Anasayfa / Estetik / Yanak Dolgusu
Yanak dolgusu nasıl yapılır?
Yanak dolgusu nedir, ne kadar sürer?

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu nedir, ne kadar sürer? Yan etkisi olur mu, avantajları nelerdir? Evet, yanak dolgusu konumuza başlayabiliriz.

İster keyfi olsun ister zaruri, estetiğin en endişelendirici yönü bıçak altına yatılacak olmasıdır. Özellikle de yılların kendisinden alıp götürdüklerini geri kazanmak, hiç değilse belli bir noktada tutmak için estetik yöntemini düşünenler, sırf ameliyatla ilgili çekinceleri sebebiyle geri adım atmaktadırlar.

Oysa gelişen teknolojiyle beraber, ameliyat olmadan uygulanan estetik yöntemleri de mümkün hale gelmiş olup hastalara sıklıkla uygulanmaktadır. Bunlardan biri de yanak dolgusudur.

Ameliyatsız estetik avantajı

Zaman geçiyordur ve kırışıklıklar artıyordur, çizgiler çoğalıyordur, dudaklarda, yanaklarda ve elmacık kemiklerinde hacim kaybı yaşanıyordur. Peki, ne yapılması gerekir?

Öncelikle estetik konusundaki ön yargılardan arınılmalıdır. Bilinmelidir ki kolaylıkla ve ofis şartlarında bile dolgu enjeksiyonu, diğer bir deyişle kırışıklıkların, çizgilerin olmadığı bir yaşam söz konusudur. Özellikle de yanakların ve elmacık kemiklerinin görsellik, gençlik açısından önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir.

Estetikte doğallık

Estetikte doğallığa artık büyük önem verilmektedir; bu yüzdendir ki tek tip uygulamalar devri kapanmıştır.

Hastanın yüz profili nasıldır, yüzün gerektirdikleri nelerdir, tek tek incelenir ve tüm bu ayrıntılara uygun bir çalışma gerçekleştirilir. Elmacık kemiği hacmi arttırılacaksa, titiz bir uygulama izlenir; yüzün doğallığından ödün verilmeyecektir.

Bu dolgu yöntemiyle yüzdeki ince çizgiler giderilirken, cildin ışıltı kazanması ve yenilenmesi de sağlanacak, üstelik yanaklar ve elmacık kemikleri de gereği oranında belirginleşmiş olacaktır.

Yanak dolgusunun yan etkisi olur mu?

Dolgu yönteminde yaygın olarak kullanılan madde, hyaluronik asittir. Bu maddenin insan vücudunda yer alan bir molekül olduğu bilinmektedir; bu sebeptendir ki herhangi bir alerjik durumun yaşanması pek enderdir.

Oldukça steril şartlarda üretildiği için de hiçbir bulaşıcı hastalık riski söz konusu değildir.

Yanak dolgusu ne kadar sürer?

Yüz dolgusu uygulaması, 15 ila 30 dakika arasında sürecektir ve işlemin ardından herhangi bir sorun yaşanmaksızın normal yaşama dönülecektir.

İşlemin uygulandığı bölümde 1-2 saat sürecek hafif bir kızarıklık yaşanabilmektedir.

Kusursuz bir sonuç için

Estetik işlem geçiren hastanın kusursuz bir görünüm beklemesi doğaldır. Yalnız, kusursuzluğu yakalamak için daha titiz ve ayrıntılı işlemler gerekebilir.

Örnek vermek gerekirse; kaşları arasındaki çizgiden rahatsız olan bir kişinin bundan yalnızca dolgu yöntemi ile kurtulması mümkün değildir. Öyleyse, öncelikle botoks ile kaş arasının doldurulması ve dolgu işleminin daha sonra gerçekleştirilmesi, hatta bir ihtimal PRP lazer yönteminin de uygulanması gerekmektedir.

Yine cilt sıkılaşması için de ultrasonla cilt sıkılaştırma işleminden sonra, yanak dolgusu uygulamasının tercih edilmesi, hastaların memnuniyetleri açısından büyük önem arz eder.

Yanak dolgusu nedir, ne kadar sürer, nasıl uygulanır? Yanak dolgusu sonrası nasıldır, hepsini konuştuk.

Doğru uygulamalarla dilediğiniz sonuçları alabilmeniz dileklerimizle…

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir