Anasayfa / Beslenme&Diyet / Yağ Yakıcı İçecekler – 5 Özel Karışım
yağ yakıcı içecekler ile hızlı kilo verme

Yağ Yakıcı İçecekler – 5 Özel Karışım

Yağ yakan içecekler, aynı zamanda metabolizmanızı da hızlandıracak ve daha kolay kilo vermenize yardımcı olacaktır. Murat Topoğlu’nun paylaştığı metabolizma hızlandıran içeceklerden 5 tanesini fiskosta.com okurları için derledik.

Yağ yakan içecekler

Tarifini vereceğimiz yağ yakan içecekler, çok kolay hazırlanabilmektedir. Şimdi metabolizma hızını arttıran içecekler nasıl hazırlanıyormuş, göz atalım:

Biberli ayran

1 bardak ayrana bir tutam acı kırmızı pul biber atın, karıştırın ve her gün 1 bardak yudum yudum tüketin. Acı biberin yağ yakıcı etkisi artık kanıtlanmıştır. Çorbalarınıza katarak da metabolizmanızı aynı şekilde hızlandırabilir ve yağ yakımını çabuklaştırabilirsiniz.

Zencefilli yeşil çay

1 fincan yeşil çaya ince bir dilim teze zencefil koyarak karıştırın. Zencefil, metabolizma hızınızı arttıracak ve daha kolay kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Elma sirkesi ve su

Elma sirkesi ile kilo verildiğini sizler de sıkça duymuşsunuzdur. Kilo vermek konusunda elma sirkesinin nasıl bir etkiye sahiptir, biliyor musunuz? Elma sirkesi de yine metabolizmanızı hızlandıracak ve yağlarınızdan kurtulmanızda etkili olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, elma sirkenizin doğal olması gerektiğidir. Mideme zarar verir mi, nasıl kullanmalıyım, gibi soruların zihninizden geçtiğini duyar gibiyiz. Bu konuya da hemen bir açıklık getirelim:

1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırarak tüketin. Ancak, bu karışımı aç karnına asla içmeyin. Öğle ve akşam yemeklerinden sonra birer bardak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Peynir altı suyu

Yağ yakan içeceklerden peynir altı suyunun kaslara ne kadar iyi geldiğini eminim sizler de duymuşsunuzdur. Gelişme çağındaki çocuklara, spor yapanlara ve yaşlılara mutlaka içirilmesi gereken peynir altı suyu, aynı zamanda metabolizma hızlandırmak için de kullanılabilir. Günde 1 bardak tüketebilirsiniz. Peki, peynir altı suyu şart mıdır? Evinizde yaptığınız doğal yoğurdun suyu da metabolizma hızlandırma da en az peynir altı suyu kadar etkilidir. Yalnız, unutmayın: evinizde hazırladığınız doğal yoğurdun yeşil suyundan bahsediyoruz.

Düzenli olarak peynir altı suyu ya da yoğurt suyu içtiğiniz zaman, eğer varsa, kabızlık sorununuzun da birkaç güne kalmadan ortadan kalktığını gözlemleyebileceksiniz. Bu yüzden, metabolizmasını hızlandırmak isteyenlere bu iki mucizevi içeceği tavsiye ediyoruz.

Naneli su

1 bardak suya 1 tutam kuru nane atarak karıştırın ve yudum yudum için. Böylece, hem iştahınız kesilecek hem de metabolizma hızınız artacaktır. Yazları taze naneyi kullanabilirsiniz. Naneli su, su içmekte zorlanan için de güzel bir alternatif olacaktır.

Yağ yakan içecekler ne zaman tüketilmeli?

Metabolizma hızlandırıcı içecekler, yemeklerden sonra tüketilmelidir. En ideal olanı, günde 2 sefer ve düzenli olarak içilmesidir. Aynı anda birden fazla içeceği tüketebileceğiniz gibi zaman zaman değiştirerek de bu formülleri uygulayabilirsiniz.

Peki, yağ yakan içeceklerden hangisini seçtiniz?

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir