Anasayfa / Püf Noktası / Sirkenin Hiç Duymadığınız Faydaları

Sirkenin Hiç Duymadığınız Faydaları

Salatalar dışında, meyve ve sebzedeki ilaç kalıntılarını temizleme ve yine ev temizliğine kadar birçok alanda sirke kullanma bilinci yerleşmiş durumdadır. Bunların dışında, sirke nerelerde kullanılıyor, birkaç tüyo verelim:

Sivrisinek ve benzeri böcek ısırıklarına birebirdir; çünkü böceğin ısırdığı bölgeye sirke sürdüğünüzde, anında kaşıntıyı keser.

Son durulama suyuna sirke ilave ettiğinizde saçlarınız parlamakla kalmayacak, zamanla canlanıp beslenecektir. Evde uygulayabileceğiniz doğal saç maskesine de bir tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek, saç diplerinizdeki mantar gibi çeşitli bakterilerden saçlarınızı arındırabilirsiniz.

Aynı zamanda doğal bir antibiyotik ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı önleyici olan sirkeyi hastalık esnasında kullandığınızda da vücudunuzun direnci artacaktır.

Elma sirkesi ile balı karıştırarak 4 saatte bir yemek kaşığı tüketirseniz, öksürük ve boğaz ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Sirkenin leke çıkarıcı özelliğini unutmamak gerekir; çay ve kahve fincanlarında oluşan lekelere karşı birebirdir. Halınızdaki lekelerin temizliğinde ve pırıl pırıl bir halı elde etmek için de sirkeden yararlanabileceğinizi unutmayın.

Mikroplara karşı harika bir dezenfekte edicidir; bu sayede mutfaktaki kesme tahtalarında türeyen bakterilerden sirke ile kurtulabilir, mutfak tezgâhınızı sirke ile dezenfekte edebilirsiniz.

Elma sirkesi ile zayıflayın

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir