Anasayfa / Beslenme&Diyet / Yağ Yakıcı Sütlü Mısır Gevreği

Yağ Yakıcı Sütlü Mısır Gevreği

Özellikle sonbahar mevsiminin başladığı günlerde, ruhsal olarak da bedensel olarak da zorlu bir sürece girilir. Fazla hareket etmek istemeyen insanlar, tembellik eğilimindedirler. Mevsimsel depresyonlarda da yine bu dönemde görülmektedir. Fiskosta.com sizin için böylesi durumlarda tüketebileceğiniz kalorisi düşük ve pratik bir tarif sunuyor:

1 çay fincanı süt

30 gr mısır gevreği

1 çorba kaşığı toz şeker

Bir kâseye mısır gevreği konulur. Bir fincan süte şeker eklenir ve karıştırılır. Şeker eridikten sonradır ki, mısır gevreğine ilave edilir. 215 kalori olan bu karışım hazırlanırken şeker yerine tatlandırıcı ve light süt kullanılırsa, kalori miktarı 145’e düşecektir.

Yemeğin fazla kaçırıldığı ya da kilo alındığı düşünülen zamanlarda uygulanabilecek sütlü mısır gevreği,  hızlı kilo verme ihtiyacı olan herkes tarafından kullanılabilir. Bu yağ yakıcı formül sayesinde kilo vermek çok daha kolay olacaktır.

Bu karışım, akşam yemeği başta olmakla birlikte, tüm öğünlerin yerine geçebilmektedir. Günde bir sefer olmak üzere bir ay boyunca kullanılmalıdır.

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir