Anasayfa / Güzellik / Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider? – Kabak Peelingi
Cilt lekeleri için doğal maske tarifi

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider? – Kabak Peelingi

Cilt lekeleri için maske tarifine ihtiyacım var. Uzun süredir yüzdeki lekeler için neredeyse denemediğim doğal maske tarifi ve ürün kalmadı. Fakat olumlu bir sonuç alamadım. Lütfen benim için etkili ve kısa sürede fark edilebilecek bir maske tarifi önerebilir misiniz?

Bir okuyucumuzun bize ulaşması üzerine Suna Dumankaya’nın cilt lekeleri için maske tarifini kendisiyle ve bu sayede bütün okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Yüzdeki lekeler

Doğumdan, güneşten, aknelerden ve daha birçok sebepten cildimizde çeşitli izler kalır. Ne kadar zaman geçerse geçsin, bu izler yerleşir ve kalıcıdır. Cildin temizliğine dikkat edilerek ve doğru ürünler kullanılarak bütün bu problemlerle baş etmek hiç de zor değildir. Üstelik illa kozmetik ürünlerine de ihtiyacınız yok. Az sonra paylaşacağımız, peeling etkisi yaparak cildi ölü hücrelerden arındıran bu maskenin malzemelerini mutfağınızda arayın. Şimdi bakalım cilt lekeleri için doğal maske nasıl yapılıyor ve hangi malzemelere ihtiyaç duyuluyor?

Yüzdeki lekeler için bitkisel maske

1 tane kabak

1 çay kaşığı karbonat

2 yemek kaşığı yoğurt

Kabağı kabuklarıyla birlikte rendeleyin.

Rendelediğiniz kabağa 1 çay kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyerek karıştırın.

Hazırladığınız karışımı cildinize sürün.

Cildinizdeki maske kurudukça, 2-3 kere yeniden sürün.

20 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın ve soğuk suyla yıkayın.

Cilt lekeleri için maske uygulamasını haftada 1-2 kez düzenli olarak uygulayın.

Yüzdeki lekeler nasıl gider?

Yüzdeki lekeler ne kadar eski ise yok olması da o kadar zaman alır. Bu nedenle, lekeler oluşur oluşmaz çeşitli doğal maskeler yapılarak izlerin açılması sağlanmalıdır.

Yüzdeki lekeler için maske uygulaması düzenli yapıldığı takdirde bir ayda gözle görülür etkisi fark edilmektedir.

Kabağın peeling etkisi vardır; bu sayede cildinize peeling yapacak ve pürüzsüzleştirecektir. Yoğurdun ise renk açıcı özelliği sayesinde cildiniz dupduru ve lekesiz bir görünüme kavuşacaktır.

Eğer cildiniz hassas değilse, bu maskeye 1-2 damla limon suyu da ilave edebilirsiniz.

Suna Dumankaya, bu maske sayesinde çok kısa sürede etkili sonuç alınabileceğini vurgulamaktadır.

Yüzdeki lekeler için krem önerisi

Eğer sizler de cilt lekeleri için etkili bir krem arayışındaysanız, bu konuda cilt soyucu etkiye sahip birçok krem mevcuttur. Ancak son günlerde sizler de çinkonun cildi beyazlaştırarak cilt lekelerini açtığını duymuşsunuzdur.

Sudocreami de içeriğindeki çinko sayesinde yüzdeki lekeler için çok etkili bulunmaktadır. Bu kremi kullanan kişiler, paylaşımlarını yeterince yapmışlar. Bizden söylemesi, sizden de araştırması.

Cilt lekeleri için çözüm

Suna Dumankaya’nın yüzdeki lekeler için maske uygulamasını sizlerle paylaştık. Aynı zamanda yüzdeki lekeler için günümüzde en çok kullanılan bir krem paylaşımında bulunduk. Umarım denersiniz ve en kısa sürede sonuçlarını görürsünüz.

Cilt lekeleri için maske uygulamasını daha önce yapanlar ya da başka maske tariflerinden olumlu sonuç alanlar; hepinizi aşağıdaki bölümden sohbete davet ediyoruz…

Ayva çekirdeğiyle güneş lekelerine son

Yazar Tuba KARADAĞ

Fiskosta.com'un sizlerle olabilmesi için yorum ve desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen yazılarımızı sosyal ağlarınızda paylaşın. Sevgiler. :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir