin. Eşimin saçlarında da gözle görülür bir gürleşme oldu. Bu arada eşim, Mehmet Aydın Defne Sabunu kullanıyor.


Menopoz sürecinde olan teyzemin saçlarında tepeden açılma olmuştu. Sinameki saç çıkarma formülü bitkisel olunca deneme kararı aldı. Çok düzenli devam edememesine rağmen onda da güzel etkileri oldu. Ama biraz daha devam etmesi gerekiyor.


Bir sohbet sırasında sinameki saç çıkarma yöntemleri arasında çok etkili bir uygulama olduğundan bahsetmiştik. Meğerse, yeni öğrenen benmişim. Arkadaşım, bunu kendi ailelerinde yıllardır denediklerini anlattı. Hatta bazıları, çayını da içiyormuş. Ama ne derece etkili bilemiyorum.


Bu harika bilgiyi öğrenmeme vesile olan o güzel bayana minnettarım.  Sinameki saç çıkarma kürü tarifi, benim buzdolabımda yazılı duruyor. Hepinize tavsiye ediyorum.

Sinameki çayı hazırlamak, hiç alışkanlığım değildi.

Saç köklerini güçlendirme

Sık ve gür saç

Saçın hızlı uzaması, daha ne olsun; denemeye değmez mi?

Bazen de saçlarımı güçlendirmek için karbonatla yıkıyorum. İtiraf edeyim; Fiskosta.com’dan öğrendim. 🙂 İşte buradan: Karbonatla saç yıkama 

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

2 Yorumlar

  1. Merhaba, toz haline getirilmiş sinameki de kullanılabilir mi? Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir