Son Konular
Anasayfa / Güzellik / Sivilcelerinize Kesin Çözüm
Sivilce kurutma maskesi nasıl yapılır?
Sivilce kurutma maskesi

Sivilcelerinize Kesin Çözüm

Sivilce kurutma maskesi nasıl yapılır? Sivilce kurutucu olarak ve sivilceyi geçirmek için neler yapılabilir?

“Cildimin temizliğine çok dikkat ediyorum. Sivilceli cilt tipleri için uygun olan kremleri kullanıyorum. Buna rağmen sivilcelerimle baş edemiyorum, çoğalıp gidiyor” diyenlerden misiniz? İbrahim Saraçoğlu’ndan sivilcelerinize kesin çözüm olacak öneriler:

Sivilceler için maden suyu ve elma sirkesi

Eşit miktarlardaki elma sirkesi ve maden suyu, bir kapta karıştırılır. Bir pamuk yardımıyla günde 2 defa cilde sürülür.

Bu sivilce karşıtı toniğin yıkanmaması, ciltte bırakılması gerekir. Sivilceleriniz geçene kadar düzenli olarak uygulanması önerilir.

Buradaki en önemli nokta, elma sirkesinin de maden suyunun da doğal olması gerektiğidir. Aksi halde, herhangi bir faydasını göremezsiniz.

Sivilcenin sadece ciltten kaynaklanan bir sebeple türediğini ve çeşitli ürünler kullanarak sivilce sorunundan kurtulacağını sananlar çok yanılırlar. Yediğiniz, içtiğiniz birçok besin de sivilcelerinizin tetiklenmesine zemin oluşturmaktadır.

Sivilcelerinizi tetikleyen besinler

  • Domates
  • Sarımsak
  • Taze üzüm
  • Turşu
  • Ceviz
  • Baharatlar

Bu gıdaları tükettiğiniz dönemlerde sivilcelerinizde artış olduğunu gözlemleyebilirsiniz, diyen İbrahim Saraçoğlu, sivilce problemi olanların domates ve sarımsaktan kaçınması gerektiğini vurgulamaktadır.

Sivilce kurutma maskesi olarak kullanabileceğiniz bu karışımı mutlaka deneyin. Hızlı ve etkili bir çözüm olacaktır.

  Derin Sivilce Çukurları yazımızı mutlaka okuyun. Eğer sivilcelerden sonra bir de izleri kalıyorsa bu öneriler tam size göre.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir