Anasayfa / Beslenme&Diyet / Spor Yaparak Ne Kadar Kalori Harcarsınız?

Spor Yaparak Ne Kadar Kalori Harcarsınız?

Bugün çok yemek yedim, aldığım kalorilerden nasıl kurtulabilirim? Hangi spor ile daha hızlı ve fazla miktarda kalori harcayabilirim? İşte, yarım saat spor yaparak harcayacağınız kalori miktarı:

Hafif koşu

Açık havada yapacağınız yarım saatlik bir koşu ile 300 kalori harcarsınız. Koşmakta zorlanıyor ya da koşmayı sevmiyorsanız, tempolu yürüyüşle de bu kaloriyi harcama şansına sahipsiniz.

Bisiklet

Yarım saat boyunca hızlı pedal çevirerek 260 kalori harcayabilirsiniz. Daha yavaş pedal çevirmekle harcanan kalori miktarı ise, 90’lara kadar düşecektir.

Yüzme

Yüzmeyi sevenler, bu sayede kalori harcama şansına da sahip olacaklardır. Serbest yüzme ile 300 kalori harcarken, kelebek stili yüzme ile 450 kalori, sırtüstü 240 kalori ve kurbağalama ile 200 kalori harcarsınız. En çok önerilen yöntem ise, yarım saat süresince bütün yüzme tekniklerini uygulamaktır.

Tenis

250 kaloriyi, yarım saat boyunca tenis oynayarak harcarsınız. Çiftli tenis maçı ile daha az yorulacak ve ancak 200 kalori yakabileceksiniz.

Ev işi yaparak kaç kalori harcayabileceğinizi biliyor musunuz?

Daha fazla kalori harcamanın sırları

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir