Anasayfa / Sağlık / Varis İçin Bitkisel Çözüm

Varis İçin Bitkisel Çözüm

Hem yarattığı görsel bozukluk hem de sağlığı tehdit etmesi yüzünden özellikle bayanların korkulu rüyası hâline gelen varis, evde uygulanabilecek doğal birtakım yöntemlerle, örneğin atkestanesi yağı ile küçültülebilir.

Atkestanesi yağı nasıl yapılır?

10 adet kadar atkestanesinin kabukları soyulur, rendelenir ve ardından bir cam kavanoza koyulur. Rendelenmiş atkestanelerinin üzerini kapatacak kadar sızma zeytinyağı eklenir. Güneş alan bir yerde, sık sık çalkalanmak suretiyle 21 gün boyunca bekletilir. 21 günün ardından süzülen yağ, yine cam bir kavanozda korunur.

Atkestanesi yağı nasıl kullanılır?

Atkestanesi yağı, ayak bileklerinden başlanıp yukarıya doğru masaj yapılarak sürdürülür ve bu işlemin yatmadan önce yapılması önerilir. Vakumlama şeklinde yapılacak masaj sırasında bacakların mümkün olduğunca yukarı kaldırılması gerekir. Masajdan sonraysa ayak bilekleri, ileri geri hareket ettirilmelidir. Bir ay boyunca uygulanacak bu işlemin varise doğal çözüm olduğu görülecektir.

Öte yandan yürüyüş yapmanın, soğuk su tutmanın ve yüzmenin de önemi unutulmamalıdır. Söz konusu doğal yöntem ile sporun eş zamanlı uygulanması hâlinde, çok daha çabuk ve etkili sonuç alınması mümkün.

Varis için öneriler dâhilinde şekillendireceğiniz bir yaşamla çok daha sağlıklı ve ağrısız günler geçirebilirsiniz.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir