Anasayfa / Sağlık / Soğuk Algınlığı İçin Bunları Yapmalısınız
Soğuk algınlığına karşı önemli öneriler
Soğuk algınlığı nasıl geçer?

Soğuk Algınlığı İçin Bunları Yapmalısınız

Soğuk algınlığı nasıl geçer, hangi yöntemler önerilir, soğuk algınlığına ne iyi gelir?

Evet, kimilerinde âdeta kronikleşen, kimilerindeyse mevsimsel olarak, özellikle kış aylarında görülen soğuk algınlığı, deyim yerindeyse insanlığın başını alamadığı ciddi bir sorundur.

Pek öyle önemsenmese de ciddi bir sorundur çünkü sık tekrarlanması hâlinde bağışıklık sistemini zayıflatarak istenmeyen sonuçlar doğurur. Peki, soğuk algınlığı için ne yapmalı? Nezle, grip, bronşit sorunlarının önüne nasıl geçmeli? Fiskosta.com açıklıyor…

Soğuk algınlığı nasıl geçer?

Türk insanının, özellikle soğuk havalarda vazgeçilmezidir çay ve kahve. Ne var ki daha sağlıklı olması ve soğuk algınlığına kalkan oluşturması açısından ada çayı, ıhlamur, kuşburnu gibi çayların tercih edilmesi şarttır.

Söz konusu çayların demlenme sürelerine dikkat edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Ada çayının Faydaları yazımız bu noktada ilginizi çekebilir.

Nezle, grip gibi durumlarda hangi bitki çaylarını içebileceğinize dair güzel bir makale hazırlamıştık: Gripten Koruyan Çaylar

Öte yandan, başta C vitamini içeren gıdalar olmak üzere, hemen her öğün meyve ve sebze tüketmeye çalışılmalıdır. Vücuttaki toksinlerin, yani bir çeşit zehrin uzaklaştırılması için çorba gibi sıvı besinlerin tercihi de ciddi önem arz etmektedir.

Görüldüğü üzere, soğuk algınlığı, bitkisel ve doğal yollarla bertaraf edilmeye çalışılmalı, çok mecbur kalınmadıkça ilaç kullanımından kaçınılmalıdır.

Soğuk algınlığı (nezle) nedir, grip ile arasındaki farklar nelerdir, Soğuk Algınlığı ve Grip Arasındaki Farklar yazımızda anlatmaya çalışmıştık.

Soğuk algınlığı nasıl geçer, hangi doğal yöntemler uygulanabilir, anlattık. Nezleden uzak kalabildiğiniz sağlıklı günler diliyoruz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir