Anasayfa / Sağlık / Soğuk Algınlığı İçin Bunları Yapmalısınız

Soğuk Algınlığı İçin Bunları Yapmalısınız

Kimilerinde âdeta kronikleşen, kimilerindeyse mevsimsel olarak, özellikle kış aylarında görülen soğuk algınlığı, deyim yerindeyse insanlığın başını alamadığı ciddi bir sorundur. Evet, pek öyle önemsenmese de ciddi bir sorundur, çünkü sık tekrarlanması hâlinde bağışıklık sistemini zayıflatarak istenmeyen sonuçlar doğurur. Peki, soğuk algınlığı için ne yapmalı? Nezle, grip, bronşit sorunlarının önüne nasıl geçmeli? Fiskosta.com açıklıyor…

Türk insanının, özellikle soğuk havalarda vazgeçilmezidir çay ve kahve. Ne var ki, daha sağlıklı olması ve soğuk algınlığına kalkan oluşturması açısından adaçayı, ıhlamur, kuşburnu gibi çayların tercih edilmesi şarttır. Söz konusu çayların demlenme sürelerine dikkat edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Öte yandan, başta C vitamini içeren gıdalar olmak üzere, hemen her öğün meyve ve sebze tüketmeye çalışılmalıdır. Vücuttaki toksinlerin, yani bir çeşit zehrin uzaklaştırılması için çorba gibi sıvı besinlerin tercihi de ciddi önem arz etmektedir.

Görüldüğü üzere, soğuk algınlığı, bitkisel ve doğal yollarla bertaraf edilmeye çalışılmalı, çok mecbur kalınmadıkça, ilaç kullanımından kaçınılmalıdır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir