Anasayfa / Edebiyat / Stefan Zweig/Acımak
Stefan Zweig Sabırsız Yürek özet
Stefan Zweig Acımak konusu

Stefan Zweig/Acımak

Stefan Zweig Acımak konusu nedir, ne anlatır?

Kurgusal edebiyatın en sevilen isimlerinin başında geliyor, Zweig. Peki dünya edebiyatında kaç tane kitap vardır ki insan kavramını en ince ayrıntısına değin işleyebilmiş olsun; olaylar öyle gelişigüzel değil de roman kişilerinin karakterlerinden yön bulsun.

Stefan Zweig Acımak konusu

Yine kaç tane kitap vardır ki okuyucusunu esir alsın da son satırına kadar okutmadan yakasını bırakmasın.

Avusturyalı romancı Stefan Zweig’in şüphesiz ki en başarılı romanıdır Acımak. Yalnızca başkişisi Hofmiller değil, tüm roman karakterleri özenle ve titizlikle işlenmiş, bölümler iç içe geçmiştir. Öyle ki tek bir bölüm çıkarılsa, kişilerin anlık ruhsal değişmeleriyle oluşan olay örgüsü bütünüyle bozulacağından, çözümü zor bir bulmaca hâline gelecektir roman.

Edith’in ihtiraslı ve saplantılı aşkı… Hofmiller’ın boynunda hissettiği bir kement; merhamet…

Bu değerli eserin bazı basımlarda Sabırsız Yürek ismiyle geçtiğini de belirtelim.

Zweig demişken, okunabilecek psikolojik eserler için Okunması Gereken Psikolojik Romanlar yazımıza da göz atabileceğinizi söylememek olmaz.

Stefan Zweig Acımak konusu ve yapısı itibarıyla dünya edebiyatında özel bir  başyapıttır. Okumayı düşünenlere şimdiden keyifli okumalar dileyelim.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir